Kriz SMSC Platformu

 

 

3 Mayıs tarihinde binlerce cep telefonu kullanıcısı aşağıdaki mesajı aldı:

 

"Bu mesaj Kriz SMSC platformu tarafından gönderilmiştir." diyen mesaj bir çok insanın "Acaba kriz mi var?" sorusuyla tedirgin olmasına sebep oldu.

 

Nedir bu platform?

Mobil operatörler, Defne Telekomünikasyon’un geliştirmiş olduğu yüksek kapasiteli “Acil SMSC” ve “Cell Broadcast” ürünleriyle kriz, afet ve acil durumlarda tüm abonelerine ya da belli bölgelerdeki abonelere bilgi ve uyarı mesajlarını anında, en hızlı ve güvenilir şekilde yolluyorlar. 

 

Ne var ki bu mesajı alan binlerce abone teknik bir hatanın kurbanı olmuştu. Kısa bir süre içerisinde herhangi bir acil durumun olmadığı anlaşıldı ve 4 Mayıs tarihinde Turkcell bu mesajı dikkate almamamız gerektiğine dair bir mesaj daha yolladı.

 

3 Mayıs tarihinde Ay boşluktaydı. Mesajların gelmeye başladığı saatlerde ise Akrep burcundaki Jüpiter gerileme (arıza) halindeydi ve sistem sorunlarını anlatan Kova burcuna yansıyordu.

 

Buna benzer bir sorun 16 Ekim 2017 tarihinde de olmuştu ve o zamanın haritasında da ASC'de kıstırılmış Balık vardı ve buna göre harita lordu olan Jüpiter Akrep burcunda (Kovaya yansıyarak) yanıktı. 

 

Antiscia hakkında daha fazla bilgi almak için bkz: Antiscia – Burçların Yansımaları

 

 

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Saat saat astrolojik pozisyonları yorumlarıyla takip edin:Günlük Gökyüzü Takvimi