Amerika – Rusya İlişkileri

Bugünlerde Amerika ile Rusya’nın arasındaki gerginlik gündeme düştüğünden, bu ilişkiye göz atmak, göz atarken de sizinle paylaşmak istedim.

 

Görüldüğü üzere Amerika’nın bir Güneş – Satürn karesi mevcut. Aralık 2013’te şunu yazmıştım: “

“Özellikle 21 Nisan global bir etki yaratabilir ama ülkelerin haritalarına baktığımızda Amerika’nın Güneş’inin ve Satürn’ünün tam da büyük karenin oluşacağı derecelerde olduğunu görüyoruz. Etki sarsıcı olacaktır. Ne yazık ki Bahama Adaları’nın da Güneş’i ve Mars’ı aynı yerde. Aynı bölgeden Dominik, Venezuella ve Kanada’da da etki görülüyor… Bu bölgeler ayrıca Ağustos-Eylül ayında da riskli görünmekte. Brezilya, Cezayir, Filipinler, Malawi ve Almanya da açıdan etkilenecekler. Her ülkenin haritası elimde yok ne yazık ki, olsa da aylar süren çalışma gerektiriyor zaten, bunların da ancak açısal değerlerine bakabildim… Umarım büyük bir fealket, savaş veya nükleer bir sorun olmaz. Böyle bir etkinin yoğun olduğu bir zamanda Çin, 3.5 km uzunluğunda bir köprüsünü yenisini yapmak için yıkmıştı. Kadim astrologlar aramızda olsaydı, diğer ülkelere de semboliğin karşılanması için Çin’in yaptığı şeyi önerirdi…”

Zira büyük karenin çarpıcı sonuçları olacağını bilsek de detaylarına inmek zor. Bu iki ülkenin olayıyla mı ilgilidir bu büyük kare? Örneğin Amerika’nın Satürn’ü 2. evi yönettiği için ve Güneş de 8. evde olduğundan ilk etapta çok çok kaba bir bakışla “ekonomik kriz” kelimesi rahatlıkla kurulabilir. Lakin ekonomik krizin nedenleri veya türetilmiş evlerin de çalışabilme ihtimali yüzünden daha derin bir bakış atmak gerektiği de şüphesiz… Örneğin Amerika’nın Satürn’ü 10. evde iktidarı temsil ediyor ve lideri temsil eden Güneş de 8. evde, pekala liderin ölümü anlamına da ulaşılabiliyor. Öte yandan Güneş’in 9. evi (yurtdışı) yönetmesi ve Satürn’ün de Terazi’de olması savaş anlamına da gelebilir.. Ne var ki bu pozisyonlar tek başına “sıcak” bir savaşı anlatmıyor, soğuk savaşı (Terazi) anlatıyor ki geçmişte de yaşanmıştı.

İLGİLİ YAZI:  Amerika ve Rusya

Transneptünyen cisimler olan Zeus (Kontrollü faliyetler yoluyla üstünlük elde etmek. A. Witte) ile Hades (Kötülük, kokuşmuşluk ve iyileşmeyen hastalıklar. A. Witte) 1900’lü yılların başlarından itibaren 1990’lı yıllara kadar uzun soluklu bir döngüye başladılar.

Rusya haritasında büyük karenin bir ayağı göreceğiniz üzere Ay-Uranüs-Neptün kavuşumuna denk düşüyor. Bu kavuşum 6. evde yer almaktadır. 6. evin anlamları halkın genel sağlığı ve toplum düzenini sağlayanlardır. Burada da “sıcak” bir savaş görmüyorum. Fakat gerilim ve “çekişme” açık.

Amerika ve Rusya’nın kendi kompozit haritasına bakarsak yükselende Terazi burcunu görürüz. Ki Terazi bu iki ülke arasındaki rekabeti “iki taraftan biri” olmayı ve soğuk savaşı gayet iyi anlatıyor. ASC’nin yöneticisi Venüs de gene Terazi Merkür’üyle karşılıklı ağırlama halinde. “Sıcak” bir savaş için hem 7. eve hem de Mars’a bakmak gerekir. 7. evin yöneticisi Mars 12. evde ve kendisini ortaya “açıkça” koymayan, daha ziyade “gizli faliyetleri” anlatan bir evde. Burada da sıcak bir savaşa girilmesi emarelerini göremiyoruz. Yalnız bu Mars bir T-Kareye bağlı. Chiron iki tarafın da birbirini yaraladığını ama en önemlisi ise her türlü “marsiyen” faliyette asıl kendilerinin yaralanacağını temsil ediyor. Bu karşı tarafa yumruk atan elin kırılması ama karşı tarafın zarar görmemesi gibidir. İki ülke de muazzam bir nükleer güce sahipken bu nasıl olur bilemiyorum ama astrolojik işaretler bunu söylüyor ve muhtemelen de haklı… T-Karenin asıl sorun yaratan ve bir savaş başlatabilecek ayağı Satürn. Satürn Mars’ı kontrol altında tutuyor lakin Mars 12. evde yanlış davranışları da ve bu yanlış davranışlardan kaynaklanan kayıpları anlatır. Satürn de “kurallar” dır ve Mars bir anda tüm kontrolünden (Satürn) kurtularak kuralları yıkabilir. Ki bunu da yapacak güce sahip. Yalnız bu Mars’ın gene de “açığa” çıkmayacağına daha fazla güvenebiliriz çünkü dispozitörü de 12. evde..

İLGİLİ YAZI:  Karikatür Krizi

Yalnız haritayı açar açmaz kanımı donduran bir detay var muhtemelen siz de farketmişsinizdir. Büyük kare bildiğiniz üzere Terazi-Koç-Yengeç-Oğlak burçlarının yaklaşık 13. derecesinde olacak. Ve Amerika-Rusya kompozit haritasına baktığımızda 2 ana aksın da bu derecelerde “aynı” noktalarda olduğunu görüyoruz…

Özetle: Ne Amerika’nın ne de Rusya’nın haritalarında karşılıklı “sıcak” cephe savaşını anlatan bir şey yok. Her iki ülke de ortaklık olarak rekabet, soğuk savaş, gizli faliyetler yoluyla üstünlük elde etmek vb. sembollerine sahip. Nisan’daki büyük kare bir savaş çıkarmaya yeter mi ? Şüpheliyim… Gündemde olan Terazi Mars’ının (Buraya tıklayarak Mars Terazi sürecini okuyabilirsiniz) da bunu anlattığını, tarihin tekerrür ettiğini düşünüyorum.

 

Savaşsız zamanlar dilerim..

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın