Dünyada Yangınlarda Rekor

 

Türkiye 2019 yazında yangınlarla boğuştu. Türkiye genelinde 12 Ağustos tarihinde bir rekor olarak orman ve tarım alanlarında çıkan yangın sayısı 27 idi.

17 Ağustos’ta ise Muğla ve İzmir'de 4 ayrı noktada yangın çıktı. Bu satırları yazarken ne yazık ki halâ bir yerler yanıyor. Yanlış anlamalar da had safhadaydı.

Yangını yangınla önlemek bilinen ve tüm Dünyada uygulanan bir yöntemken, sosyal medyada bu uygulamayı yapan bir görevliyi üstündeki resmi kıyafetle kundakçı gibi gösterenler oldu.

 

 

Sadece Türkiye'de değil, Dünyada da bir çok yer yandı. Amazon ormanlarındaki yangınların uydu görüntüsü korkunç boyutu gözler önüne serdi. 17 Ağustos’ta da Bangladeş’teki yangın sonucu 50 bin kişi evsiz kaldı.

 

Dünyada yangınlar yaz mevsimi başta olmak üzere her zaman oluyor. Bu nedenle astrolojik bir uyarı yapıldığı zaman etki her zaman olağan olanın üzerinde beklenmelidir.

 

Astrolojik uyarılarda (instagram ve dergi) Aslan burcuna dikkat çekiliyordu. Zira yangınları birincil olarak Güneş ve yöneticisi olduğu Aslan burcu sembolize ediyor. Güneş’in kavuştuğu gök cismini yakma (Combust. Merkür ve Venüs istisna olmak üzere Güneş’le kavuşan gök cisimleri yanar veya ışın altında kalırlar.) prensibi aşık olmaktan zarar vermeye ve gerçekten kelime anlamıyla da yanmaya uzanan geniş bir skalada değerlendirilmişti eskiler tarafından. Yangınların ikincil sembolü de Mars’tır. Mars aynı zamanda kötülüğü, hainliği ve alçaklığı da sembolize ettiği için (Paulus Alexandrinus) kundaklamalar beklenebilir.

İLGİLİ YAZI:  Sigara Yasakları

 

Güneş Aslan burcunda ilerlerken Mars’ı 7 Ağustos tarihinde yakmaya başladı. 12 Ağustos tarihinde bu pozisyona Venüs de katıldı. Güneş Aslan ve Mars Aslan'ın yanısıra Zodyak Astroloji Dergisi'nin 12. sayısında Aslan Venüs’üne de değinmiştim ve şöyle yazmıştım:

"Aslan burcu yangınları yönettiği için Venüsyen bölgelerde yangın tehlikesi olabilir (Ne yazık ki geçtiğimiz Mars ve merkür Aslan gibi). Bir Venüs Aslan geçişindeki 2015 Bursa yangınlarında yüzlerce hektar ne yazık ki yanmıştı. Hem islamî bağları, hem “Yeşil Bursa” olarak anılması, hem de Türkiye’nin Venüs’ünün Bursa’dan geçmesi, bu şehri Venüsyen yapıyor**."

 

Bu seferki yeşil; ormanlar oldu…

 

19 Eylül eklemesi: Bursa tekrar yandı. 

 

Bkz: İlgili yazı: Venüs Aslan Burcunda

 

İlgili yazıyı okursanız Aslan Venüs'ünün güç arzusu ve yönetme isteği, ayrıca somut ve reel olaylarla ilintili olacağını göreceksiniz.

 

Böylece rekor kundalama sayısı olan güne bu pozisyon eşlik etmiş oldu. Tabi algı çarpılması ile birlikte.

 

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın