11 Ağustos 2018 Güneş Tutulması

 

 

Bugün 12:57'de Aslan Burcunda bir Güneş Tutulması yaşayacağız. 2017'nin sonunda yayınlanan 2018 Gökyüzü Takvimi'nde bu tutulmanın etkileri için şunları yazmıştım:

 

11 Ağustos 12:57 Aslan Burcunda YOD Apex Güneş Tutulması                              

Güneş tutulmaları temel anlamda değişimle ilgilidir. Bu tutulma bir aydınlanma tutulması. Kendini yeteri kadar geliştirmiş olanlar ve hazır olanlar için başka bir bilinç düzeyine geçiş vakti. Dünya üzerinde ise alınacak önemli ve bağlayıcı kararlarla ilgili olacaktır.

Aralık 2017

 

 

Bir yanda kişisel gelişim (beni takip ediyorsanız fark etmişsinizdir bu tarzda "soyut" tahmin pek yapmam:), bu kişisel konuyla, kişisel gelişimle ilgilenen kişiler ilgilensin. Benim burada bahsini etmek istediğim, Dünya üzerinde alınmış önemli ve bağlayıcı kararlar kısmı. 

 

Evangelizm

Bilindiği üzere Donald Trump bir süredir uluslararası ticaretle ilgili olarak ve en önemlisi de dün önemli ve bağlayıcı bir takım kararlara imza attı. Başkan olmadan önce sınıflarda haritasını defalarca incelediğimiz Trump, saldırgan dış politikasıyla sık sık Dünya gündemini meşgul ediyor.

"Sadece Amerika" diyerek aslında Amerika yerine dinî başka öncelikleri olan Trump sürekli dozu arttıran bir karakter. Amerika yerine dini başka öncelikler derken Evangelizmden bahsediyorum. Konu rahibin üstüne eklenen evangelizmin başka arkaplan yayılma planları da olmasın?  Bkz.: Adnan Oktar ve Müritleri Soruşturma Altında)

Adnan Oktar'ın 28 derece Aslan burcundaki Jüpiter'ini bir kenara not edin. Konumuz bu olmadığı için detayların biriktirdiği büyük resmi ileterek geçiyorum.

 

Trump Amerika'nın belki de gelmiş geçmiş en kötü başkanlarından (Amerika için de öyle). Geçen yıl gerçekleşen Kudüs krizinde de başrol oyuncusuydu ve dergimizin Kış sayısında konu etmiştim (aşağıda).

(İsrail'in ve Donald Trump'ın 26-28 derece Aslan'daki Mars'larını gördünüz değil mi? Güzel.) Evangelistlerin Amerika'da sahibi oldukları yüzlerce kanalda sadece ateşli söylevler çeken zararsız fanatik çılgınlar (tanıdık geldi mi?) olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Evangelizmin modern stratejileri Pluto Aslan süreciyle başladı.

İLGİLİ YAZI:  Ay Türkiye'de Tutulmuş Olarak Doğacak

 

 

 

 

 

Benim de dahil olduğum çoğu astrolog Uranüs Boğa geçişi ile ilintili olarak ekonomik kriz tahmininde bulundular. Çünkü geçmişte öyle olmuştu. Ayrıca Uranüs kriz ve Boğa da fizik güç demek. Astroloji Akademisi mezunlarından Şifa Avcın dergimizde 1935-1941 Uranüs Boğa geçişini şöyle özetlemişti:

 

 

 

Bu web sitesinin en çok okunan yazısı da Uranüs'ün Boğa geçişi yazısı. 2017 Aralık ayında Naturel Festiva'daki seminerimde ve dergide ekonomik krize değinmiştim…

 

Uranüs

Uranüs ultra bağımsız, ayrıştırıcı, kışkırtıcı bir enerjidir. Sol omuzunuzda oturur ve gerçekten değerli olan şeyleri elinizin tersiyle itmeye, kötü olanı iyi sanarak almaya davet eder. Olmadı yeniliğin ve egonun kışkırtıcılığını kullanarak hevesle hata yapmanızı bekler. Siz de şahane bir kişiliğe sahip olduğunuza, her şeyi yapabileceğinize inanarak daha iyi sandığınız şeyler yaparak kuyusuna düşersiniz. İlgili yazıda şunları yazmıştım:

Uranüs egoyu ve aşırı bağımsızlığı, kopmayı, cinsel acıları (Mitolojide testisleri kesilen tanrılardan), gerilimleri ve şokları yükselten bir gök cismi. Ana enerji hatlarından bir tanesini temsil ettiği için tanınmak ve şöhret ile de ilgili. 

 

Uranüs Boğa'da iken Türkiye'nin günü kurtarmak adına hatalar yapması bekleniyor. Günü kurtarmak, uzun vadeli kararlar yerine şimdiyi yüceltmek olabilecek en kötü şeydir Uranüs söz konusuyken. Gelecek bir karşılığı yokken kredi kartını kullanmak ve bir sürü bozuk gıda almak gibidir. Uranüs transitleri sırasında danışanlarıma şunu söylerim:

İLGİLİ YAZI:  Altın Rekor Kırdı

"Uranüs transitin var. Şu anda pozisyonunu değiştirme, bekle. Pozisyonunu değiştirdiğin an kaybettiklerinin değerini anlayacak ve pişmanlığına rağmen geri dönemeyeceksin."

Bu konuda çok fazla deneyimim var. Uranüs'ün etkisi modern kaynaklarda pek yazmıyor ama Neptün'e atfedilen özellikler gösteriyor. Sayısız örneğimden alttaki şu örneğim tam olarak anlatacaktır sanırım:

"6. evinde natal Venüs'ünün üzerinde Uranüs transiti yaşayan bir danışanım birden işini aslında sevmediğine karar verdi. İş yerinde yetenekleri takdir görmüyordu, tanınmıyordu, işi rutine binmişti, üstleriyle anlaşamıyordu vs. Bir başka yerden süper de bir teklif gelmişti. Kendisiyle çok ilgilenmişlerdi, maaşı iyiydi, tanınma fırsatı da olacaktı vs. Uranüs konusunda deneyimli olduğum için şu anda çalıştığı yerle ilgili aslında böyle düşünmediğini, sadece şu anda egosunun yükseldiğini, Uranüs transiti bittiği anda eğer işini bırakırsa pişman olacağını ama geri de dönemeyeceğini söyledim. Her Uranüs transitinde alışkın olduğum üzere, yüksek oranda gerçekleşmiş tahminlerime rağmen danışanım işinden ayrıldı. Yeni yerde barınamadı, defalarca başka yerlerde işe girip çıktı. Bana "…haklıydınız, büyülenmiştim, halbuki işimi o zamana kadar çok seviyordum o sırada nasıl düşündüm böyle anlamıyorum?" dedikten sonra ona şunu söyledim: "Alışkınım, gerçekten büyülenmiş gibi oluyor. Ama daha kötüsü de olabilirdi. Genelde Uranüs transiti yaşayan kişi iş değiştirmek yerine kendi işini kurup batıyor. Bu daha kötü"

 

Bu noktada Türkiye'nin de 2. evinde gerçekleşen bu tutulmayla birlikte olanlar aslında basit. Trump'ın progress haritasındaki Terazi stelyumuna (Ticaret ve siyaset politikaları) ek olarak daha cazip gibi görünen alanlara çekiliyoruz, konjonktür değişiyor ve Türkiye'nin günü kurtarmak adına acil ve yanlış, kısa vadeli fevrî kararlar alması, örneğin faiz arttırımı vb. bekleniyor. Halbuki yapılması gereken şey kısa ve orta vadede sıkıntıya katlanarak uzun vadeli ve gerçekten değerli kararlar alabilmek… Eldekilerin, daha evvel atılmış olan temellerin değerini unutmamak, amneziye uğramamak. Ülkelerin egosu yükselemeyeceği için yanlış yapma olasılığımız daha az. Açıklamalardan da fevrî kararlar alınmadığını anlıyoruz.

İLGİLİ YAZI:  Dünya Astrolojisi (Mundane) Uzmanlık Sınıfı (9 Aralık Perşembe Online)

Gökyüzü konjonktürüne baktığımızda da 2-8 aksındaki tutulmaların sonuna yaklaştığımızı (Sonuncusu Ocak 2019'da), Trump'ın Ay'ının (SP) kapanan fazda olduğunu, Türkiye'nin Venüs-Uranüs kavuşumunun sona ermekte ve Ay'ın da Yay burcundan çıkmakta olduğunu (SP, Aralık 2018) görüyoruz. Velhasıl bugün bir öğrencimin de hatırlattığı gibi, her ne kadar Uranüs Boğa süreci uzun soluklu sıkıntıları haber verse de Atatürk'ün söylediği gibi "…Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." Uzun vadeli en geçerli bu öngörüyü her zaman hatırlamakta fayda var.

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın