Venüs İkizler Burcunda

 

9 Haziran 2019 – 3 Temmuz 2019 tarihleri arasında Venüs İkizler Burcunda.

 

Venüs her türlü ilişki ile ilgilidir. Sevgililik ilişkisinden, arkadaşlık ilişkisine hatta ortaklığa varan ilişkiler ağını onun sembolizmiyle kurarız. Bir hisse senedi satın alındığında da Venüs söz konusudur, çünkü teorik olarak satın aldığınız hisseyle birlikte bir şirkete ortak olduğunuz varsayılır.

Finansal astrolojide de Venüs satın almaları yönetir. Maddi – manevi her şey, kendine çekme prensibinin bu sembolojisi ile vuku bulur. Bu nedenle Venüs ayrıca ticaretin de evrensel yöneticilerinden birisidir çünkü ayrıca alışveriş yapmak da bir ilişki / bağlantı kurmaktır. Birisinden almak, birisine vermek.

Venüs’ün günümüzde sık unutulan diğer sembolize ettiği konular ise savaş ve realitedir. Venüs ve versiyonları binlerce yıl boyunca savaşı yönetti. Mars sadece savaşın sıcak halinin nasıl geçeceğini gösterir, savaşa karar veren Venüs’tür ve Terazi yöneticiliği ile ifade edilir: Anlaşmak veya anlaşmamak. Birleşmek veya ayrılmak, iki taraf. Realite ise elle tutulur gözle görünür somut kavramları ifade eden Boğa yöneticiliğinden ileri gelir.

Venüs İkizler burcunda hızlı ve değişen koşullara kolaylıkla adapte (Yengeç antiscia) olur.

Venüs İkizler burcundayken 5. ve 12. evlerin yöneticisidir. Alt düzey kullanımı sık değişen gizli ilişkilerken, üst düzey kullanımı kolektif anlamda iz bırakacak sanat eserleri üretmektir.

Ticarî anlamda da Dünya astrolojisinde en önemli vurgusu ticarî casusluktur. Venüs İkizler burcundan geçerken sıklıkla ikili ilişkilerde ve alış veriş konularında aldanma – aldatılma ve ticari casusluktan konuşuyor olacağız. Yansıdığı Yengeç burcu “dişiliğin” evrensel yöneticisi. Dişilikle ve cinsellikle ilgili bir çok haber de göreceğiz, tabi bu aldanma- aldatılma şeklinde gerçekleşmeye çok daha uygun ne yazık ki.

İLGİLİ YAZI:  Mars Başak Burcunda

Venüs ayrıca para birimidir. Ve İkizler burcundayken ülke para birimi (Yengeç) ile ilgili gelişmelerle de çok ilgilidir. İkizler burcu pahalılığı anlatmıyor. Hattâ temel ihtiyaçları sembolize eden Yengeç burcu ile antiscia ilişkisi nedeniyle müspet sonuçlar alınması mümkün.

5 ve 12. ev bağlantısı nedeniyle ayrıca her yıl bahar ve yaz aylarına rastlayan bu astrolojik pozisyonla birlikte tatil ihtiyacı da artmaktadır. Çünkü 5. ev kişiye zevk veren konuları tanımlarken 12. ev de dinlenme ile ilgilidir. İkisinin ortak sembolojisi de böylece “tatil” olmaktadır.

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın