Astrolog doktoruna, tam doğduğu anın haritasını çıkarttıran bebek

 

Bebeğin annesini o doğmadan bir hafta önce Astroloji Akademisi'nde tanıdım. Dersten önce ortak arkadaşlarımızla buluştuğumuz kafede rastlantısal olarak tanıştık. Tam anlamıyla karnı burnundaydı. Doğumun çok yaklaştığı belliydi.

Annenin hem gebelik yükünü bunca zahmetle taşırken hem de aktif meraklı bir astroloji öğrencisi profili çizmesi ilgimi çekti, zaten o da çokca merak ediyordu natal haritasını ve yaklaşan doğum şartlarını ,hemen natal haritasını çıkardık.

Natal harita zaten dikkat çekiciydi, annenin dördüncü gebeliğiydi, haritasının ev türetme tekniğini çalışmaya uygun bir harita olduğunu konuştuk.

Önümüzde bir doğum eylemi olduğu için ben hemen profeksiyonuna baktım. 12. ev profeksiyonu yaşanıyordu ve evet orada işte 12. evi Aslan kesiyordu: Hemen çocuk ve doğum dedik. Anne ısrarla doğum eyleminin zamanını ve hangi anın daha iyi olacağını sorguluyordu.

Tamam dedim ve profeksiyon yılında o an bulunduğumuz evi işaretledim: Profeksiyon yılının onuncu eviydi ve Boğa kesiyordu : Aklıma 10. evi Venüs'ün evi olarak işaretleyen Manilius geldi : Evet dedik evet; toplum önünde şölen vakti.

Ama hala bir problem vardı : Doğum eylemi ne zaman gerçekleşecekti? Ben bu durumlarda kadersel inancın taraftarıyım. Tabi ki doğum eylemi kosmosun tam hesapladığı ve varoluşun mükemmel planının uygulanmasına yeni doğan bir bebeğin de katılacağı o kusursuz an da gerçekleşecekti. Ama yine de kendisinden mütemadiyen gripal enfeksiyonu antibiyotikle tedavi etmesi talep edilen bir çocuk hekimi olduğumdan, yani anne ve anne adaylarının istekleri benim işim olduğundan, doğum anı için de astrolojik analize devam ettim.

İLGİLİ YAZI:  Medikal Astroloji & Cilt Döküntüleri

Profeksiyon yılının 10. ayına yaklaşık 30 gün dediğimizde, bu ay içinde 2.5 günde bir Güneş ev değiştiriyordu. Olası bir doğum eyleminin günlük Güneş profeksiyonunda, Güneş beşinci eve – çocuk evine- ilerlediğinde gerçekleşeceğini öngördüm. Annenin doğum günü ayın 16'sı olduğu için beşinci evi için on gün ilerlediğimizde doğum eyleminin 26'sından hemen sonra olacağını varsaydım.

Hafta içinde ara ara annenin sağlık durumu ile ilgili bilgiler aldım, bu arada doğum eylemiyle ilgili bazı öncü tıbbi bulguların ortaya çıkmaya başladığını öğrendim.

27 Haziran günü kliniğimde görevli olduğum içim erkence uyandım. Çayımı hazırlarken hep yaptığım gibi i-pad'imi açtım. O anda bir mesaj çarptı gözüme: Anne "öngörümün tuttuğunu, ağrılarının başladığını, hastanede olduğunu" bildiriyordu. Hayret ederek, hayırlısını diledikten sonra bende işime gitmek için yola koyuldum. Yoldayken aklıma geldi: Mesaj anı haritasını çıkartabilirdim; bu yolla doğum eylemi hakkında bilgi sahibi olabileceğimi düşündüm.

Klinikte i-pad'de mesaj saatine baktım 06: 56 yazıyordu, bu saate göre an haritası çıkardım, ilk bakışta iyi görünüyordu, o sırada hastalarımda gelmeye başladığı için fazla ilgilenemedim.

Günün ilerleyen saatlerinde anneden bir mesaj geldi doğum olmuştu, anne ve bebek sağlıklıydı, "saat kaçta doğdu?" diye sordum: Anne 06: 58, diyordu, ben "ama" derken o an uyandım, benim sabah gördüğüm mesaj saati i-pad kapalı olduğu için ilk açtığım andaki saatti, o saat mesajın gece gönderildiği saat değil, doğum anının saatiydi, ben i-pad'imi sabah açtığım anda, anne doğumu yapıyormuş.

İLGİLİ YAZI:  Hastanelerde Yıkım

Böylelikle benim an haritası, bebeğin natal haritası olmuştu, enteresan, hoş bir sürprizdi. Ufaklık ,doğumdan bir önceki haftada benle tanışmış ve bana diliyle söylemeden, aracı kullanmadan, tam punduna getirerek, doğum haritasını çıkarttırmıştı.

Günümüz hoş sürprizlerle geçiyor diye düşünürken, dönüş yolunda şu natal haritaya bir bakalım diye haritaya göz gezdirince asıl sürprizi o an gördüm ve gözlerime inanamadım:

Bebeğin yükselen derecesi 22 drc. Yengeç'ti, benim yükselenim de 21 drc. Yengeç'ti ve bebeğin Ay'ı 5 drc. Akrep'ti, benim de natal Mars'ım 5. drc. Akrep'ti.

Şaşırdım, tüm bunları birine anlatma ihtiyacı duydum. Bir hafta önce, beni anneyle tanıştıran ortak arkadaşımız geldi aklıma. Hemen telefonu elime alıp onun adını aramaya başlayacaktım ki günün şimdilik son sürprizi beni resmen hoplattı: O an o arkadaşım Messenger'den bana yazıyordu : "Doğum olmuş Yusuf." Evet dedim içimden, evet doğum oldu ve biz daha önce doğanlar halen şoktayız.

 

Dr. Yusuf Çalışkol

Astroloji Akademisi mezunu

29 Haziran 2015, İstanbul

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın