Astroloji Eğitimi 1 Kitabı Yayınlandı

 


Astroloji Eğitimi 1 Kitabı Künye
 

Yazar: Devrim Dölen

1. Baskı: Temmuz 2021

Zodyak Astroloji Yayıncılık

18,5 X 26,5 Cm. (Büyük ebat)

300 sayfa, Renkli

ISBN: 978-605-06871-4-9

 

Astroloji Eğitimi 1 & Kitap Hakkında:

Bu kitap serisi, kurucusu olduğum Astroloji Akademisi’nde (ve önceki yıllarda İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde) verdiğim dersleri içermektedir. Serinin ilki olan bu kitabı, astrolojiyle yeni tanışmış, henüz hiç bir şey bilmediğini varsaydığım okuyucuya hitaben hazırladım. Bu kitapta ağırlıklı olarak; astroloji ile ilgili bilinmesi gereken temel bilgiler ve gök cisimlerinin Sümer, Akad, Babil ve Yunan/Roma yorumları, çeşitli bilimsel bulgularla birlikte tartışılmaktadır. Bu seride sadece kadim kaynakların bir sentezine değil, deneyimsel astrolojinin süzülmüş bilgisiyle birlikte bilimsel kaynaklara da yer verdim.

 

Devrim Dölen 3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Annesinin kitapları sayesinde 1992 yılında astroloji ile tanıştı. Amerika’da ve Türkiye’de faaliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte 27 yılını astroloji ve bilim araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yaptı. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklarının moderatörlerindendi. 2011 yılında Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında astrolojimarket.com sitesini kurdu ve aynı yıl Astroloji Derneği’nin kurulmasına öncülük etti. 2016 yılında Türkiye’de ilk branş dergisi olarak Zodyak Astroloji Dergisi’ni çıkartmaya başladı.

Astrolojik tablolar ve diorama yapmayı, kedileri, yatçılığı, ekoköyleri, bilimi, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şu anda Astroloji Akademisi’nde dersler vermekte, Zodyak Astroloji Dergisi’nde Bilim & Teknoloji ile Almanak köşelerini yazmakta, Zodyak Astroloji Yayıncılık’tan, annesi Dürrüşehvar Salur ile birlikte kitaplar yayınlamakta ve astrolojiakademisi.com sitesinde güncel bilgiler vermekte. Neo-klasikçidir ve kadim kaynaklar kadar deneyime ve bilimsel metotlara önem vermektedir.

 

Satın almak için tıklayın: Astroloji Eğitimi 1 Kitap

 

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın