Mars Terazi Burcunda (2019 Ekim)

 

Mars 4 Ekim tarihinden 19 Kasım tarihine kadar Terazi burcunda olacak. 

Mars Terazi burcunda sürgün pozisyonundadır, onun zararda veya güçsüz olduğunu söyleyenlere aldırmayın; gayet iyi ve başarılı olabilir de. Tarih ve tarihin oluşturduğu databanklarımız bunun örnekleriyle dolu. 

 

 

Mars bireysel çabadır, direkt hareket etmektir ve tehlikelere veya başka şeylere karşı bireysel mücadele vermektir. Terazi'de ise yardımlaşarak çaba göstermek, başkalarını mücadeleye sevketmek, indirekt hareket etmek söz konusudur. Örneğin Amerika'nın kurucularından Kuzey-Güney savaşının (ikilik, köleliğin kaldırılması) kahramanı Abraham Lincoln de bir Mars Terazi'dir. Dalai Lama da bir Mars Terazi ve neye karşı mücadele ettiğini biliyorsunuz. Bir Solar Fire kullanıcısı iseniz bu gibi bir çok örneği databanklarınızda bulabilirsiniz. Benim için en önemlisi Anıtkabir'dir. Anıtkabir'in temel atma anında Mars Terazi burcundadır (Öğrencim Yağmur Saçlıoğlu bu haritayı Zodyak Astroloji Dergisi'nin 11. sayısında işlemişti) ve Türkiye'nin 4. evinde de (anıt mezarlar) yine Mars Terazi'dedir. Atatürk şu anki sınırlarımıza dahil olmayan bir yerden gelen yüce kurtarıcımız olarak, yabancı şehir ve ülkelerden gelen, oraya ait olmayan topraklarla çevrelenmiş yatmaktadır. 

 

Ve çoğunlukla bu pozisyon adı gibi sürgünde olmayı gösterir örneğin yabancı şehirler, yabancı konular vb. gibi. Mesela Isaac Asimov, 5. evindeki Mars Terazi ile oldukça yabancı mekânlarda (hatta uzay, antiscia Balık) geçen, indirekt bir mücadeleyi (iki vakıf gibi) ele alan eserler vermiştir. Battlestar Galactica'nın da Terazi Mars'ı var.

 

 

Veya bir başka Türkiye'den örnek; ilk 19 Mayıs kutlamaları sırasında da Mars Terazi burcundaydı. O gün Beşiktaş Spor Kulübü’nün girişimleri sayesinde Fenerbahçe Stadı’nda kutlandı ve Galatasaraylı ve Fenerbahçeli çok sayıda sporcu da bu günü beraber kutladı. Yani Fenerbahçe sporcuları dışındaki sporcular için kendi statlarında olmadıklarını sembolize ediyordu bu pozisyon. Aynı zamanda Terazi burcunun sembolize ettiği iş birliğine de dikkat etmişsinizdir. Tam yazıya şu linkten ulaşabilirsiniz: https://astrolojiakademisi.com/wp/19-mayis-ataturku-anma-ve-genclik-bayrami/

 

Mars kendisi gibi olduğunda kan ve vahşet gölge yanlarıdır. Terazi'de ise kaçak dövüşmek, yüzyüze gelmekten kaçınmak örneğin; genelde gölge yanı olur. Mesela Mart – Şubat 2014'te Amerika ile Rusya’nın arasındaki gerginlik gündeme düşmüştü. Son yılların en sert açıklamaları yapılmış ve adetâ savaş hazırlığı havası esmişti ve herkes bunun sıcak bir savaşa dönüşebileceğinden bahsediyordu. Ben de buna dair bir yazı yayınlamış ve bu iki ülke arasındaki gerilim ve mücadelenin sıcak bir savaşa dönüşmeyeceğini, Terazi Mars'ının tam da bunu anlattığını yazmıştım; şuradan okuyabilirsiniz: https://astrolojiakademisi.com/wp/amerika-ve-rusya/

İLGİLİ YAZI:  İlker Başbuğ’un Tahliyesi

 

 

Terazi çift gövdeli bir burçtur ve anlattığı şey (yardımlaşmanın yanısıra) “iki taraf”tır. Partnerler, rakipler ve iki düşman… Örneğin Mars Terazi’de iki tarafın mücadelesini de anlatır. Siyasi (Terazi) çekişmeleri ve dengelerin (denge o sırada iyi veya kötüdür) bozulmasını. Mars Terazi’de kendisi gibi değildir demiştim. Haliyle Mars bu burçta açık oynamayanların da emrine amadedir. Örneğin Koç açık-sıcak cephe savaşıdır, korkutucudur. Karşıtı Terazi ise soğuk ve stratejik savaş, rekabet lakin bu korkutucu olmaktan ziyade rakiplerin birbirini “tartması” ve dışarıya iyi görünme çabasıdır… Bu paragrafı 10 Aralık 2013'te yazmıştım. Ve bunları yazdıktan 7 gün sonra sürpriz bir şekilde meşhur 17 Aralık 2013 operasyonuyla birlikte cemaat-iktidar çift kutupluluğu başladı, ardından da ABD-Rusya soğuk savaşı. Şuradan konunun tamamına ulaşabilirsiniz: https://astrolojiakademisi.com/wp/soguk-savas/

 

Özetle örneklere göz atarsanız, önümüzdeki dönemin nasıl geçeceği oldukça açık (Bu tahminler elbette sadece Mars için). İkilik, yardımlaşarak mücadele ve iki ayrı tarafın birden diplomatik bir savaş yürütmeye başlaması, soğuk savaş, sürgünle ilintili konular, yabancı yerlerle ilgili temalar, bir yerde bulunmaması gereken kişilerin o lokasyonda bulunması (iyi veya kötü; örneğin işgâl , veya olumlu alırsak; Atatürk'le Lincoln örneğinde olduğu gibi yabancı toprakların mücadele göstermesini sağlamak, sınır ötesi konular, bozulmuş bir dengeyi sarsmak, buna karşı mücadele vermek gibi) vs. 

 

Terazi Mars'ının optimal kullanımını veren integritas pozisyonu Satürn İkizler'dir. Yani bu süreçte Terazi Mars göklerdeyken, fikirleri ve bilgileri bir araya getirerek, acele etmeden düşünmek ve uygulamak, bilgi işleme dayanan teknolojiler ve bilgi yönetimi, bazı iletişim şekillerine ve yüzeysel fikirlere engel koymak, manevi ve maddi yolların birbirine bağlanması ve bazı yollara da engel konulması gibi konuları uygulamaya almakta fayda olacak.

 

 

Burçlara göre çok genel yorumlar:

 

KOÇ

Terazi Mars’ı ikili ilişkiler, ortaklık, rekabet ve düşmanlıklarla ilgili olan bölgede yer alacak. Haliyle sizlerin dikkat etmeniz gereken konular bunlardır. İkili ilişkiler kadar ticari faaliyetleriniz varsa bunlarda da artış yaşayabileceğiniz bir dönem. Taşınma kararı alabilirsiniz. 

İLGİLİ YAZI:  Ergenekon Davası

 

BOĞA

Çalışma ve günlük rutininizle ilgili bölgeye giren Mars hem işle ilgili rakipler ortaya çıkarabilir, hem de size yeni bir rutin kazandırabilir. Dengeye yönelik sporlara başlamak için çok uygun. Günlük rutininize sporu daha fazla sokun. Mars’ınızı çalıştırmazsanız kendisi istemediğiniz bir şekilde de çalışmanın yolunu bulur unutmayın. Böbrek ve sırtınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

 

İKİZLER

Yeni bir hobi edinmek için uygun aylar. Motivasyonunuz güçleniyor ve ne zamandır hasret kaldığınız hareket enerjisine kavuşuyorsunuz. Çocuklarınızın partner veya iş ilişkileriyle uğraşabilirsiniz. Hayatınızda birisi yoksa yeni biriyle tanışmanız ve aşk hayatınızın hareketlenmesi de olası. Yabancılarla bir araya gelebilir ve oldukça sosyalleşebilirsiniz. 

 

YENGEÇ

Evdeki durumlara dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Ufak tefek kazalar vb.. Bunlara tedbir almak iyidir. Mars’ın enerjisini evinizi güzelleştirmek için çaba harcayarak kanalize edin. Bir süre bilinçaltınız sanki zihninizde bir yanardağ patlıyormuş hissi verecek. Bunları geçmişinizdeki travmaları çözmek ve sorunlu olduklarınızla barışmak için kullanın. Ev almak için kötü, taşınmak veya satmak için iyi bir dönem.

 

ASLAN

İyi ve iş yapacak fikirler için iyi bir dönem. Mars Terazi süreci boyunca kararlarınızın ve yapacağınız seçimlerin önemli sonuçlara yol açacağını bilmelisiniz. Zaman zaman gergin konuşmalardan kaçınmakta fayda var. Kısa yolculuklarınızda artış, yeni yerlere yapılan bir yolculuk. Yeni sözleşmeler dönemi. Yabancı bir dili öğrenmek için de çok uygun zamanlardır. 

 

BAŞAK

Parasal durumunuzla ilgili olan evde hareket edecek olan Mars ne yazık ki gereksiz harcamaları arttırabilir. Mars’ı kanalize edin ve ondan önce davranın. Daha önce kararsız kaldığınız yatırımlar vb. konularda karar alarak uygulamaya çalışın. Yeni bir “yetenek” geliştirmek de bir başka kanalize etme yöntemidir. Gerekirse bunun için harcayın. Sürgün pozisyonunda olan Mars, varlık ve değer evinizden geçerken, size yabancı olan yeni yetenekleri kazanmak için nefis bir dönem.

 

TERAZİ

Yaşamınıza yeni biri girebilir. Lakin devam eden bir ilişkiniz varsa buna dikkat etmelisiniz elbette. Ticarî bir faliyetle uğraşıyorsanız rakipleriniz oldukça güçlü olacak. Bu yolla yaşayabileceğiniz motivasyon artışı bir çok konuda faliyete geçmenize neden olabilir. Kendinize bakın ve ufak-tefek kazalara dikkat edin. Taşınmak için de bu aylar değerlendirilebilir. 

İLGİLİ YAZI:  Ergenekon Davası

 

AKREP

Bir süre sizin için bilinmeyenler bölgenizde seyredecek olan Mars, kimin düşman, kimin dost olduğu konusunda kafanızı karıştırabilir dikkat. Bu dönemde gizli bir düşman edinmemeye çalışın. Hiç lüsid rüya deneyiminiz oldu mu? Olduysa fazlalaşacak, olmadıysa denemek için bundan iyi hiçbir pozisyon olamaz. Hareket alanınızı bilinmeyene kanalize edin. 

 

YAY

Topluluklar, gruplar ve haliyle hayli faal geçecek bir zaman dilimi. Daha ziyade yabancılarla bir arada olacacağınız aylar. Hali hazırda varsa dernek ve klüplerden ayrılabilirsiniz. Arkadaştan düşman yapmamaya çalışın lakin kadınsanız arkadaştan sevgilinizin olabileceği zamanlar. Hareket alanınız konusunda en şanslı siz olacaksınız. Yeter ki hareket edin. Küçük hareketleriniz bile fırsat yaratan sonuçlara yol açacak.

 

OĞLAK

Önemli kararlar zamanı. Mars Terazi sürecinde önünüzdeki seçenekler hep eşitmiş gibi gelecek ve haliyle seçmekte zorlanacaksınız. Sadece bu zaman sürecinde olsa bile, önemli kararlarınızı alırken bir danışman kullanmanızda fayda var. Sosyal statü ve başarı için mücadele edeceğiniz ve adaletli davranırsanız, kararlarınız da yerinizdeyse iyi bir dönem. Hassas dengeleri sarsmamaya çalışın. Hedefiniz hep nezaketle hareket edebilmek olmalı. 

 

KOVA

Maceraya yönelik motivasyonunuz artıyor. Yasal konular ve eğitimle ilgili konularda ilerlemeler sağlayabileceğiniz bir dönem. İlişki yaşıyorsanız partnerinizle uzun bir yolculuk gündeme gelecektir. Yurtdışı seyahati de söz konusu olabilir. Halihazırda ilişkisi olmayan veya gündeminde seyahat olmayan Kova’lar için ise tıkanıklıkların çözümü, ilerleme anlamına gelir. 

 

BALIK

Partnerinizle riskler alabileceğiniz bir dönem. Partneriniz yoksa finansal anlamda alacaklarınızı toplamanızda veya kredi gibi konularda soruna işaret edebilir. Bu dönemde bir çok yabancıyla tanışabilirsiniz. Ticarî faliyetle ilgiliyseniz müşteri potansiyelinin artacağı hayli aktif bir dönem. Ezoterik ve ökült konuların pratik uygulanışlarına dair ilgisi olanlar için ise uygun bir dönem. Ufak tefek kazalara dikkat etmenizde fayda var. Böbrek ve sırtınızı koruyun.

 

Mars Terazi sürecinin optimal geçmesini dilerim,

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın