Göklerin Karanlıkları Üzerine

 

 

Göklerde her zaman değişimler yer alıyor ve bizler de doğanın bir parçası olarak iyi veya kötüden nasibimizi çekiyoruz; fıtratlarımıza göre…

Kötü haberler çoğunlukla içimizi kıyıyor. İyi haberler sevindirici oluyor. Göklerin bize bir kastı mı var? Aslında gökyüzündeki hareketler, Dünya üzerinde bir neden-sonuç ilişkisine neden olmuyor. Bkz: İnsanları Gezegenler mi Yönetiyor?

Eşzamanlılık prensibiyle veya m teorilerine uygun vs. hareket ederek bize uyarı görevini görüyorlar. Ve aynı zamanda eşitlemelere dayanan doğa yasalarına. Bir yerde sembolizme uygun iyi bir şey olurken, bir başka yerde sembolizme uygun kötü bir şey oluyor. İyi-kötü insan algısı ve yanılgısı. Bıçak cerrahın elinde iyi, katilin elinde kötü. Hem kötü görünümler olmasa bazı şeyler nasıl iyiye gidebilir? Tolle’nin dediği gibi: İyi şeylerle kötü şeyler aynı anda olur ama kötü olan daha fazla patırtı yapar ve dikkat çeker.

Güneş – Satürn karesi gerçekleştiğinde birilerinin enerjisi-motivasyonu düşerken ben bir projemi tamamladım ve önemli bir yerden onay aldım. Her ikisi de aynı açı. Gün gelecek Satürn prensibi hayatımda yokken bu açı oluştuğunda benim de enerjim düşecek.

Boşanmak isteyen, evliliği sorunlu birisi, kendisine mobbing uygulanan işyerinden tazminat alabilmek için atılmayı bekleyen birisi, acı çekmekten kurtulmayı bekleyen hastalar, arınma süreçleri, yağmur bekleyen çorak araziler, yıldırıma ihtiyaç duyan toprağın kimyasalları ve adalet arayan bir mağdur ve daha bir çok binlerce, milyonlarca sebepler, insanlar… Her biri bu astrologların çoğunlukla “kötü” olarak adlandırdıkları görünümlere ihtiyaç duyarlar.

İLGİLİ YAZI:  Kendini Geliştirmek Özden Ayrılmak mı?

Ne yazık ki etik ikilemlerin çözümü çağın kendisi sürerken pek mümkün değildir. Doğa ve uygarlık bir çok karmaşık değişkeni devasa örüntüler şeklinde üzerinde taşıyor. Cevaplar göründükleri kadar basit olmuyorlar.

Önemli olan doğayla uyum ve denge. Astrolojide işte bu yüzden “iyi bir astrolog için” iyi veya kötü pozisyon yoktur, sembolizm vardır. Sizin neyi nasıl kullandığınıza bağlıdır. Bazı astrologların dehşetengiz olarak yorumlayacağı bir harita sizi bir cerrah yapabilir.

Önümüzdeki günler her daim ara ara binlerce yıldır olduğu gibi yine zaman zaman karanlık olacaktır. Tezatlıklar her zaman bizim varoluşumuz için varlar. Bu yüzden olmaları da aslında iyidir. Değişim için, ayrılmalar için, kurtulmalar ve adalet/eşitlik için..

Kötü görünümler altında yapılabilecek bir çok şey vardır. Yeter ki potansiyellerinizi aktarmayı bilin.. Işığın her zaman parlak olduğu yerde tüm yaşam önce hastalanacak sonra da ölecektir.

Doğa ana size her türlü aracı sağlamıştır. Hayır “karakteriniz kaderiniz” değildir ama birazıdır ve ne olduğunuzdan çok, neyi seçtiğinizdir aslolan…

 

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın