Astroloji ve Askerlik

 

 

Askerlik göstergeleri: Mars, Satürn, 6. ve 12. evler.

Askerlik, mecburi hizmet olduğu ülkemizde, vatan borcu-asker ocağı gibi anlamı geniş, erkekler için âdeta bir okul niteliğinde olarak görülmektedir hatta askerlik yapmayana bazen kız bile vermez büyüklerimiz. Askerlik bu kadar önemliyken , bir erkeğin doğum haritasından nasıl bir askerlik yaşayacağını nasıl gözlemleriz diye örneklerle anlatmaya çalışacağım.

Örnek 1 ) Mars kavuşum Jüpiter Balık 12. Satürn Güneş Merkür Uranüs Stelyumu Yay burcunda.

Görev : santral memuru. 6.evi Merkür yönetiyor, Merkür 9'da kolektiflerle ve Güneş'le birlikte: Orduda komutanların iletişim trafiğini yönetmek. Yay stelyumunun, askerlikle ilgili olan Mars Balık'a yaptığı kare sürecin sancılı geçebileceğini gösteriyor.

Örnek 2 ) Mars 6 Balık sekstile Satürn Oğlak 4. Burada 9'da Mars Balık dispozitörü Jüpiter Boğa kişiye rahat bir askerlik sağlıyor. Nöbetçi Onbaşı olarak askeri görevini rahatça tamamlıyor. 12. ev yani bir nevi hapis desek de olur , gönüllü / mecburi hizmet desek de olur bu kişinin 12.evini Aslan burcu kesiyor ve Güneş İkizler 10'da. Kişi komik ve muzip konuşmalarıyla toplum önünde hoşsohbet biri olduğu için de rahat ediyor.

Örnek 3 ) Mars kavuşum Venüs Balık – Uranüs Yay. Satürn Akrep 5. 6.ev dispozitörü Jüpiter Oğlak kavuşum 12.ev yöneticisi Merkür Oğlak + Ay Neptün Oğlak. Kişi denizci er (Mars Balık), görevi: Telsizci (Mars Venüs Balık – Uranüs). Kişinin askerliği kendisi açısından sıkıntılı geçti, fazla sağlıklı yasamaya düşkün olduğu halde sigara içmeye başladı (Satürn Akrep 5).

İLGİLİ YAZI:  Peggy

Örnek 4 ) Neptün – Güneş Yay + Merkür Oğlak 6, Satürn Aslan 1, Mars İkizler. Kişi aslında torpille yakın bir yere Adapazarı'na gidiyor askerliğe ( Neptün – Mars karşıt ). Görevi : Ambulans şoförü (Merkür Oğlak 6 & Mars İkizler 12) . Rahat bir askerlikken , tam 99 depremindeki sabitler arasındaki grand cross, kişinin natal haritasındaki Satürn Aslan – Uranüs Akrep karesini de tetikleyince, kişi askerlik görevinin bir kısmında enkaz altından insanlar kurtarmak zorunda kalıyor ve bir hayli psikolojisi kötü etkileniyor, nitekim yine 6.evdeki Neptün'ü de depremle bağdaştırabiliriz.

Bedelli Askerlik

Bir çok erkeğin hayali desek abartmayız. En son 2014'te çıktı bedelli askerlik. Açıklanan tarihe baktığımızda Mars Oğlak – Satürn Akrep arasında exact sekstil ve karşılıklı ağırlama görüyoruz.

Bu bedelli askerlikten faydalanan örnekler:

Bedelli askerlik 1) Mars kavuşum Satürn Akrep 7/8 evlerde. Jüpiter Oğlak ve Güneş kavuşum Venüs Yengeç'le uyumlu açısı var. Bedelli haritasındaki Mars Oğlak, Satürn Akrep sekstili kişinin 8 – 10 evlerinde. kendisi için büyük bir sıkıntıdan özgürlüğe kavuşuyor, askerlik yapmamak için yurtdışında zorlu şartlarda çalışıyor (Jüpiter 10 )

Bedelli askerlik 2 ) Mars, Ay, Merkür Yengeç stelyumu 7/8 evlerde, Satürn Akrep 11/12. Askere gitmemeyi inat haline getirip, bir gün mutlaka bedelli çıkacağına yürekten inanan birisiydi.

Bedelli askerlik 3 ) Mars Merkür İkizler 12, Satürn Terazi 4 kavuşum Pluto. Bu kişi de askerlik yapmamak uğruna Avustralya'ya yerleşmeye karar veren birisi.

İLGİLİ YAZI:  Amerika ve Rusya

 

1999 yılındaki depremden sonra çıkan bedelli de yine Mars Oğlakta, Satürn Boğa ve Venüs Terazide.

1999 bedellisinden yararlanan bir örnekle devam edersek; kişinin Mars Terazi 3 – Satürn Koç 9 aksı var. Akademisyen olan kişiye bir anda süpriz oluyor. (Mars Terazi – Venüs kavuşum Jüpiter Aslan).

2011'deki bedelli askerlikte Mars Başak, Satürn Terazi. Merkür ve Venüs Yay burcunda kavuşumda, Jüpiter Boğada.

Bu bedelliden yararlanan Kenan Doğulu'nun Mars Satürn Merkür Yengeç stelyumu var.

Cumhuriyet tarihinde açıklanan ilk bedelli askerlik haritasında Mars İkizler, Satürn retro Yay. Saturn retro, bu imtiyazın tekrarlanacağı yönünde. Mars İkizler ve Satürn Yayın dispozitorleri Merkür ve Jüpiter Koç burcunda kavuşuyor üstelik hem Mars'a hem Saturn'e uyumlu açıda.

1992 yılındaki bedelli askerlik haritasında da Mars Koç – Satürn Kova sekstili görüyoruz.

Bedelli haritalarında Mars'ı güçlü olduğu burçlarda görüyoruz. Satürn'le bağlantıları iyi ve Venüsyen oluyor. Kolektif olarak büyük kitleleri özgürlüğe kavuşturan Jüpiter de çoğu zaman devrede. Kişilerin bireysel doğum haritalarıyla, bedelli askerlik haritaları arasındaki açılar da dikkate değer.

Son olarak şişmanlıktan dolayı askerlikten muaf olan iki örnekle devam edersek:

Kişinin yükselenine yapışmış, Venüs Yay Uranüs ve yine 1.evinde Neptün, Güneş, Satürn Oğlak. Ve Mars Koç burcunda. Yay yükselen kişinin dış görünüşüne aşırılık verirken, Mars Koçla olan uyumlu açısı, askeri görevden muafiyet getirmiş.

İLGİLİ YAZI:  Mars Yengeç Burcunda

Diğer bir örnek olan Şahan Gökbakar'ın yükseleni belirli değil lakin Satürn Terazi ve Mars Neptün Yay sekstili var.

2016 – 2017 yıllarında Jüpiter'in Terazide olması ve Satürn Yay ile karşılıklı ağırlama olması esnasında Mars'ın katkısıyla belki yine bir bedelli askerlik gündeme gelebilir.

 

Ayşe Nermin Önol

Astroloji Akademisi mezunu

 

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın