Kuzey Kore Olduğunu Bilmeden Astroloji Akademisi Öğrencilerinin Yaptığı Yorumlar

Aşağıda okuyacağınız cevaplar, Dünya Astrolojisi sınavında sorulmuş bir sorunun, birebir cevaplarıdır. Astrologlar veya astroloji öğrencileri, adını bilmeden, sadece bir haritaya bakarak ne kadar doğru tahminler yaparlar, bunu astroloji karşıtlarına tekrar bir örnek olsun diye yayınlıyoruz. İsimler gizlenmiş, Kuzey Kore hakkında yapılan yorumlar ise birebir copy-paste yapılmıştır.

(İsimlerin gizlenme sebebi ileride bu cevaplar üzerinden astrolog karşılaştırması yapılmasını önlemek içindir, analitik sebepler nedeniyle sakıncalıdır ve uzmanlık sınıflarına genel olarak profesyonel astrologlar da katılabilmektedir. Astrolog o gün havasında olmayabilir, o haritayla sert etkileşimi olabilir vs. vs.)

Yorumları en saf haliyle görebilmeniz için edit de yapmadım. Sınavlarda acele olur. Kısa zamanda, haritanın bütününü inceleme şansı olmadan cevaplar yazıyorlar. Normalde bu iş böyle olmaz elbette. Üstelik bu iki aşamalı ve çok değişkenli soruya tanınan süre de sadece 20 dakika idi. Bu yüzden edit kısmına çok takılmayın. Ben 22 yıldır yazarlık yaptığım halde sınav hali durumunu anladığım için takılmıyorum. Bu kadar kısa sürede öğrencilerim kadar iyi yorumlayabilir miyim bilemiyorum zira ben aşırı tedbirli / yavaşımdır. Herneyse, durumu anladınız bence.

Gelelim Kuzey Kore’ye. Soru tam olarak şuydu: Haritasını gördüğünüz ülkedeki halkın durumunu ve ülkenin nasıl yönetildiğini lütfen kısaca yorumlayınız.

 

 

Kuzey Kore bilindiği gibi göstermelik seçimlere sahip bir diktatörlük. Zira seçimlerde tek bir aday var. Halkın içler acısı durumunu da biliyorsunuz. Veya bilmiyorsanız aşağıdaki yorumlardan öğrenin. Daha açıklayıcı olması için, dışarıya kapalı olan bu ülkeye sızarak gizlice çekilebilen bazı fotoğrafları da aralara serpiştirdim.

 

Cevap 1

Mundane astrolojide halkı AY temsil eder..Ay ın akrepte olması halkın ölüm kalım savaşı içinde olduğunu ifade eder…6. ev de olması da bu mücadeleyi günlük hayat içerisinde veriyorlar…ay ın dispozitörü mars da akrep burcunda ve 6.ev(günlük rutin),11. (Gruplar topluluklar),ve 8. Ev (krizler) mars sırasıyla bu evleri de yönetiyor…8.ev i de yücelimden yönetiyor ki burada ani ve büyük olaylar bekleyebiliriz…mars akrep kova antisyası ile halk gruplar içerisinde (11.ev)yaşam savaşı verirken(6.ev)8. evle de faizler,maaşlar ve krizli ortamlar içerisinde olacaktır….tabu konuları yıkmaya çalışıp büyük bir temizlik içerisinde olacaktır…

Yine mundane astrolojide ülkenin yönetim şekli 10. ev ile ifade edilir…harita da 10. evi balık burcu kesiyor…içerde bir gezegen olmadığı için yöneticisi jüpitere ve yücelim yöneticisi venüse gideriz…jüpiter yay da yani yönetimde…venüs ise aslanda…aralarında ki orb oldukça fazla ama element bazında bir üçgen açı var….venüs 12. evden ve 5. evden geliyor…jüpiter ise yücelimden 2. evi yönetiyor…zaten 7.evinde yöneticisi…iktidarın parasal konularda ekonomik konularda,ortaklık,tüzel kişiler bazında gayet larj davrandığı ve 12. ev in arka plan işleri de kapsadığını düşünürsek ,gizli kapaklı bir çok işler çevirdiği açıkça görülmektedir….

 

 

Cevap 2

Halkın durumunu bize 1.ev ve ay verecek yani harita üzerinde Merkür terazi ve ay akrep. Burada aslında bir ikilik söz konusu olabilir. Çok kaba bir tabir ile burjuva ve işçi sınıfı gibi. Sosyal statü anlamında ikilik ve ayrıksılığı gördüğüm kısım terazi Merkür’ü (klasik yöneticiden uzaklaşmadan ülke olduğu için kollektif Neptün ile birlikte) bize dengeli iletişimi, stratejiyi, uzlaşmayı, iktidar yönetim, siyaset ve özellikle de muhalefetle ilgili, genel anlamda kendini ifade eden, iletişimi, aktarımı,ticareti önemseyen bir yapıyı getirirken bir yandan da daha kuşku ve şüphe yüklü, direkt olarak siyah ve beyaz kutupluluğu verir. Bu kutupluluk konusunda terazi ve akrep bir yandan örtüşüyor ki terazinin semboliği + dispozitörü de ikizler bu konuda uygun. Halkın aile yaşamı da genel anlamda birbirine bağlı yani bir yengeç etkisi değil elbette ama iletişim söz konusu. Balık antisyası da bana biraz sanatla ilgili bir halk gibi geldi saçmalamış olabilirim ama sanki günlük yaşam ve hayatını sürdürme kısmı sanatla iç içe gibi olabilir.

Ülkenin yerel yönetim şekli Jüpiter yay. burada sınırları aşan, kontrol ve yönetim konusunda baskınlık olabilir ki 6.evde yani toplum düzenini sağlayan kişilerin baskın ve aşkın işgalci bi enerjisi. sürem yetmedi.

 

 

Cevap 3
1.ev uranüs yengeç: diğer ülkelere nazaran farklı aile yapısı. uranüs aileler üzerinde kaos olabileceğini gösteriyor. 1 yöneticisi merküre kare açıda. halk ailesi ve ev, yuva konularında söz sahibi pek değil gibi disposu ay akrep bunu destekliyor. halk acı çekiyor veya korkuyor. merkür terazi halkta ikili yapı, sağ sol veya ateist-bağnaz veya burjuva – köle gibi. ayın merkür teraziyle sekstili ülkede halkın seçimlere katıldığını yani demokrasiyi gösteriyor ama hem iktidarı gösteren eve antisciası hemde 10 yöneticisi yay jüpi ve venüs aslan baskıyıda gösterdiğinden emin olamıyorum. halk hem söz sahibi hemde değil. aslan satürndende kare alıyor üstelik. sürem bitti o yüzden o kısmı daha fazla anlamak için açamıyorum. son olarak eklemek istediğim: ülkede ordu yönetimi olduğu. 10.ev yöneticisi jüpi yay. aşırılıklara sahip bir iktidar duracağı yeri bilmiyor 6. evde toplum düzenine hep müdahele ediyor. yy. venüs aslan. diktatör veya en iyi ihtmalle aşırı dominant biri.

 

Cevap 4
Asc üzeri Uranüs Yengeç ve Ay Akrep ortak temaları yabancılıktır. Dolayısıyla halkın yabancı topraklarda yaşadığı veya halkın yabancılardan oluştuğu düşünülebilir. Ayrıca aşırı bir su vurgusu var. Dolayısıyla halkın gizli kapaklı işlerle uğraştığı veya suyla ilgili işlerle meşgul oldukları söylenebilir. Ay Akrep, 6.eve yerleşmiş, dolayısıyla halkın yabancı topraklarda zorunlu askerlik yaptığı da düşünülebilir. Keza halk yabancı topraklarda polis de olabilir. Diğer olasılık ise halkın yabancı topraklarda şirketler kurmasıdır.Şiron kavuşumu nedeniyle burada cerrahi veya savaş sanatları veya astroloji alanıyla uğraşan bir halktan söz edilebilir. ancak hem 6.ev, hem Mars’ın burcu Akrep hem de Şiron dolayısıyla, burada savaş sanatları daha bir basın gibi. Diğer taraftan ASC lordu Merkür’ün, savaş burcu Terazi’de konumlanması da bu durumu destekliyor. Merkür Terazi ve Neptün ile kavuşuyor, burada Balık burcuna da yansıyan Merkür ve Neptün ortak kelimesi işgalcilik ve yayılmacılık. Dolayısıyla işgalci gibi türlü ülkelere yayılan bir halktan söz edilebilir. Ancak oldukça heterojen ve çeşitli etnik kökenleri barındıran bir halktan da söz etmek mümkün. Diğer taraftan Terazi nedeniyle ikilikten söz etmek şart. Halk ikiye ayrılmış olabilir, sağcılar ve solcular benzeri bir durum mümkün. Uranüs Yengeç ise, halkın sıradışı olduğunu gösteriyor. Hallk sıradışı aile yapısıyla veya sıradışı genlere sahip olasıyla biliniyor olabilir. Oldukça bireyci bir halktan da söz etmek mümkün. Çok da kurallara uymayan bir halk, başına buyruk.
Ülkenin yönetim şekli:
Eğitime dayalı bir yönetim biçimi. Yabancılık ve mahkemeleri de içerir. Bir diğer ihtimal ise dini veya felsefi temelli olmasıdır. İşglaci ve yayılmacı tepeden inme bir yönetim biçiminden söz etmek de mümkün. 10.evin yücelim lordu Venüs Aslan dolayısıyla, tek kişinin liderliğinden söz edilebilir. bir nevi kraliyet ve başbakanlık sistemi olabilir. Negatif ihtimal diktatör tarafından yöönetilmesi de mümkün. jüpiter 6.ev dolayısıyla askeri sistemle yönetilmesi de olasılık dahilinde. Özellikle Jüpiter Yay ordu anlamına gelldiği için bir ordu yönetiminden söz edilebilir.

 

Cevap 5

halkın genel  yapısı Merkür terazi  bilimsel, adalet ve siyasetin , antiscia balık  gizli ve stratejik bir yapıda teknoloji ile ilgilenen  neptün ile kavuşumu varsayımlar buda bize uzay bilimine yatkın bir halk olabileceğini ve bol varsayımlar ürettiklerini gösterir..konuşmalarında, daima adalet sistemleri eleştiren, adalet denge isteyen

Ay bir ülkenin halkı akrep burcu ve hayatta kalma müxadelesi , kaygılı endişeli şüpheci güvensiz hareketleri kısıtlanmış  bir halk  chiron ile kavuşumu yara almış özelikle tabu konularında yaralı,
Ülke yönetimi 10. Ev jüpşter yay yysi venüs aslan  diktatör, Otoriter yada dini inançlarla yönetilen, aşırı toplum ve yönetim baskısı, monarşi saltanat sistemi olabilir..

 

 

Cevap 6

Dünya astrolojisinde halk Ay ile sembolize edilir. Ay Akrep burcuna yerlesmis, yüceldigi Boga burucunun karsininda mekansizdir. Bu halkin kendilerine mekan yaratmak icin cok efor sarf ettiklerini gösterebilir. Akrep burcunun hayatta kalma  cabasi özelliginden, zor sartlar altinda yasadiklari ve mücadele verdikleri gözüküyor. Temel gida ihtiyaclarini nasil giderdikleri ilgili de Exil durumun disari bagimli olmasi anlamini cikartabiliriz. Ay 6. Ev yerlesimi ile kücük esnaflik konusunda vurgu var.

Ülke yöneticilerine 10. Evden bakacagiz, yöneticisi Jüpiter Yay burcunda ve yücelim yöneticisi Venüs aslan burucuna yerlesmis. Iktidar partisi baskanini da Yay burucnda görüyoruz bu da bizi tekrar Jüpitere yönelendiriyor. Burada tek adam yönetimi olabilir. 6. Evde bulunmasindan Jüpiterin ve Yay’in ortak kelimeleri ordu, isgal , sömürgedir, yönetim seklinde bunlarin olmasi olasidir. Ay ile Chiron kavusumu da bir yandan halkin savaslardan hasar aldigi, göce zorlandigi bilgisini verebilir. Ay ayni zamanda 12. Ev yücelim yöneticisidir, burada halk icin fiziki gücün veya tarimin kolektif bir iz biraktigini söyleyebilirz. Halkin Mars dispozitörlügünde kahramanlik hikayeleri ile beslendigini, bundan güc aldigi da söylenebilir. Venüs ile contra antisciumu eder durumunda krizler oldugu yönünü de gösterebilir

 

 

Cevap 7

Halkın durumu Ay Akrep 6.ev. Antiscia Kova 3.Ev satürn Aslan kare Genel düzen içinde hayatta kalma içgüdüsü içinde gruplarla hareket etmeye yatkın , tedirgin, mekansız olmasından kaynaklı uygulama yapabilmek kendini ortaya koyabilmek için enerji harcayan ve mekan yaratan, krizlere alışkın, Satürn Aslan kare ile de yine sürgünden kaynaklı halkın enerji harcamaya yatkın, yabancılık vurgusunu tekrar görüyoruz.

Ülke yönetim şekli 10.ev boş olduğu için balık  yöneticilerine gittiğimizde Jüpiter Yay Konfor alanında – Venüs Aslan
güçlü- farkındalıklı- bağımsız gölgesi ile fanatizme kayabilen diktatör, toplumsal riskler alınabilen, kontrollü faaliyetler yoluyla üstünlük elde edebilen bir yönetim şekli diyebiliriz.

 

Cevap 8

Bir haritada halkın durumunu Ay gösterecektir. burada Ayın akrep burcunda ve mekansız  kiron ile kavuşumda ve 5 derece kuralına göre 6.evde. satürn aslan ile de kare açıda halkın acılar içinde olduğunu ve kendisine bir mekan yarattığını baskı ile mücadele ettiğini gösterebilir. ay aynı zamanda 2.evi de yönetmekte halk üreten ekonomi için yeteneklerini kullanan bir halk zorunlu olarak bunları yapıyor olabilirler. ayın boğanın yücelim yöneticisi olması ve 12.evden gelmesi aynı zamanda acı ve gizliliği bir kez daha vurgulamış.

yönetim biçimini 10.evden okuruz.10.evi kesen burç balık yöneticisi jüpiter inançların ön planda olduğu ya da askeri rejimin diktatörlüğün  (aslan pluto 120 liği) bir ülke yönetim biçimi olabilir. lideri ise güneşten görürüz.

 
 

Cevap 9

halkın durumu – Ay Akrep  Antiscia Kova. halk bir şekilde hayata tutunmaya ve ayakta kalmaya çalışıyor, hasarlarla karşılaşmış – küllerinden yeniden doğmaya çalışıyor. yabancılara karşı savaşılmış belki de işgal edilmiş olan topraklar parçalara ayrılmış (jupiter yay kare gunes basak) sisteme karşı gelmek isteyen belli gruplaşmalar olsa da gizliden yürütülüyor. ayaklanmalar olsa da bastırılmış, halkı korku – şiddetle elde tutuyor (mars akrep)

belli kanunlar ve sınırlar çizen yöneticiler hatta diktatör kişi tarafından yönetilmesi ve gücü elde tutmaya çalışması var, baskı ve zorbalık sonucu hatta ayaklanmayı bastırarak (kahran olarak) ülkenin başına geçme durumu var (satürn aslan antiscia boğa) yönetilmesi 10. ev Balık – dispözitörü Jüpiter yay – dini inançlar veya kurallar ile ahlaki değerler ön planda  (batıl inançlara göre yönetiliyor) – manevi duygular baskın

 

Cevap 10

Halk ay akrep : halkı zorlu şartlar altında korku ve paniğin hakim olduğu şartlarda hayat sürüyorlar. Ağır işlerde ve çok çalışan bir halk . Kendilerini çok ortaya koyamıyorlar fakat suç oranıda  yani gizli saklı örgütlü grupların (kova ) yeraltı işlerinin çok döndüğü bir ülke ..Her şey açıktan değil gizli gizi yapılıyor. Suç örgütleri çok olabilir yani çeteler ve gruplar mafya …. O ay çünkü bir de 12. evin yücelim yöneticisi ve dispozitörü mars da akrepte. yine acı vurgusunu veriyor .Şiron ay la kavuşumda bunu deskeler nitelikte yani halkı acı çeken hasar almış ama savaşcı halk.. satürn kareside o halkın sistemde ne kadar zorlandığını gösterir ..10. ev ülkenin yönetim şekli ..balık jpiter yay ve 6. ev : lider fanatizm tarzında ve kendi üstünlüğünü halkın üstünde kullanır vaziyette .Ülke genelinde kurallar dayatma politikası var (oğlak)

 

Cevap 11

orlu ve tehlikeli koşullar altında, ağır işler yaparak çalışan bir halk. Korku ve panik seviyesi yüksek aynı zamanda halk zarar görmüş, kendini gizlemek durumunda kalıyor olabilir. Halk kendini hem tehlikede hissediyordur, hemde tehlikeyi kendisi yaratıyordur, kendi içinde savaş halinde, birbirleri arasında mücadele halinde olabilir. Çeteler ve guruplar halinde hareket eden bir halk görülüyor sanki burada. (ay hem 12. Evin yücelimi, dispozitörü mars 5. Evde 11. Evden gelmiş, akrep ayı 8. Eve yansıyor, mars 8. Evde yüceliyor. Marsın yanında Gad var, bu da halkın buna alışık olduğunu günlük hayatınınnda bu şekilde geçtiğini (6. Ev de işşin içinde) gösterir, tabi ayın bir de chiron kavuşumu var, bu da zarar verici tehlikeli olabilir)

Halkın yeteneklerini 2. Evden görüyorduk. Burada bir venüs aslanımız var. Bu da halkın fizik gücünü ifade ediyor gibi, yine venüsün 5. ve 12. Evden de gelmesi, önceki yorumumu destekler nitelikte. Güçlü, kendine güvenen, mücadeleci, savaşçı ve hakimiyet arzusu olan bir halk görüyorum ve bu halk suça eğilimli gibi ama bunu yeraltından yapıyor olmalılar.
Aynı zamanda halkın yeteneklerini temsil eden 2. Evdeki venüsün dispozitörü Güneş yani liderler olduğundan halık fiziki koşulları liderlerin kontrolünde gibi, yada halkın fizik gücünü ülke liderleri kullanıyor olababilir.

Halkın yani Ayın Satürnle kare açısı var, Satürn 3. Evde burada da belli bir sistemin halk üzerinde baskı kurduğunu görüyor olabiliriz. Dispozitörü de güneş olduğundan sistem yöneticileri tarafından baskılanıyor olabilir halk, yada belli bir sistemin içine katılmaya zorlanmış, bu sistemin içinde fizik gücünü göstermek zorunda bırakılmış olabilirler.


Satürn 9. Evden gelmiş ve exil konumda, askeri bir sistemi gösteriyor olabilir, hatta halk da asker olabilir :S 6. Evde zorunlu askerlik vardı ve ay 6. Evde. Yine dispozitörü mars Gad kavuşumlu 5. Evde ya gerçekten hiç eğlenmiyor bu halk yada içinde bulundukları askeri sistem bir şekilde onları motive ediyor.

Ülkenin yöneticileri/iktidarı 10. Ev balık.
Jüpiter Yay 6. Evde
(sürem yetmeyeceği için teknik yorumdan ziyade yetiştirme mantığına geçiyorum)
İktidarın kibiri… Acaba her yerde heykelleri mi var adamın??
Venüs de aslanda iktidar da fizik gücü yüksek hatta diktatörlük falan olabilir bu ya
Oradaki jüpiter oğlağa da yansıyor, bir hayli otoriter bir figür olabilir. Halkın günlük hayatını falan işgal eden.
neyse süre doldu bu kadar oldu….

 

 

 

Cevap 12

uranüs yengeç, ay akrep beslenme yetersizliği ve korku. 1 y. merkürle sekstil. acaba ülke yönetimini gösteren 10 yöneticisi jüpi yayda sefa sürerken lider güneş de başakta ahlak kumkuması kesilip kendisi herhaltı yerken (pardon hocam ama satürn usb. başak güneş sistemi ele geçirmiş diktatör gibi bir şey) halk kendi bitkilerini (merkür) gizlice (neptün)  ekip biçiyor ve yiyormu diye düşündüm. aklıma bir ülke geliyor ama tahmin yapmayın baştaki tahmin kısıtlar yorum yapın asıl o kıymetli dediğinizden diyemiyorum. halkın gizli bir yeraltı yapılanması var bu yönetime karşı akrep. gruplar halinde (antiscia).  isyan etmişler ama bastırılmış gibi. daha da derine inmiş olabilir halk. ve savaşçı halk chiron kavuşumlu. terazi de var. savaş sanatları çok revaçta olabilir. sürem yetmedi 🙁

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın