Koç – Terazi Aksı: Adalet

 

Koç: İlkbahar ekinoksu ile başlıyor. Terazi: Sonbahar ekinoksu ile başlıyor. Ekinoks: Gece – gündüz eşitliği. Güneş ışıklarının ekvatora dik düşmesi, yılda sadece 2 kere gerçekleşiyor. Bu yüzden Koç ve Terazi adaleti sembolize ediyor. (birisi eksik olursa adalet olmaz). Evrensel adalet sembolü: Güneş. Güneş Koç burcunda yücelir. Satürn ise Terazi burcunda yücelir.

Adalet tanrıçaları bir elinde kılıç (koç) bir elinde terazi taşır.

Terazi: Taraf tutmayan arketip. Böylece iki tarafı da dinleyebilme yeteneği, tarafsızca.

Koç: Taraf tutan, yani “karar veren” arketip. Böylece suçlu/kurban, haklı/haksız, doğru/yanlış ayırtedebilme yeteneği.

Birisi eksikse adalet sağlanamaz. Saf Terazi doğru ile yanlışı, suçlu ile suçsuzu, saldırganla kurbanı ayırt edip adil olamaz. Saf Koç ise iki tarafı da dinlemez, hemen karar verir ve adil olmaz.

Güneş ise aydınlatma prensibi. Bu yüzden farkındalıkla da ilgili. İlkbahar ekinoksunda gündüzler uzamaya, Güneş’in hakimiyeti belirmeye başlar. Sonbahar ekinoksunda ise geceler uzamaya, Satürn’ün hakimiyeti belirmeye başlar. Güneş: Gerçeğin ışığı ve bağımsızlık. Satürn: Tek adam hakimiyetinin olmayacağı sistemler, tarafsızlık.

Tüm bir zodyağımızın bu denge ile başlaması önemli bir konuya da atıf: “Aşırıya kaçma”.

 

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın