30 Ağustos Zafer Bayramı

 

Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında, zaferle sonuçlanan Büyük (Jüpiter) Taarruz’u (Venüs) anmak için her yıl 30 Ağustos günü kutlanan ulusal bayramdır.

O günlerde taktiği, iş birliğini ve savaşı temsil eden Terazi burcunda kavuşan Venüs ve Jüpiter, yabancılarla mücadele etmeyi temsil eden Yay Mars’ı ile iradeyi ifade eden altmışlık açıyla bağlanıyordu. Savaş için gizli hazırlık yapıldı (Terazi burcundaki Venüs – Jüpiter kavuşumunun Balık antisciası). Ayrıca Atatürk saatler önce fake (Güneş Başak) bir çay partisi de düzenlemiştir. Herkese davetiyeler gider, tüm düşman kuvvetler için her şey yolundadır, çay partisi vardır, bu gece saldırı yoktur.

 

Sahte çay partisi sürerken Atatürk cepheye gelir ve Anadolu’nun dış dünya ile bütün telgraf bağlantılarının kesilmesini emreder. Anadolu birdenbire suskunluğa bürünür. Akabinde Mustafa Kemal’e karşı bir isyan başladığı yönünde sahte bir haberin yayılması sağlanır. İstanbul, bu haberini alır ama Anadolu’dan bir türlü başka haber alamamaktadır. Atatürk, daha arazide silahlar konuşmaya başlamadan istihbarat (Balık) ve taktik (Terazi) savaşını kazanmıştır.

 

Bundan sonra Türk süvari birlikleri (Mars Yay) kendilerine düşen hayatî görevi layıkıyla yerine getirerek savaşın kazanılmasında önemli rol oynayacaktı. Çanakkale ve Sakarya savaşlarında işgalci güçler geri püskürtülürken, bu savaş zaferle sonuçlanan ilk taarruz (saldırı) savaşı olarak tarihe geçmiştir. Aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat komuta ettiği savaşlardandır.

İLGİLİ YAZI:  İlker Başbuğ’un Tahliyesi

 

Büyük Taarruzu sembolize eden Venüs ile Jüpiter coğrafi olarak da bu savaşın olduğu bölgeleri içine almaktadır (Türkiye Local Space).

 

Hava Kuvvetlerinin (Mars ve Jüpiter) ülke savunmasında önemli bir yeri olması nedeniyle, Tayyare Cemiyeti de 30 Ağustos tarihini “Tayyare Bayramı” olarak da adlandırmıştır.

 

Güney Ay Düğümü ise 0 derece Koç burcunda, bu toplumsal olayın her yıl tekrar tekrar anılacağını ifade etmekte.

 

Devrim Dölen Gürbak

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın