Ayak Fetişizminin Doğuşu & Astronomi Mitolojisi

 

 

 

 

For English version click here: Birth of Foot Fetishism & Astronomy Mythology

 

 

Evvel zaman içinde 12 tane burç varmış. Sonra alaycılık tanrısı John Thomas Sladek durumdan sıkılarak bir takımyıldızdan 13. burcu yaratmış (M.S. 1977).

13. burcun adını karizmatik görünsün diye “Yılancı” koymuş. Yılancı’nın en çekici yeri Güneş’in kayığına değen (ekliptik) ayakları olmuş. Ve astroloji karşıtları onu kabul etsin, dışlamasın diye onu iyice süslemiş, kokular sürmüş ve insanoğlunun arasına göndermiş. Onu gören bazı homo sapiens ona aşık olmuş. Adına tablolar resmedilmiş, tartışmalar açılmış, romanlar ve şiirler yazılmış.

Gün gelmiş Yılancı’nın burç değil, takımyıldız olduğu ortaya çıkmış. Fakat ona aşık olmuş olanlardan bazıları bu gerçeği hiç bir zaman kabul etmemiş. Gitgide tartışmalar alevlenmiş ve ona aşık olanlar onu savunmada o kadar ileri gitmişler ki gıcıklık tanrıları onları ayak fetişistlerine çevirmiş. O gündür bugündür bu insanlar “Yılancı’nın Ayakları” diye sayıklar, 5 ila 10 yılda bir ortaya çıkarak aşklarını ilan ederler.

Kehanete göre bir gün iq tanrısı Aiquios göklerden yere inecek ve milattan sonra 1977’den beri devam eden bu kara sevdaya son vererek aşıkları kurtaracaktır.

 

Not: İlk kez 14 Kasım 2014, İzmir’de yayınlandı.

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın