Satürn Neptün Karesi

 

Satürn – Neptün karesi 26 Kasım 2015, 18 Haziran 2016 ve 10 Eylül 2016 tarihlerinde exact olacak. Bu, yaklaşık 1 yıl süreyle etkili olacaklar anlamına geliyor.

2014 Aralık’ta yayınlanan 2015 Gökyüzü Takvimi‘nde bu açı için şunu yazmıştım:

“Satürn – Neptün kareleri uyuşturucu ve zehirlerle ilgili sorunlar ortaya çıkaracağı için dikkatli olunmalıdır. Evlerde, işyerlerinde kimyasal ve zehirli maddeler bu açı göklerdeyken emniyete alınmalıdır. Olumsuz diğer bir tarafı ise yönsüzlük hissi veya tüm planları boşa çıkaran belirsizlikler ve şanssızlıklar silsilesidir.

Yanlış, gereksiz veya hiç gerçekleşmeyebilecek konulara yoğunlaşma sıklıkla görülebilir. Bu yüzden bu açı aktifken yeni planlamalar yapılmamaya çalışılmalı ve yeni projelere başlanmamalıdır. Eğer çok zahmetli, çok ideal ve çok büyük bir proje mevzubahis ise ve gerekli büyük çaba gösterilebilecek ise bir şans ancak olabilir.

Bir başka başarı şansı da bilimsel veya uzayla ilgili konular sadece olabilir. Denizler altında önemli bir keşif de mümkündür. Buna rağmen dalgıçlar ve petrol rafinerileri olası tehlikelere karşı dikkatli olmalı. Büyük ve yerleşmiş yapıların, tarihi yapılar da dahil zarar görme tehlikesi.

Psikolojik yönden hassas olanlar bir süre dünyevi olaylardan uzak durmaya çalışmalı ve yakınları da gerekli desteği sağlamalıdır. Satürn bir yönden (bilgelik) astrologları da ilgilendiren bir gök cismi olduğu için, astrologlara yönelik bir manüplasyon hareketine karşı da hazırlıklı olmalı. Öte yandan bu açı araştırmacı astrologların sınırları aşmak için, örneğin yeni keşifler için de faydalanabileceği bir açı, tüm zorluklarına rağmen.”

 

Buradan itibaren bir ek yapmak istiyorum :

Bu arada bu açı bu yüzyılda daha önce (elbette başka burçlarda ama fikir verecektir)

1909-1910,

1926,

1944-1945,

1963,

1979-1980

1998-1999

yıllarında etkin oldu.

 

Neptün kendisine saldırırken Satürn konularında kargaşa ve kaos bekleniyor. Nitekim geçtiğimiz ay seçim nedeniyle yaz saati sıkıntısıyla 1 haftalık bir kaos yaşadık. Yukarıdaki tarihlerden bir kaçı da (özellikle 79-80 aralığı) yaz saatleriyle ilgili kaos yıllarına denk geliyor. Satürn zamanla ve takvimlerle ilgili. Hem bireysel olarak hem de global anlamda. Bu yüzden planlamaları dikkatli yapmak, takvimleri iyi ayarlamak gerekli. Greenwich bile bu dönemde sorgulanacak belki de. Çünkü geçmişte sorgulanmış. İki gök cismini birisi kare nedeniyle yenilmeden düşünürsek ise “zaman/uzay kavramıyla ilgili yeni keşif” tahminini rahatlıkla yapabiliyoruz. Veya bu konuyla ilgili teorilerden birisi deneysel olarak kanıtlanabilir.

Satürn şablona oturmuş, katı gerçekliğimizdir. Bu yüzden bilimin de 1.cil sembolü. Katı gerçekliklerimizi yıkacak bilinmeyen veya kendisinden kuşku duyulan (Neptün) gerçekliklerle de tanışma vakti. Güneş – Neptün kavuşumu Balık burcundayken bir elbiseyi farklı renklerde gören, tek gerçekliği dualiteye dönüşmüş insanları hatta kendimizi hatırlayalım. Satürn, çok daha büyük bilinmeyen bir planın (Neptün) parçalarını bilgeliğimize katmaya doğru gidiyor. Neptün Venüs’ün yüceldiği Balık burcunda olduğu için bunun özellikle duyularla ilgili olduğunu düşünüyorum. Venüs duyuları yönetir. Örneğin renkleri algılama, tatma vb. Venüs’ün Balık yücelimi ise herkesin kolektif bilinçaltında doğruluğunu hissettiği ama bunu tarif edemediği bir duyuyu anlatır. Örneğin çileğin tadını ve kırmızının görüntüsünü biliyorsunuz. Ama bunu birisine tarif edemezsiniz (Balık). Hatta herkeste aynı işleyip işlemediğinden emin de olmak güç (enginarın tadı herkes için aynı değil gibi görünüyor). Özetle: Kolektif bilinçaltında aslında varolan ama bizim henüz bilmediğimiz bir gerçeklik hayatımıza girecek. Yeni bir renk mesela.

Vettius Valens ve bazı kadim astrologlara göre gemiler Satürn yönetimi altında. Çoğumuz için gemiler bugün Yay, Balık ve Jüpiter sembolleriyle ifade görüyor. Sembol karmaşası çok önemli değil çünkü kare gerçekleşirken Satürn Yay burcunda ve Neptün de Balık burcunda. Önümüzdeki 1 yıl içinde gemi ve deniz seyahatleri için tehlike çanları demek bu. Dünyanın en büyük gemisi de inşa edilebilir veya edilmeye başlanmalı.

Özellikle deniz üstünde kurulan petrol rafinerileri de tehlike altında. Çünkü klasik astrolojiye göre petrolü Satürn ve modern astrolojiye göre de Neptün yönetiyor (Bana sorarsanız bu noktada Papus’a katılan biriyim, Uranüs, Neptün ve Pluto ile ötesi tüm gök cisimleri Satürn küresinde değerlendirilmelidir).

Satürn toprak ve buz, Neptün de su ve buz. Satürn altın çağın tanrısı. Tarımla ilgili. Çiftçiler dona ve suya karşı önlemlerini şimdiden almalılar. Satürn ürünlerinde pahalılık ve az rekolte bekliyorum. Satürn ürünleri toprak altında yetişen veya kurak/kıraç arazilerde yetişenler, ayrıce tüylü ve sert kabuklu olanlar.

Peki hep Neptün mü saldıracak Satürn’e? Hayır geçtiğimiz günlerde olduğu gibi Satürn de boş durmayacak. Bilinen gerçekliğin bilinmeyen gerçekliğe saldırışlarına da şahit olacağız. Bilim uğruna (Satürn) kurbanlar da (Neptün) yaratılacak. Soyu tükenen bıyıklı yalı çapkını nasıl bilim uğruna öldürüldüyse başka bilimsel ve vicdan içermeyen deney ve saldırılara da şahit olacağız. Kimyasal silah denemelerinden astrolojiye saldırılara kadar… Satürn’ün 50 tonu :/

Astrolojiyle ilgilenen herkese “nacizane” bir şey söylemek istiyorum: Şu anda öyle görünmese bile tahmin edebileceğiniz gibi önümüzdeki bir yıl bizler açısından zorlu geçecek. Tahminlerinize, söylemlerinize dikkat edin. Sizi ilgilendirmeyen konularla ilgilenmemeye çalışın (siyaset şu bu). Sahte astrologların dilinin kemiğinin olmadığının, 10 tahminlerinden en az 5inin boş çıktığının, disiplinimize zarar verici her türlü faliyette bulunduklarının farkındayım. Ama sanmayın ki insanlar astrologları ayırt edemiyor. Bu süreçte sahte sorular, sahte danışmanlıklar, sahte datalar ve her türlü manüplasyn yöntemleriyle karşılaşabiliriz. Gerçek, ideal ve objektif olarak görünen herşeyin sahtelik içermesi tehlikesi var. Özellikle siyasetçilerden uzak durmaya çalışın. Yeteneklerinizin hepsini optimum kullanmamaya çalışın zira fırsat eşitliğini engelleyecek gelişmeler ve astroloji fanatikleri de yaratabiliriz, Satürn’e zarar da verebiliriz istemeden (evet bu güç de ara ara elimize geçecek).

Satürn kontrolle ve rutin işleyen sistemlerle ilgili. Bu yüzden kontrolü elinde tutan tüm otorite figürlerini de temsil ediyor. Kontrolü artık ellerinde tutmaları çok güç… Kontrolü elinde tutmak isteyen otorite figürlerinin artık Neptün’ü (idealizm, homojenize kavramlar ve ne yazık ki sistemlerin içine çöreklenmiş gizli yapılanmalar ve gizli/aldatıcı insanlar) görmesi ve çözümlemesi şart. Sadece kontrol etmek değil elbette sorun, düzgün işlemekte olan her türlü sistemin içine sızmış olanların yaratacağı problemler (afişe olacakların temizlenebilme fırsatı).

 

Astroloji Akademisi’nden Alpkan Ürkmez’in Satürn – Neptün karesi için gönderdiği video:

[ms_vimeo link=”https://vimeo.com/63152058″ width=”100%” height=”100%” mute=”no” autoplay=”no” loop=”yes” controls=”yes” class=”” id=””][/ms_vimeo]

 

astrolojiseverlere bilgiye adanmış sabırlı bir yıl dilerim.

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın