Astrolojinin Kanıtı: Kozmik İkizler

İkiz Çocuklar ve Kozmik İkizler
Bilindiği gibi astroloji zaman ve mekana karşı çok hassas. Öyle ki 4 dakikalık zamansal veya mekansal farklar bile zamana ve mekana dayalı ev sistemlerinde ciddi değişimlere yol açabiliyor. Astroloji ile tanıştığımdan beri, yani 22 yıldır zihnimi kurcalayan bir mevzu bu. Ne yazık ki ikiz çocuklar bizi bu konuda doyurmak konusunda yetersiz. Çünkü yapılan bir araştırmaya göre birlikte yetişen ikiz çocuklarda psikolojik olarak farklılaşma eğilimi görülüyor. Zaten astrolojide ikiz çocuklar söz konusu olduğu zaman ikinci doğan ikiz de diğerinin rakibi gibi düşünülerek (çünkü biyoloji de böyle düşünüyor) onun evleri DSC’den itibaren sayılıyor.

Minneapolis Minnesota’da, daha 4 haftalıkken birbirlerinden ayrılıp, farklı ailelerin yanında evlatlık olarak büyümüş olan tek yumurta ikizlerinin, genetikle veya çevresel faktörle açıklanamayacak, sadece astrolojiyle açıklanabilecek benzerlikleri (bkz aşağıda) buna güzel bir örnektir. Ara ara bizim gazetelerimizde de böyle örnekler manşet olmuştu. Ne yazık ki böyle örnekler az ve yıllardır yaptığım araştırmalara rağmen güvenilir” bir doğum saati edinemedim. Hem bulacağım benzerliklerde astroloji teorisi dışında genetik izlere rastlama tehlikem de vardı bu yüzden farklı bir yol seçtim ve aralarında genetik bağ olmayan, aynı zamanda, aynı yerde doğmuş olanlara yöneldim.

Kozmik İkizler Çok Enderdirler
Yıllardır doğum saati güvenilir olan ve aynı yükselen derecesiyle doğmuş böyle kozmik ikizler aramaktayım. Hatta 2001 yılında kurucularından olduğum Gizemciler grubunda böyle bir proje de aşlatmıştım. 2 yıl içinde çok yakın saatlerde doğan çiftler bulduysam da hiç birisi “aynı” değildi. Bu raştırmayı başlatalı yaklaşık 13 yıl oldu. Gizemciler grubundan ayrıldığım için oradaki projeyi sonlandırdıysam da kendi başıma binlerce kişilik database’leri araştırdım ve üç çift bulabildim ki bir örneğini yukarıda görüyorsunuz zaten.

Benim gibi birisi daha var. Bir web sitesi kurarak kendi kozmik ikizini arayan Richard Avis 100 ülkeye de seyahat etti ve 400’den fazla insanla tanıştı (o bir Neptün kavuşumlu Yay Güneş’i:). Ve kendisiyle aynı gün doğan 34 kişiyi buldu. Ne yazık ki bunların arasında “aynı saat” ve “aynı yerde” doğan kimseyi bulamadı. Bir gün bulur umuduyla kendisini takip etmeye ve database’leri araştırmaya devam ediyorum.

Kozmik İkizlerin bu kadar ender olması şaşırtıcı değil. Çünkü BBC’nin internet sitesindeki bir bilgiye göre her dakika Dünya’da 255 kişi doğuyor. Dünya’da 193 ülke olduğunu ve bunların da kendi şehirleri olduğunu düşünürsek kozmik bir ikiz, yani aynı gün ve dakikalarda aynı şehirde doğan iki kişi bulmamız gerçekten de zor. Belki Çin’de bir şansımız olabilir:)

Kozmik İkiz Araştırmaları
Kozmik İkiz konusu zaman zaman gündeme gelen görünüşte basit ama kendi içinde oldukça komplike bir konu. Yazılacak ve söylenecek o kadar çok şey var ki. Elimdeki örnek çiftlerden (2 kozmik ikiz çiftim daha var) birisini paylaşıp sağda solda zaman zaman duyduğum ahmakça yorumlara batı astrolojisiyle kanıtlı bir şekilde cevap vermek istiyorum sadece. Bu yüzden örneğe geçelim.

Yukarıdaki iki haritada yükselen derecesi farkı 3 olduğu halde dramatik değişimlere rastlıyoruz. (Bunun bir diğer nedeni de zaman ve mekana dayalı bir ev sistemi kullanmamız elbette.) Örneğin en dramatik değişimlerden birisi kişinin içdünyasını ve bilinçaltını anlatan 4. evle, şöhreti anlatan 10. evdeki değişimlerdir. Ki bunlar da yaşama oldukça dramatik yansır çünkü haritalardan birisi aktrist Shelley Long’a, diğeri de Manson müritlerinden Leslie Van Houten’e ait.

Harita çok benzer olunca haliyle yaşamlarında da çok benzer temalarla karşılıyoruz. Bu benzer temaları önce bir irdeleyelim sonra farklılıklara ve farklıların kaynaklandığı astrolojik öğrelere geçelim.

Yaşamdaki Benzerlikleri ve Farklılıkları

İki kadının da annesi öğretmen

Haritalar gündüz haritası oldukları için anne Venüs ile sembolize ediliyor ve Venüs iki haritada da eğitimcilerin temsilcisi 9. evi yönetmekte.

İkisi de farklı yerlerde doğdukları halde bir dönem Boston’da yaşadılar (ABD’de 50 eyalet vardır)

İLGİLİ YAZI:  Lyrid Meteor Yağmuru 16 - 26 Nisan'da

İkisinin de Ay’ı Aslan’da, Boston’ın astrolojik haritasında da Ay Aslan’da. Ay yerleşim ve lokalizasyon demektir. Ne var ki doğum yerleri farklı olduğundan astrokartografik hatlar da farklı haliyle. Shelley’nin film çektiği Boston’dan Aslan Güneş’i ve Aslan Ay’ı geçerken, Leslie’nin Pluto’su geçiyor. Leslie orada LSD almaya başlıyor.

İkisinin de klasik bir din anlayışı yok ve ikisi de yoga ve meditasyon gibi spiritüel arınmayla uğraşıyor

Aanlaşıldığı kadarıyla Leslie biraz daha fazla ve daha çocukluk yıllarında. Daha çocukken Ouspensky okuyor.  Shelley Presbiteryen kilisesinde büyürken, Leslie’nin küçükken gönderildiği pazar okulunun başında bir Presbiteryen papazı vardı. Dini de temsil eden 9. evin yöneticisi Venüs, sınırları ortadan kaldıran Neptün ile kavuşumda ve farklılığı ve modernizmi anlatan Uranüs ile kare.

Leslie Uranüs’ün çılgınlığına kendini daha çok kaptırıyor ve Charles Manson’ın isa+şeytan olduğuna inanıyor. Arap noktalarından Pars Rationis Et Sensus (Akıl ve anlayış noktası) exact Leslie’nin Uranüs’üyle (delilik) kavuşuyor. Shelley’ninki uzak kalıyor.

İkisi de okulda prenses seçiliyor (Bir Amerikan geleneği)

İki Neptün kavuşumlu Venüs Terazi kadını için gayet uygun.

İki kadın da 1981 yılında 1 ay arayla evlendi

Ki ikisi de haliyle o sırada resmi evliliklerin evi 9. ev profeksiyonlarındaydı. Shelley gerçek bir evlilik yaparken Leslie hapishaneden kaçma planı için evlenmişti. Aylık profeksiyonlara indiğimizde Shelley’nin 10. evi yaşadığını ve yöneticisi Venüs’ün ilişkilerle ilgili Terazi’de olduğunu, Leslie’nin ise 11. ev profeksiyonu yaşadığını ve burada Mars ve Uranüs’ün olduğunu görüyoruz. Shelley serbest kalmak istiyordu.

2004 yılında Leslie’nin şartlı tahliye talebi reddedilirken, ondan 2 ay sonra ise Shelley intihara kalkıştı

İkisi de o yıl oldukça kritik bir dönemeç olarak bilinen profeksiyonel 8. evi yaşıyordu ve burada gene kritik dönemeçleri anlatan Kuzey Ay Düğümleri bulunuyor.

1968 yazında ikisi de bir gruba katılıyor

Tek farkla: Shelley oyunculukla ilgili bir gruba katılırken, Leslie kendisini Manson’ın grubunda buluyor. Gene çok kritik bir dönemeç. Ve bu dönemeçte iki kadın da içinde Kuzey Ay Düğümü bulunan ve gruplarla, yeni seçimlerle ilişkilendirilen 8. ev profeksiyonunu yaşamakta.

Dramatik değişim haritada Güneş’ler: Eş ve babalar

Güneş ve 10. ev kişinin şöhretiyle ilgilidir. Shelley’nin Güneş’i yaratıcılıkla ilgili Aslan burcunun sonlarında kraliyet yıldızı Regulus ile kavuşuyor ve filmleri sembolize eden 12. evde. 12. ev hapishaneleri de anlatıyor ve Leslie’nin Güneş’i de burada aynı evin bir başka semboliğini karşılamış oluyor. Tek farkla. Leslie’nin Güneş’i Başak burcunda. Shelley eğlenceli filmleriyle tanınırken, Leslie yaşamını market sahibi bir çifti (Başak) öldürmekten dolayı mahkum biri olarak tanınacaktır. Aynı zamanda hep hesap peşindedir. Başak burcu Merkür’ün hem yönettiği hem de yüceldiği burç olduğundan sahtekârlıkla da ilgili (Bkz. Zodyak Astroloji dergisi Merkür-Başak uyarıları).

Aynı zamanda kadın haritalarında eş temsilcisi Güneş’tir. Shelley’nin ilk kocası da film çekiyordu. Encyclopedia Britannica için eğitsel filmler. Ki Shelley’nin ilk kariyer yılları için çok önemliydi. İkinci kocası ise bir broker, yani borsacı. Bir başka Aslan semboliği. Yukarıda Shelley’nin Güneş’i anlatılmıştı. Leslie ise hapishaneden kaçma planı için, sabıka kaydı yüksek birisiyle evlenmişti. Ki sonradan bu kişi de araba hırsızlığından tutuklandı ve durum böylece ortaya çıktı. Bir başka 12. ev semboliği ve Başak burcu da Merkür yönetiminde hırsızlık, hesap peşinde olma anlamına geliyor.

Güneş gündüz haritalarında aynı zamanda baba temsilcisidir. Shelley’nin babasıyla pek bir sorunu yokken (belki herkes kadar), Leslie’nin babası bir alkolikti. 12. ev kendini kaybetmektir ve başak Güneş’i de burada rutine binen bir bağımlılık olduğunu anlatır. Güneş aynı zamanda klasik astrolojiye göre narkotiklerin ve uyuşturucuların temsilcisi Satürn’le de kavuşumdadır. Leslie de haliyle böyle tanındı. Alkol ve özellikle LSD.

Güneş’in aynı zamanda klasik astrolojiye göre “vicdan ve eğer varsa ruh”u da temsil ettiğini bu noktada hatırlamalıyız.

İLGİLİ YAZI:  Oğlak: Bilim, Deha ve Teknoloji

Güneş kadar 10. ev de tanınmışlıkla ilgili demiştim. Shelley’nin haritasında 10. ev yöneticisi sanatla ilgili Venüs naif görüntüsüyle bilinen Terazi burcundayken, Leslie’nin 10. ev yöneticisi Merkür Başak burcunda. Merkür Başak burcunda yöneticisi olduğu burçta hayli güçlüdür (ki burada sevindiği varsayılan 1. evde üstelik) bu yüzden rutine binen bağımlılıkları (ki 5. evdeki Oğlak Jüpiter’i ile üçgen yapıyor: Aşırıya kaçan eğlence amaçlı narkotik kullanım) ve yoğun komplekslerle sinirsel gerilimleri temsil edebilir. Oldukça dürtüsel Yengeç Mars ile de sextile açısı mevcut. Ki kendisi de Güneş’e ek olarak Pars Patris, yani baba noktasının yöneticisidir ve babanın alkolik olmasıyla direkt bu bağlantıların tanınırlık açısından ne kadar önemli olduğunu ve kişiyi nerelere sürükleyebildiğini görüyoruz.

1967’de Kozmik İkizler’in Konu Başlığı: Seks ve Uyuşturucu

1967 yılında Shelley seksle ilgili National Forensic League’de konuşma yapıp ödül kazanırken aynı yıl Leslie hamile kalıp kürtaj oluyordu. İkisi de o yıl 7. ev profeksiyonlarını yaşamaktaydı ve 7. ev yönetitecileri Jüpiter iki kadının da 5. evdedir. (5. ev=ödüller, çocuk) Şu farkla ki: Leslie’nin Jüpiter’i hamile kalabilmeyi anlatan 4. evi de yönetmektedir, Shelley’de durum böyle değil. Bir detay daha var bu konuda. Shelley’nin kocası çocuk istemişti. Ne var ki Shelley daha sonra fikrini değiştirene kadar bunu reddetti. İlginç bir detay daha var. Shelley’nin konusu seksin yanısıra uyuşturucu da içeriyordu. Ve aynı yıl Leslie marihuana ve diğer halusinojenleri de keşfediyor ve kullanmaya başlıyor. (Ah sembolikleri doğru bir yönde çalıştırmanın önemi!)

İkisinde de yazarlık yeteneği var

Shelley bir çok şey yazarken genç yaşından beri hapishanede olan Leslie bir çok kısa hikaye yazdı ve gazete çıkardı. İkisinin de yazarlıkla ilgili 12. evinde Aslan Ay’ı ve Güneş’leri var.

İkisi de Dürtü Kontrol Bozukluğuna Sahip

Psikoloğu Leslie’nin dürtü kontrol bozukluğu olduğunu açıklamıştı. Kontrol mekanizmalarımızı haritada Satürn ve dürtülerimizi de Ay ile 4. ev gösterir. İki kadının haritasında da, Leslie’de biraz daha ağır olmak üzere Satürn yanık (combust=8.5 orb). Yani tamamen Güneş’e göre hareket ediyor, Güneş olmadan tek başına bir yaptırım gücüne sahip değil. İki kadında da kontrol mekanizmalarının eş ve baba söz konusuyken pek işlemeyeceğini söyleyebiliriz buna göre. Leslie’nin babası bir alkolikti ve Shelley de boşanmasının yükünü kaldıramayarak 2004 yılında intihara yeltendi. İkisinin de Ay’ı haritada aynı. Shelley Aslan Ay’ı ile komedi filmlerinde yer alırken, Leslie mahkemeyle sürekli alay edip eğlenmeyi seçti. İki kadında da Mars-Neptün karesi olması onların tepkilerinin gerçekçiliğini ortadan kaldırıyor. Olmayan şeylere tepki verirlerken, tepki vermeleri gereken asıl noktada vermiyor olabilirler. Öte yandan içdünyayı, bilinçaltını, dürtüleri anlatan 4. evleri farklı. Leslie’nin içdünyasını anlatan 4. ev yöneticisi aşırılıklar temsilcisi Jüpiter, eğlenceyle ilgili 5. evde ve soğukkanlılığı ve kültleri temsil eden Oğlak burcunda. Bu Jüpiter yukarıda anlatmış olduğum yüksek volümlü Merkür’le de pürüzsüz bir açı içinde (üçgen). Bu pozisyon elbette Aslan Ay’ı dışında otorite figürleriyle de soğukkanlılıkla alay edebilmesini de ekstra açıklıyor. Dispozitörü de zaten gene yukarıda anlatılan Satürn. Satürn 6. evi de yönettiği için ve Başak burcuna bu kadar vurgu olunca onun sinir ve uyuşturucu bağımlısı bir hasta olduğunu ve bunun köklerinin de babaya (Güneş ve Merkür) bağlandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Shelley’nin 4. ev yöneticisi Mars Yengeç burcunda ve 11. evde. Burada savunma mekanizmalarının geliştiğini, cesaretin daha çok kendini korumayla ilgili olduğunu ve öfkenin içe döndüğünü görüyoruz.

İki haritada da varolan Jüpiter-Neptün karesi dinsel yönden suistimali, sahte guruların peşine takılmayı veya sahte guru olmayı anlatıyor. Bu yüzden özellikle Leslie’yi etkilemiş Charles Manson’a da biraz değinirsek: Onun dürtüsel durumunu temsil eden 4. ev yöneticisi Ay, kitlelerle ilgili Kova burcunda ve hedeflerle, otorite figürleriyle, aynı zamanda tanınmışlıkla ilgili 10. evdedir. Düşmanlıkla ilgili 7. evdeki Merkür-Jüpiter kavuşumuyla da karedir. Charles Manson cinayetler aracılığı ile ırklararası bir savaş planlamaktaydı. Bu Ay tam olarak Leslie’nin tanınmışlıkla ilgili MC noktasına ve içdünyasıyla ilgili IC noktasına exact üçgen ve sekstil yapmaktadır. Shelley’nin tanışmış olsaydı Manson’dan pek etkileneceğini sanmıyorum… Manson’ın uyuşturucu kullanımıyla ilgili Başak burcunda ve 5. evdeki Mars-Neptün kavuşumu ise Leslie’nin 8. evdeki Ay Düğümleri’ne paraleldir, yani kavuşum etkisi yapıyor gibidir. Haliyle bu tanışıklık Leslie’nin uyuşturucu ile ilgili önemli bir dönüm noktasıdır…

İLGİLİ YAZI:  Öğrenci Olayları ve Gezi

2022 Eklemesi: Yönetmen John Waters Houten için şunları söyledi: “Manson’ın yörüngesine dalıp gitmeseydi, bizimle film çekmeye başlayabilirdi.”

Kaynak: https://www.lamag.com/citythinkblog/leslie-van-houten-manson-family/

Şimdiye kadar hep doğru tercihleri yapmış olduğunuzu hayal edin…

Astroloji sizi kadersel açıdan parlatmak veya yıkmak için değil, seçimleriniz boyunca yürüyeceğiniz yolda önünüzü görebilmek için var… Haritasına göre Leslie’nin her zaman seçim şansı oldu. Babası küçükken agucuk yapmadı diye insan öldürme noktasına kadar kendi seçimleriyle tıpış tıpış giden kaç kişi tanıyoruz ki?

Çok yakın saatlerde doğmuş iki kadın Shelley Long ve Leslie Von Houten’in kaba bir analizini paylaştım. Şüphesiz ki yaşamlarına dair medyaya yansımayan bilmediğimiz bir çok şey vardır. 3 gündür ikisinin de yaşamına ait yazılmış her bulduğum şeyi okumaya çalıştım, yüzlerce sayfa…

Bazı bilgilere ise hiç ulaşamadım. Aynı hastalıkları yaşayıp yaşamadıklarını, aynı çocuktan hoşlanıp hoşlanmadıklarını, aynı konsere gidip gitmediklerini ne yazık ki bilmiyorum örneğin.

Evlatlık verilmiş tek yumurta ikizlerinden ikisinin de buluştukları gün birbirlerinden habersiz açık mavi pilot gömlek giymesi ve bileklerinde kırmızı bir lastik olup “neden” sorusuna “belki lazım olur” diye cevap vermiş olmaları gibi genetikle veya çevreyle açıklanamayacak bilgiler harika olurdu…

Diğer iki örneğim yerine bu örneği paylaşmış olmamın sebebi de bu ne yazık ki. Bu kozmik ikiz çiftinde diğerlerinden daha fazla bilgi bulabildim. Özellikle bir çiftin ASC dereceleri yani doğum zamanları tam olarak aynı. Ve haritadaki tek fark, farklı kıtalarda doğdukları için ev genişliği. Değişen dramatik farklılık ise zihni sembolize eden 3. ev. İkizlerden birisi normal bir zihne sahipken diğeri otistik ve dahi. Bu değişimi batı astrolojisinde zaman ve mekana dayalı bir ev sistemi kullanmıyor olsaydık göremezdik.

Hint Astrolojisine Göre Kozmik İkizlerin Karşılaştırması

İki haritada da görüleceği gibi Hint Astroloji’nde çıkarılan harita sistemine göre ne yazık ki herşey aynı oldu.

Hatta tropikal zodyakta farklı olan baba ve eş temsilcisi Güneş’ler de Vedic’te aynı. Bilindiği gibi Hint astrologlarının (prezesyon anlaşmazlığından kaynaklanan) birden fazla Sidereal Zodyak’ı var, Fagan-Allen ve Lahiri en çok kullanılan zodyakları. Yukarıdaki haritaları hepsinde denedim, değişen bir şey olmadı.

Ne var ki Hint astrolojisinde bizim batı astrolojisinde de aşina olduğumuz (geçen sene bir seminerini vermiştim) harmonik haritalar var çok kullanılan. Batı astrolojisinde 30. harmonik olarak, Hint astrolojisinde de Thrimsamsa adı verilen haritalar Hint astrolojisinde iki şekilde kullanılıyor. Güvendiğim bazı kaynaklar iki cinsiyet için de kötülüğü temsil ettiğini söylerken (Human evil effect) diğer bazı kaynaklarda kadın haritalarındaki ahlakı arıyor. Hint astrolojisinin iki geleneğinden birisini sevmediğim ve tutmadığına da sık sık şahit olduğum için haritayı ilk kaynaklara göre yorumlayacağım, gene de diğer bilgi de kaybolmasın diye buraya yazdım.

Thrimsamsa haritalarındaki burçsal anlamdaki tek değişim Ay. Ki bu oldukça önemli çünkü Ay Hint astrolojisinde kilit öneme sahip. Shelley’nin Ay’ı Oğlak’tayken, Leslie’nin Ay’ı Kova’da.

Nakshatra’lara baktığımızda Shelley’nin Uttara Ashadha’daki Oğlak Ay’ının evlilik dışında iyicil nitelikleri mevcut. Leslie’nin Kova Ay’ı ise Purva Bhadrapada’da. Bu nakshatra ise şeytanilik, zulüm ve acımasızlık olarak aktarılıyor.

Eğer ilerleyen zamanlarda kadınların hayatı namına başka şeyler daha bulabilirsem yazıyı güncellerim. ASC yöneticim Satürn ile kavuşumda ve ne yazık ki Satürn bir 10 yıl daha sabredebileceğimi düşünüyor sanırım 🙂

Devrim Dölen

28 Temmuz 2014, İzmir

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın