Formula 1 Şampiyonları ve Efsanevi Pilotlar

 

Sporcuların Mars’ları hangi burçlarda olabilir diye düşünürken kendimi Formula pilotlarının haritalarını araştırırken buldum. F1 pilotlarının ve efsanevi şampiyonların Mars’larını, Güneş’lerini ve horoskoplarındaki etkili evleri incelemeye başladım. Örneklemim tüm F1 şampiyonları ve efsanevi pilotları olmak üzere 36 sporcudan oluşuyor.

Hedefleri finişe ilk önce varmak olan F1 pilotlarının, Mars ve Güneş’lerinin öncü grupta daha fazla yer alması astrolojik olarak öngörülebilir bir durum.

F1 şampiyonlarının Güneş’lerinin öncü grupta (Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak) bulunma oranı: % 44.4

Mars‘ın öncü grupta bulunma oranı ise % 41.6

Bu oranlar olasılıksal olarak % 33.3 civarında olmalıydı.

Rekabeti ve tehlikeyi seven, zoru başarmayı amaçlayan birini sembolize eden Güneş – Mars açısının, bu spor türünde de görülmesi oldukça normaldir. Güneş ile Mars’ın aralarında kavuşum ve uyumlu açı (sextile ve üçgen) olduğu harita sayısı 16. Yani haritaların % 44.4’ü bu bağlantıya sahip. Bu oran da olasılıksal olarak % 13.8 olmalıydı. Burada olasılığın 3.2 katı bir oran mevcut. Yani rastgele 7 haritadan birinde görmemiz gerekirken, F1 pilotlarında 2 haritadan birinde görüyoruz. Buna göre şu cümleyi astrolojik olarak rahatlıkla kurabiliriz: Güneş-Mars kavuşum ve uyumlu açısına sahip birisi, normal insanlara göre 3 kat daha fazla tehlikeli sporlara eğilimlidir.

Mars bu haritalarda ortalama % 16.6 oranıyla olasılıksal olarak sürgün olduğu bir burçta bulunmalıydı. Halbuki % 36.11 oranıyla olasılığın 2 katı bir oran mevcut. Mars’ın sürgünde olduğu burçta, normal insanlara göre 2 katı bulunması da, risk içeren bu spor türünde gene beklenen bir durum.

İLGİLİ YAZI:  19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı

Mars Yengeç burcunda % 16.67, Terazi burcunda ise % 11.11. Normal oran % 8.33 olmalıydı, özellikle Yengeç burcundaki oranın, olasılığın 2 katına çıktığını görüyoruz.

 

Formula 1 yarışları en tehlikeli sporlardan sayılıyor. Bugüne kadar 27 pilot yarışlarda, antrenman ya da sıralama yarışlarında hayatını kaybetmiş. Yarışlarda pistten, pilotların kıyafetlerine kadar yarışın her anında güvenlik tedbirleri alınıyor. Mars’ın Yengeç’te en yüksek oranda bulunmasını bu sebeplere bağlıyorum. Sporcuların güvenlikleri ile ilgili ciddi bir mücadele söz konusu.

Rekabete dayalı bir spor olduğundan dolayı da Mars’ın Terazi’de ikinci yüksek oranda bulunduğunu düşünüyorum.

Maddeyi oluşturan tüm tanecikler, maddenin bütün hallerinde titreşim hareketi yaparlar. Sıvıların içindeki tanecikler birbirleri üzerinde kayarlar. Ek olarak öteleme hareketi yaparlar. Gazlar da sıvı maddeler gibi titreşim ve öteleme hareketi yaparlar. Elementsel olarak taneciklerin bu davranışlarından ötürü Formula yarışlarında Mars’ın su ve hava grubunda bir hakimiyeti var. Yarışçılar pistin üzerinde sanki kayarmış gibi hareket ediyorlar.

 

Esen Kaynarca

4 Haziran 2012

Astroloji Akademisi Mezunu

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın