Mars Başak Burcunda

 

18 Ağustos 2019 – 4 Ekim 2019 tarihleri arasında Mars Başak burcunda olacak. Mars Başak burcundan geçerken zamanın kalitesi nasıl? Daha evvelki geçişlerde neler yaşanmıştı? Bunları inceleyelim.

 

 

Mars’ın Başak seyri bize ve çevremize zevk vermeyecek ama günlük sorumlulukların da üstesinden gelmeye neden olabilir. Başak burcunun haritanızda kestiği ev; sorumluluklarınızı, fiziken iş yapmayı kabullenmeyi zorunlu kılan, aksi halde sorunlara ve dolayısiyle de hastalıklara davetiye çıkaran bir burçtur.

 

Başak, Balık burcunun tam karşısında yer aldığı ve Balık’tan hemen sonra gelen Koç burcu ile yansıma ilişkisinde olduğu ve kendisinden de hemen sonra Terazi burcu geldiği için ortak yaşam ve iş birliği ile çok ilgilidir. Düşünün: Koç burcunda varoluş var ve bu varoluşu Balık (Koç’un 12. evi) sağlıyor. Başak burcu da Terazi’nin var olmasını sağlıyor (Terazi’nin 12. evi). Terazi ile Balık antiscia ilişkisi içinde. Terazi işbirliği, ayrışma veya bütünleşme, keza Balık da iş birliğinin en anlaşılmaz (soyut) üst versiyonu.

 

 

Yani Başak burcu sizi iş birliğine ve ilişkilere hazırlayandır. Özetle; Başak burcuna düşen gök cisimlerinizle veya Başak burcunun yöneticisi Merkür’ünüz vasıtasıyla iş birliği yapmaya hazırsınızdır veya değilsinizdir. İşlerinizi başkalarına yaptırıyorsanız ve sorumluluk duygunuz alt seviyedeyse bir ilişkiye veya daha büyük iş birliklerine hazır değilsinizdir. Aynı durum aşırılık için de geçerlidir. Herkesin işini istenmeden yapıyorsanız veya başkasının yapması gereken işi de kendiniz yapıyorsanız bu durum da da Başak burcunuz sorunludur.

 

 

Boyunduruk

Bu büyük işbirliklerinin alt yapısını Başak burcunda ve yansıdığı Koç burcunda görürüz. Başak burcunun sembolize ettiği bağırsak bakterileri besinleri bizim için parçalar (Başak) ve bu yolla hücre içi organellerden olan mitokondriler devreye giriyor ve enerji (Koç) üretiyor. Kronik yorgunluk sendromunun da bağırsak bakterileriyle olan ilişkisi kanıtlanmıştı. Hem bağırsak bakterileri hem de mitokondriler iş birliği yapılan canlılar, insan değil. (Koç – Başak antisciası için ben bu bağlantıyı kurarak Zodyak Astroloji Dergisi’nin 2017 Haziran sayısında açıklamıştım)

İLGİLİ YAZI:  Dünya Astrolojisi (Mundane) Uzmanlık Sınıfı

 

 

Elbette bu yansımasının kötüye kullanılmış iki uçlu aşırılıkları da var: İnsanoğlu binlerce yıldır başka türleri parçalamak ve yemek için besliyor. Çalıştırmak vasıtası ile insan kendi türüne de bunu yapıyor. Dualitenin diğer yanında ise: İnsanoğlunu en fazla öldürme gücüne sahip olan; yine Başak burcunun sembolize ettiği bakteri ve mikroplar.

 

 

Aramızda bitmek bilmeyen bir mücadele (Koç) sürmekte. Başak burcunun hastalıkla ilgisi olması da bu nedenlerden ileri geliyor. Yıpranma, yıpratma, mikroorganizmalara bağlı yönetilen savaş. Haliyle Mars Başak burcundan geçerken bu sembolojinin aktive olacağını görmek zor değil.

 

Mesela; 2010 yılındaki Mars Başak geçişinde şap hastalığı görüldü, keneden ölümlerde Mars Başak burcuna geçtiğinde ölümler 6 kat arttı, bir hafta içinde veteriner kliniklerine bir başka virüs nedeniyle bir çok kişi müracaat etti. Bu konudaki yazışmaları Facebook grubumuzda gerçekleştirmiştik. Hayvanlara karşı işlenen suçlar ise iyice ayyuka çıkmıştı.

Bkz: Mars Başak’ta Hayvan Hastalıkları

Bkz: Mars Başak’ta Tarım Ürünlerinde Hastalıklar

 

Tüm bu sembolleri ve çıkan tahminlerin yorumları doğruladığını görürsek eğer; tarım ürünleri, hayvanlar ve hastalıklar konusunda gerekli önlemlerin şimdiden alınması gerektiği aşikar… 1970 yılında İstanbul’da kolera salgını olduğunda da Mars Başak’taydı. Örneğin aldığınız sebze ve meyveleri sterilize edin, bahçeniz, tarlanız varsa ilaçlama yapın, evcil hayvanınız varsa aşılarını ve güvenliklerini ihmal etmeyin, keyfî ameliyatlarından kaçının ve sokakta yaşayan hayvanlara karşı işlenebilecek suçlara lütfen sessiz kalmayın, müdahil olun. Unutmayın ki sessiz kalmak suça ortak olmaktır.

İLGİLİ YAZI:  Güneş Rüzgarları ve Fırtına

Vücudunuz yabancı türleri barındırıyor ve Başak burcunun tam karşısında da büyük resmi sembolize eden Balık “kolektif bilgi” anlamına geliyor. Gerçeği bilen kimse kolektif bilgide bir suçlu olarak yer almak istemez.

 

 

2010 yılındaki bir Mars Başak geçişinde ilginç bir şekilde (O sıralarda Mars Koç burcundaki Uranüs’le 150’likti), sadece insanlarda görülen bir hastalığa hayvanlarda da rastlanmıştı. Çoğu kimse pek bilmez ama insan salyası özellikle hayvanlar için tehlikelidir. İnsan ağzında bir çok bakteri ve mikrop bulunur ve bu türlerden bazıları çok tehlikeli olarak nitelendiriliyor. İnsan ağzındaki bu mikroplar da evrimsel geçmişte iş birliği yapılan türlerden. Bu tehlikeli türlerin dışarıdan gelecek diğer tehlikeli mikroorganizmalara karşı bir korunma olduğu düşünülüyor. İnsan ısırığının da tehlikeli olduğu zaten bilinen bir gerçek. Yani kendi ısırdığınız bir besini bir başka hayvana vermek suretiyle de onun zarar görmesine neden olabilirsiniz.

 

 

Özetle: Bitkileri, hayvanları ve tarımla ilgili konuları haberlerde daha fazla göreceğiz. İnsan ve diğer türler arasındaki savaşta mikroorganizmalar öne çıkabilir. Bu alanda yeni haberler. Diğer konular arasında da toplum düzenini sağlayan insanlarla ilgili haberler de gündemde olabilecektir. Çalışan kesimi sembolize eden Başak burcunda polisler, memurlar, işçiler vb. gibi meslek gruplarını ilgilendiren haberlerde artış olacaktır.

 

Mars Başak geçişi ulaşım kazalarıyla da ilgilidir. Çünkü Başak burcunun 3. evi Akrep ve 8. evi de Koç’tur (Başak burcunun ünlü eleştiri ve başkalarını suçlama sembolojisi buradan temelleniyor olsa gerek) ve Mars buraya 3. ev ve 8. ev yöneticisi (ve aynı zamanda 8. eve de yansıyor) olarak yerleşmiştir. Trafik kazaları Türkiye’de sıklıkla olsa da, Mars Başak’tan geçerken dikkat çekici bir durumdan bahsediyoruz aslında.

İLGİLİ YAZI:  Tuzla'da Kimyasal Alarmı

 

 

Ünlü Susurluk Kazası bir Mars Başak geçişinde olmuştu ve ilk bakışta basit bir trafik kazası gibi görünen bu olayla birlikte çok sıkıntılı bir suç zincirinin kırılma noktaları ortaya çıkmıştı. Başak burcu daha evvelki yazılarımda da sıklıkla bahsettiğim üzere “zincirleme” olaylarla çok ilgili. Başak bir motiftir ve ağdır aslında, Merkür yöneticiliği ile de tekrar eden olayları ve karmaşık ilişkileri burada görürüz. Yine böyle, ilk etapta basit gibi görünüp daha sonra zincirleme olaylarla bazı şeylerin açığa çıkacağı bir kaza meydana gelebilir. Bir örgü kazağın bir yerinin kopması gibi düşünün. Atlantik okyanusunda kaybolan Amelia Earhart da Başak Mars’ına (Jüpiter kavuşumlu; uçak) sahipti ve Mars 12. evini (kaybolmak) yönetiyordu. Bkz: Amelia Earhart

Mars Başak burcundan geçerken ayrıca araba alım satımlarında da artış yaşanması beklenebilir (3 ve 8 bağlantısı nedeniyle).

 

Bu yazı ilk kez Zodyak Astroloji Dergisi’nin 12. sayısında yayınlanmıştır.

 

Güncelleme:

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın