Jüpiter Akrep Burcunda / 10 Ekim 2017 – 8 Kasım 2018

 

Sadece paylaşılan şeyler tamdır…

 

Jüpiter özgürlük ve kişisel gelişim fırsatları yaratan, iyi veya kötü bulunduğu burçla ilgili büyütücü ve aşırılaştırıcı etkiye sahip bir gök cismi. Onun var olduğu alanda riskler almaktan çekinmeyiz ve bu riskler bize zafer veya yenilgi olarak geri döner. Fakat nihayetinde yeni bir şeyler öğrenmemiz, deneyim kazanmamız gerektiği kesindir. Bulunduğu alanda sürekli deneyler yapan birisi gibiyizdir.

Akrep burcundan geçerken güvenlik kaygılarımız artacak. Güvenlik kaygılarımız evrimsel mekanizmada bizim hayatta kalmamızı ve bu güvenlik açıklarımızı gidermemizi sağlıyor. Korku ve kaygı duyduğumuz her şeyle yüzleşmemiz gerekecek ve böylece bunlardan temizlenerek özgürleşme fırsatları yakalayacağız. Örneğin 5. evimizdeki Akrep stelyumu ile coğrafyamızda hayli revaçta olan komplo teorilerinin daha da arttığını, hatta bazen çılgınlık boyutuna bile gelebileceğini göreceğiz. Elbette Jüpiter’in inanç boyutu bunların büyük çoğunluğunun safsata olduğunu sembolize ediyor. Öte yandan 5. evin temsili çocuklara yönelik kaygılarımız daha fazla olacak. Pedofili gibi çocuklara yönelik aşırı kaygı yaratan durumlar oluşabilir, ama bunları nasıl önlememiz gerektiğini de bileceğiz, toplumsal duyarlılığın da artışı sağlanabilir (Jüpiter Neptün ile üçgen açıda olacak). 5. ev mundane astrolojide casusları ve ajanları da gösteriyor. Ülkemiz hiç olmadığı kadar ajan kaynıyor olacak.

Satürn Oğlak geçişinin IMKB’de temizliğe ve yeniden yapılanmaya eşlik edecek pozisyon olduğunu yazmıştım. Jüpiter risk alanı da olan ve bu yüzden borsayı da sembolize eden 5. evden geçerken bu temizlik ve yapılanmanın ufak tefek düzeltmeler olacağını düşünmemeliyiz. Büyük değişimler olacak.

İLGİLİ YAZI:  Zodyak Astroloji Dergisi’nin 15. İlkbahar Sayısı Satışta!

 

PayIaşıIan bir sevinç iki kat oIur, payIaşıIan bir acı yarıya iner. Cicero

 

Bu süreçte risk alınmasını gösteren diğer bir konu olarak İddia ve TJK gibi iki tekel için de yeni bir dönem başlıyor. Her ne kadar yabancı bahis bürolarının ülkemizde lisans alabileceğine dair bir ümidim olmasa da, Jüpiter’in kolektif Neptün’le kuracağı bir üçgen bize güzel bir sürpriz yapabilir, halk bu tekeller yerine daha cazip alternatiflerine ulaşabilir. Öte yandan bu tekeller zor durumda kalacak çünkü Jüpiter esasında "özgürleşme" demektir.

Türkiye’de gerçekten iyi olan nadir bir alan var: Tıp. Türk doktorları yeni buluşları, araştırmaları ve yeni teknikleri ile Dünyada adlarından söz ettirmeye devam edecek ve başarılarını da daha da büyütecekler. Belki de Dünyada ilk kez Türkiye’de gerçekleşecek bir ameliyat tekniği ile de karşılaşabiliriz. Radyoaktif maddelerle ilgili endişeler de bizi bekliyor. Jüpiter 6. evimizi yönettiğinden bu konuda sağlıkla ilgili endişe arttırıcı olaylar olabilir.

Akrep burcu mutasyon demek ve Jüpiter de aşırı büyümeyi temsil ettiğinden bu pozisyon ne yazık ki kanser oranındaki artışı gösteriyor. Mutasyon yaratan koşullarla da daha sık karşılaşacağız, radyoaktivite, virüsler veya kimyasallar buna yol açabilir.

 

Jüpiter’in Neptün’le kuracağı ve uzun sürecek üçgeni uzun vadede çok büyük faydalar sağlayacağımızın da habercisi aslında. En ütopik hayallerimizi bile gerçekleştirebilecek güçte. Bu üçgenden en çok astrologlar ve astroloji ile ilgilenenler fayda sağlayacak. Yepyeni ve dönüştürücü teknikler. Astroloji alanında Dünyaya bakıldığında aynı tıp gibi Türkiye’de çok ileriyiz, onlardan daha kötü koşullarda olmamıza rağmen. (Bu açıyı daha sonra burçlara göre yazacağım.)

 

İLGİLİ YAZI:  Jüpiter Terazi Burcunda

Bireysel Açıdan Minimum Zarar / Optimum Fayda Nasıl Sağlanır?

Integritas tekniğine göre bir gök cisminin transitinden minimum zararla çıkmak veya optimum fayda sağlamak mümkün olabiliyor. Bu teknik Akrep burcu için bize, Yengeç burcu sembolizminin kullanılmasını öneriyor. İyi niyetlerle, iyi veya kötü günde bir araya gelmek, birbirimize bakmak, sadakât şifa olacak. Eski Türk filmlerindeki aileleri düşünün. Adile Naşit’i, Vecihî’si, Sadri Alışık’ı, Türkan Şorây’ı, Tarık Akan’ı… Temizlendikten sonra elinizde kalan bunlar olmalı ama tırpanı fazla savurmamaya özen gösterin…

 

Bu yazı Zodyak Astroloji Dergisi'nin 21 Eylül 2017 tarihli 5. sayısında yayınlanmıştır.

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın