Bankalar – Halkbank Olayı ve Soygun

 

 

7 Eylül editi: Bu yazı yayınlandıktan 1 gün sonra Şişli İstanbul'da bir banka soygunu gerçekleşti. Bkz.: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-istanbulda-banka-soygunu-40949536

 

31 Ağustos Cuma gecesi Dolar/TL kuru 6,50'nin üzerindeyken, Halkbankası'nın internet sitesine girenler, 3,72 seviyesinden Dolar satımı gerçekleştiğini görmüş, konu sosyal medyada büyük tartışma yaratmıştı. Peki astrolojik veriler ne diyor? Bu sadece bir hata mıydı?

ABD’nin daha önce FETÖ destekli kumpas davalarıyla hedef aldığı Halkbank'ın yetkilileri, önce söz konusu hesaplara blokaj koydu sonra da işlemleri iptal etti. Banka böylece zararların önüne geçti. Dünyadaki birçok banka gibi Halkbank da döviz kurları bilgisini ABD merkezli Bloomberg isimli kuruluştan alıyor. Bu nedenle gece saatlerinde yaşanan döviz kurlarındaki farklılığın kaynağı olarak Bloomberg'in adı ön plana çıkıyor. Bloomberg’den datanın aktarılması sırasında hata oluştuğu belirtilse de söz konusu aksaklığın sadece Halkbank’ta yaşanması oldukça şüpheli.

 

 

 

Astrolojik değerlendirmeme göre öncül test

Olay olduğu sırada gökyüzünde Uranüs Boğa – Satürn Oğlak üçgeni vardı (13 Ağustos 2018 – 14 Eylül 2018 tarih aralığında exact)

Bu açı hakkında geçen yıl (Ekim 2017'de) Temel seviye öğrenci grubumda aşağıdaki iletiyi paylaşmıştım, amaç kabaca sadece iki gezegene bakarak beyin fırtınası yapmaktı:

 

 

Öğrencilerimden Cansu da aşağıdaki yorumu yapmıştı:

 

 

Haliyle gökyüzünde 1 aylık bir süreçte bu açı olup da böyle bir olay yaşanınca aylar önce yaptığımız bu tahmin aklımıza geldi ve olay anının haritasını inceledim:

İLGİLİ YAZI:  Recep Tayyip Erdoğan'ın Başkanlığı

 

 

 

 

Bu bir tedarikçi hatası olduğu için 6. evdeki Venüs'e odaklanmamız gerekiyor.

Venüs zaten ASC'yi de yönettiği için olayı gösteren gök cismi, yani harita lordu. Uranüs'ün de sahibi (dispozitör). Venüs'ü Terazi burcunda görüyoruz. Terazi bilindiği üzere değer biçmekle ilgili, Venüs de para demek, özellikle dolar. Ama daha da önemlisi bu burçtayken mundane haritalarda (Dünya astrolojisi) özellikle siyaseti direkt sembolize etmesiyle ön plana çıkıyor. Siyaset söz konusu olduğunda her zaman gizli bir arkaplan olmasının sebebi de bu pozisyon zira Terazi burcu gizlilik ve arkaplanlarla ilgili Balık'la antiscia ilişkisi içinde (Bkz.: Antiscia / Burçların Yansımaları).

 

Dolar kuru verisinde iradî kullanım var

Parayı ve değerleri ise ayrıca 2. ev sembolize eder. Venüs'ün 2. ev yöneticisi Merkür'le (Merkür veri girişi de demek) altmışlık açı içinde olduğunu görüyoruz. Altmışlık açılar söz konusu olduğunda her mundane astroloji öğrencisinin bildiği gibi kendiliğinden gerçekleşen bir doğa olayı veya hata vb. olmaz. Bir irade kullanımı söz konusudur. Bilerek ve istenilerek yapılan bir şey. Altmışlık açı bu anlama gelir, doğası budur.

Merkür 5. evdeki Güneş'le de karşılıklı ağırlama halinde. Gene her mundane astroloji öğrencisinin bildiği üzere 5. ev iki ülke arasında bağlantı aranıyorsa casuslukla ilgilidir.

Merkür'ün 9. evdeki (yabancılar, yurtdışı) Pluto (9. evde Oğlak burcunda: Yabancı bir devletin büyük bir sistemi, yani Halkbank) ile de 150'lik (risk, kaza) açı kurduğunu görüyoruz. Venüs de zaten bu Pluto'ya saldırıyor (kare açıda).

Pluto'nun gerilemede olduğunu not edelim, gerilemeler düzeltmeler, tekrar eden olaylar ve hatalar demek. Bu olasılıklardan "tekrar etmeyi" seçtim, nedeni aşağıda yazacağım holistik yaklaşım. Yani bu veya benzer hataya tekrar maruz kalma olasılığımız var. 

İLGİLİ YAZI:  Öğretmen Atamaları ve Grevler

 

ABD ve Trump

Venüs'ün olduğu noktada Donald Trump'ın 2. ev Terazi Jüpiter'i var. Dahası bu Jüpiter 8. evi de yönetiyor ve Chiron'la kavuşuyor. Ayrıca durağan: Büyük mali hatalara maruz kalarak acı çekme veya büyük mali hatalara maruz bırakarak acı verme. (Trump'ın hayatında zaten her ikisi de var.)

 

Venüs Amerikan haritasındaki 7. ev İkizler Mars'ıyla üçgen ve Merkür de Amerikan haritasının 9. evine düşüyor. 7. ev her mundane astroloji öğrencisinin bildiği gibi iktidar partisi liderlerini (10dan 10) yönetiyor.

 

Dahası tüm bu bağlantıları doğrulayan ilişki haritaları da var ama uzatmak istemiyorum. Durum bana göre astrolojik verilerle oldukça açık: Bilerek yapılan bir işlem. Venüs Balık burcuna yansıdığı ve Güneş'le veya Satürn'le ilgisi olmadığı için de bunun ortaya çıkabileceğini sanmıyorum. 

 

Tepki süresini ölçmek

Venüs'ün amacı ise haritada Ay olarak sembolize edilmekte. Ay Uranüs'le kavuşuyor ve Merkür'le karşılıklı antisciasal konumdalar. Boğa-Aslan antisciaları güvenle çok ilgilidir (Bkz.: Boğa Burcu). Amacın para yerine güvenilirlik sarsmak olduğunu ama dikkatli astroloji öğrencilerinin de görebileceği gibi Uranüs ve Satürn'ün retro oluşlarından mütevellit bunun ayrıca bir "test sürüşü" olduğunu tahmin ediyorum. Yani amaç ilerideki daha büyük bir proje için bir ön deney gibi görünüyor. Astrolojik pozisyonlara uyan olasılıklardan en çok "büyük devlet sisteminin tepki süresini ölçmek" olasılığı benim gözümde ön plana çıkıyor.

İLGİLİ YAZI:  Mars Başak Burcunda

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın