Cleveland Balon Kaosu

 

 

1986 yılında Cleveland'ta bir etkinlik kapsamında ve rekor kırmak için gök yüzüne 1,5 milyon uçan balon bırakılmış. İlk anlarda olay muhteşem bir festivalken daha sonra felakete dönüşmüş. Kaos çıkmış ve korku filmini andıran sahneler yaşanmış. Fırtına çıkmış, yağmur yağmaya başlamış. Yağan yağmur yüzünden balonlar ıslanmış ve yükselemeden alçalarak, şehrin yakınındaki Erie Gölü'nü kaplamış. Fırtına yüzünden Erie Gölü'ndeki bir tekne devrilmiş ama balonlar kurtarma helikopterinin uçuşunu ve görüş alanını kısıtlıyormuş ve göle düşen kişiler görülememiş; o an bulunamamışlar. Balonlar temizlendikten sonra bu kişileri ölü olarak bulmuşlar. Balon Festivali olması gerekirken Balon Felaketine dönüşmüş.

 

Haritayı öğrenci grubuna koyan Ayşegül Yılmaz: Birinci evdeki Neptün ve klasik harita (ASC) lordu Jüpiter Balık (rekor kırma hayali, rüyada gibi 1,5 milyon uçan rengarenk balon). Ayrıca 5° kuralına göre Uranüs de 1. Evde ve direkt beklenmedik kriz ve kaosun habercisi. Aynı zamanda Neptün, Akrep Pluto ile de 60°'lik açıda, hayalin/rüyanın felakete/ kabusa dönüşmesi… Aynı zamanda 12. evde de bulunan Uranüs kolektif bilinçte yer eden kriz anlamına da geliyor.

Yağmur, sel gibi doğa olaylarına aşırılık diyebilir miyiz? Ay Yengeç'te kendi burcunda. Hem de 8.evde (kazalar). Ay, harita lordu Jüpiter ile kolay akışta, 120°lik açıda ve Jüpiter de kendi burcunda. Jüpiter, ASC'deki Uranüsle de 90°'lik açıda. Olaydaki beklenmedik fırtınayı bu pozisyonla açıklayabiliriz, Ay'ın tetikleyici özelliğini de hesaba katarak.

İLGİLİ YAZI:  Güneş Rüzgarları ve Fırtına

Meltem Aydın: Olayın sonucunu anlatan 2. evdeki yücelmiş Oğlak Mars'ı kazalar evindeki yine bir o kadar güçlü Yengeç Ay'la karşıt; 11'i de (gelecek olaylar) Mars yönetiyor ve içeride Akrep Pluto,Venüs var. Yengeç ve Akrep göl de demek.

 

Not: Bu mini analiz 2014 yılında öğrenci grubumuzda yapılmıştı.

 

 

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın