Grönland’ı Satın Almak & Yengeç – Oğlak Karşıtı

 

ABD Başkanı Donald Trump’ın Grönland’ı satın almak istemesi, adanın bağlı olduğu Danimarka’da hayretle karşılandı. Danimarkalı siyasetçiler iddiayı “Saçmalık”, “Trump’ın delirdiğinin nihai kanıtı” ve “1 Nisan şakası olmalı” gibi tepkilerle yorumladı.*

Wall Street Journal gazetesi tarafından yazılan habere göre, bir yemek sırasında bir konuk, Trump’a, Kopenhag’ın Grönland‘a her yıl 500 milyon dolar kaynak aktarmakta zorlandığını söylemişti. Trump’ın bunun üzerine Beyaz Saray’daki danışmanlarına konuyu araştırma talimatı verdiğini yazdı. Reuters’a konuşan kaynaklar ise bazı danışmanların bu fikre gülüp geçmesine rağmen bazı danışmanların da konuyu ciddiye aldığını söyledi.

 

 

 

 

Oğlak burcunda Güneş – Satürn kavuşumu Yengeç Satürn’üne karşı

Grönland Oğlak burcunda Güneş – Satürn kavuşumuna sahip. Bu kavuşum hem onun bir ada devleti olduğunu, hem de soğuk iklimini açıklayan pozisyonlardan birisi.

 

Donald Trump ise Yengeç burcunda bir Venüs – Satürn kavuşumuna sahip. Bu pozisyon da onun hem bir devlet (Yengeç) yönetiyor (Satürn ve siyaset: Venüs) olmasını, hem de New York’u yeniden inşa eden adam olmasını sağlayan pozisyonlardan birisi. Ve Grönland’ın Güneş – Satürn kavuşumunun tam karşısında bulunuyor bu pozisyon.

 

Transitteki Satürn ise iddia Wall Street Journal bunu yayınladığı anda Grönland’ın tam Satürn’ü (Ve Trump’ın Satürn’ünün karşısı) üzerindeydi. Karşıt açılar tamamlanma isteği doğuran açılardır (geometride bütünler açı olarak bilinir) ama başarı bilindiği gibi “satın alma” ile gerçekleşmez.

İLGİLİ YAZI:  Tuzla'da Kimyasal Alarmı

 

Karşıt açı ile ilintili yazdığım makale için bkz: Karşıt Açı

 

* https://twitter.com/rebeccaballhaus

https://twitter.com/larsloekke ve https://twitter.com/rufusgifford

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın