Çernobil Nükleer Kazası

 

 

Çernobil reaktör kazası, bir deney sırasında meydana gelen 20. yüzyılın ilk büyük nükleer kazasıdır. Ukrayna’nın Kiev iline bağlı Çernobil kentindeki Nükleer Güç Reaktörünün 4. ünitesinde 26 Nisan 1986 günü erken saatlerde meydana gelen nükleer kaza sonrasında atmosfere büyük miktarda fisyon ürünleri salındığı 30 Nisan 1986 günü tüm dünya tarafından öğrenildi. Bkz. Wikipedia

Kaza hemen Ay tutulması ertesi olmuş. Uranüs exact ASC üzerinde. Akrep Pluto’su 10. evde. Radyoaktiviteye daha uygun bir yerleşim olamaz sanırım. 5 derece Neptün, 5 derece Pluto, kazanın Güneş’in tam da bu dereceleri tetiklediği gün olması ve bunun bir tutulumla eşzamanlılık göstermesi.

Kaza sembolü Mars kitlesel olayları gösteren 11. evden gelip 1. eve Neptün’le kavuşarak yerleşmiş. Mars aynı zamanda ölümü ve travmaları anlatan 4. evden de geliyor.

Keza yine Akrep Ay’ının 11’de yerleşmesi de ayrı bir gösterge.

Pars Hyleg noktasının 14 drc Oğlak burcunda tam Mars’ın üzerinde oluşu da bizi kaynağa götüren bir başka parametre.

Hem noktanın hem de Mars’ın sahibi Satürn de kayıplar ve acılar evinde (12). Klasik astrolojiye göre de zehirli ve narkotik maddeleri yönetiyor. Yeni bir çağ ve teknoloji anlayışına göre buna artık diğer teknoloji artık ve üretimlerini de ekleyebiliriz. 

En yüksek radyasyon dozlarına, sayıları bini bulan acil durum çalışanları ve Çernobil personeli maruz kaldı. Çalışanların bazıları için maruz kaldıkları dozlar öldürücü oldu. Zaman içinde Çernobil’de çalışan kurtarma personelinin sayısı 600 bini buldu. Bunların bazıları, çalışmaları boyunca yüksek düzeyli radyasyona maruz kaldılar. Satürn 6. ev Chiron’una (kapanmayan yaralar) karşıttır ve 6 yöneticisi Merkür de kaza semboliği Mars / Neptün kavuşumuyla karedir.

İLGİLİ YAZI:  Türkiye & Suriye Krizi

“Hyleg noktası bildiğimiz Hyleg ile karıştırılmamalıdır. Eski yazarlar bu nokta hakkında Latincede “Herşeyin Kökeni” anlamına gelen “Radix Vitae” terimini de bu yüzden kullanmışlardır. Ama Hyleg “Yaşamveren” anlamına gelir. Bir şeyin nedeni ve kökeni için Pars Hyleg noktasına bakarız. (Reenkarnasyon inancı olanlar karmik bir nokta gibi ele almayı tercih eder) Örneğin Dünyanın en büyük depreminin Pars Hyleg noktası 18 derece Balık burcundadır. Yöneticisi Jüpiter haritanın dip noktasında (yer altı) Oğlak (toprak) burcundadır. Sivas katliamının Pars Hyleg noktası 15 derece Koç burcundadır. Yöneticisi Mars 11. evden (kitle hareketi) 9. evdeki (din veya toplumsal kimlik) Yengeç (geleneklere bağlılık, gölgesi: bağnazlık) Güneş’iyle sekstil açılıdır. 1999 Gölcük depreminin Pars Hyleg noktası 27 derece Başak burcundadır. Yönetici Merkür yeraltını temsil eden 4. ve 12. evleri yönetmekte ve depremlerin evrensel temsilcisi Neptün’le karşıt yapmaktadır.” Bkz. Astroloji Akademisi 5. Eğitim Kitabı

 

Meltem Aydın

Astroloji Akademisi Mezunu

 

Not: Bu yazı ilk defa 2014 yılında eski web sitemde yayınlanmıştır.

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın