19 Mayıs 2019 & Marsiyen Akrep Dolunayı

 

 

19 Mayıs tarihinde Akrep burcunda Marsiyen bir Dolunay meydana gelecek. Dolunaya Merkür’ün de eşlik etmesi göze çarpıyor.

Ay gizli saklı işleri, saklanmış gerçekleri sembolize eder. Dolunaylar ise aydınlanmayı anlatan Güneş’in etkisiyle bu saklı gerçeklerin ortaya çıkmasına sebep olur. Bir Dolunay hem farkındalık hem de sonuçlanmalarla ilgilidir.

 

 

Akrep burcundaki bir Dolunay ise her türlü finansal duruma, stres yaratan olaylara ve aslında bu olaylardan da becerikli bir şekilde kurtulmaya ilişkindir. Dolunay sırasında aydınlanacak gerçeklere karşı uyanık olmalı ve ikili ilişkilere, finansal koşullara dikkat etmeliyiz. Sağlık açısından da enerji sorunları oluşabilir.

Akrep burcu Kova burcu ile antiscia ilişkisi içindedir. Sosyal medya üzerinden bazı grupların (Kova) yapacağı manüplasyonlara (Akrep) karşı da dikkatli olmak gerekiyor, bir çoğu da ortaya çıkacaktır.

 

Koç Burcu

Finansal anlamda önemli sonuçlanmalar söz konusu olacaktır. Bir borcunuz varsa bunun bitişi, kredi yoluyla bir şey satın almak veya satmak istediğiniz bir şey varsa nihayet onun satışı gibi konular söz konusu. Ek olarak ufak tefek kazalara karşı da dikkatli olmanız gerek.

 

Boğa Burcu

İkili ilişkilerinizle ilgili önemli sonuçlanmaların olacağı günler. Bir ilişkiniz varsa ciddi kararlar alabilirsiniz. Eğer yoksa ciddi bir ilişki düşünebileceğiniz bir insanla tanışabilirsiniz.

 

İkizler Burcu

Finansal konularla ilgili enerji harcayacağınız bir dönem olacak. İş ve mesleğinizi ilgilendiren konular gündemde. Yeni bir proje başlatabilir, varolan projelerinizi başarılı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Maaş artışı da söz konusu olabilecektir. Ayrıca meslekî anlamda yeteneklerinizi çok fazla geliştirip yeni bilgiler de edineceksiniz. Sağlıkla ilgili de şifalanmalar söz konusu.

İLGİLİ YAZI:  Hakikâti Tanımak

 

Yengeç Burcu

Aşk hayatınızda önemli gelişmeler söz konusu olacak. Hayatınıza yeni biri girebilir. Eğer hayatınızda halî hazırda birisi varsa ilişki başka bir boyut ve heyecan da kazanabilir. Moral – motivasyon durumunuzu olumlu yönde etkileyecek yeni gelişmeler söz konusu olacak. Şansınız da yüksek.

 

Aslan Burcu

Mahrem bilgilerinize dikkat etmeniz gereken günler olacak. Bazı gizli bilgileriniz ele geçebilir, önlem almanızda fayda var. Öte yandan sizin için ayrıca bir şifalanma dönemi olduğundan da bahsedebiliriz. Bu günlerde zihin ve bilinçaltınız varolan çöpleri adetâ bir boşaltma evresine girecek. Bu nedenle kabuslar görebilirsiniz ama bunun gerekli bir temizlik olduğunu bilmelisiniz. Yeniden doğmuş gibi olacaksınız.

 

Başak Burcu

Zihinsel yapınızın, bilinçaltınızın ve bazı fikirlerinizin önemli değişimlere uğrayacağı günler. Geçmişi düşünerek yeni gelecek planlarınızı şekillendirmeniz gerekiyor. Eğer varolan fikir ve inançlarınıza bu günlerde sıkı sıkıya bağlı kalıp, bazı inançlarınızın yanlış olduğunu kabul etmezseniz yeni gelecek planlarınızda ilerlemenizde sorunlar olabilir. Yakın akrabalarınızla da çok fazla diyalog halinde olacağınız, onlarla vakit geçirmek durumunda kalacağınız günler olacak.

 

Terazi Burcu

Yetenek kullanmayı gerektiren önemli işlerinizde sonuçlanmalar söz konusu olacaktır. Bu sonuçlanmalar finansal anlamda da sizi rahatlatabilir. Hedefleriniz konusunda da şimdilerde daha rahat yol alabilir, önünüzü görmek bugünlerde daha önemli bir hale gelebilir. Ev alabilirsiniz.

 

Akrep Burcu

Eğitim alan Akrepler için olumlu gelişme ve sonuçlanmaların yaşanacağı günler diyebilirim. Yeni bilgiler ve yeni farkındalıklar da söz konusu. Finansal anlamda da olumlu gelişmeler gözlenecektir. Bilgi alış verişinden kaynaklı gelirlerde artış. Uzun süredir gitmek isteyip gidemediğiniz mekânlar mevzu bahisse, bu günlerde sürpriz bir şekilde buralara gidebilirsiniz. Bu dolunay ayrıca sizin için bir nevî şifalanma anlamına da gelecektir.

İLGİLİ YAZI:  Çorlu'da Tren Kazası Meydana Geldi

 

Yay Burcu

Biraz içsel olarak sıkıntılı geçmeye aday günler olsa da, arkaplanda şifalanma ile ilintili gelişmeler yaşanıyor olacaktır. Daha önce yaşamınızdan söküp atmakta zorluk çektiğiniz her şey için uygun günlerdir. bir nevî ameliyat gibi düşünün. Zararlı alışkanlıklar varsa bunlardan vazgeçmek için de oldukça uygun günler. Aileden birinin ufak tefek sağlık sıkıntılarıyla uğraşabilirsiniz.

 

Oğlak Burcu

İkili ilişkiler açısından önemli farkındalıklar ve sonuçlanmalar zamanı. Yeni gelecek planları devrede olacak. Varolan bir ilişkiniz varsa yeni bir sürece taşınabilir. Yer değiştirmeyi düşünüyorsanız eğer bu günler ek fırsatların da ortaya çıkacağı günler olacak. Finansal açıdan da olumlu etkiler devrede. Miras, sigorta vb. işleriniz birden çözülebilir.

 

Kova Burcu

Kariyerle ilgili önemli değişim ve sonuçlanmalar söz konusu. Stresli durumlar meydana gelse de, aslında ilk başta kötü görünse bile ilerisi için yararlı olabilecektir. İş ve meslekî sırlarınıza bu evrede dikkat etmek gerekecek. Mahrem bilgiler ortaya çıkabilir, dedikodular devrede olabilir. Yeni projelere başlamak ve sonuçlanmalar için ideal günler.

 

Balık Burcu

Eğitim ve bilgiye dayalı sistemler içinde olan Balıklar açısından olumlu ve şanslı bir evre. Önemli aydınlanmalar da olacaktır. Eğer bir astrologsanız bu evrede çok gelişkin tahminler yapabilir, kadim bilgilere daha kolay ulaşabilir, hatta yeni ve iyi teknikler keşfedebilirsiniz. Uzun ve önemli yolculuklar da söz konusu olacaktır.

İLGİLİ YAZI:  Sigara Yasakları

 

Herkesin bu dönemi neşe, mutluluk ve sağlıkla geçirmesini dilerim.

 

Uğur Alp Pekşen

Astroloji Akademisi Öğrencisi

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın