Alain Ducasse Astrolojik Analiz

Bir astrolog olarak, “Yıldızların Efendisi” ünvanlı Alain Ducasse ilgimi çekti. Biz dururken kim ki bu adam değil mi? 🤣 21 #Michelin yıldızıyla şef Alain Ducasse dünyanın en iyi şefi.

 

 

Meslek yöneticisi Ay Oğlak burcunda 1. eve yerleşmiş (ne? zararda/peregrine mi didiniz? hehe). Her zaman söylerim, hatta eğitim kitabımda bile geçiyor. Yemek yapmak Mars ve Satürn işi. Kes, pişir, ölç, yes şef!

 

Bir çiftçi olarak (Oğlak) dünyaya gelen Ducasse, daha küçük yaşlardan itibaren gıda (Ay) konusunda uzmanlık (Satürn) geliştiriyor.

 

Ay exile konumda. Haliyle yüksek çaba, standartların dışında bir yemek ustalığı ve ardından uluslararası bir başarı gösteriyor. Birinci evde Ay; o mesleğiyle (Ay) tanınıp, uluslararası bilinen biri. Elbette her 1. ev Ay Oğlak uluslararası bir şef başarısı göstermeyecek. Dünyayı gezerken (exile/peregrine) sürekli tadım yapıyor (Ay) ve doğru ölçülere (Oğlak) özen gösterirken “gereksiz” hiç bir şeye izin vermiyor (bkz dispozitör). Minimalist. Ama öğünleri diğer tadım menülerine göre küçücük-minicik değil. Çünkü oralarda Merkür yok. Hatta Ay Merkür ile kare. Doyumluk Jüpiter’le de üçgen. Lakin Jüpiter minimalist Başak’ta, haliyle öyle annemizin doldurduğu tabaklar gibi de değil.

 

 

İlginç bir olayı da var. Bir uçak kazasından kurtulan tek kişi. 6. ev yöneticisi Merkür durakta ve 9. evde. Bir iş gezisinde (6.ev ve 9 Merkür’ün Ay’a karesi) uçağı düşüyor. Güneş’in 9. evde Jüpiter’i yaktığını da görüyorsunuz. Yine uçak kazası vurgusu. Ne var ki Güneş 8. evi de (sörvayv) yönetiyor.

İLGİLİ YAZI:  JRR Tolkien ve Kitapları üzerine

 

 

Dünyada 60 restorantın şefi olduğunu söylemiş miydim?

 

Astronotlar için yemek hazırlamış Ducasse. Ay’ı Balık Mars’ıyla sekstil açıda. Uzayda ilk yürüyen Yuri Gagarin günümüzde yaşasaydı ona da hazırlardı. Zira Yuri’nin de Mars’ı Balık’ta. Bu arada Mars’ı da peregrin Ducasse’nin. Yani iyice başıboş, o kadar gezgin ki uzaya çıkmış. Hareket ediyorsun, nerede? Balık’ta, yani uzayda. İşte o yüzden günümüzün Türk Mars Balık’ları pek rahat edemiyorlar, denizle filan yetiniyorlar.

 

Özelden soru yağmadan yine cevap vereyim: Burada bahsettiğim asaletleri ve yorumları Astroloji Eğitimi 3 kitabımda bulabilirsiniz.

 

Devrim Dölen Gürbak

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın