30 Nisan Akrep Dolunayı

 

 

 

Dolunaylar, Ay’ın bütünüyle göründüğü, Güneş’in ışığını tam olarak yansıttığı fazdır. Gizli kalmış konular aydınlanır. Bir şeylerin ortaya çıktığı farkındalık zamanlarıdır.

Daha önce başladığınız bir projeniz ya da işinizin de bu dönemde tamamlandığını görebilirsiniz.

 

 

2-8 aksında gerçekleşen bu tutulma kaynaklar ve parasal konuları, miras, eşin ve ortağın parasıyla ilgili konuları gündeme getirmektedir. Başkalarının kaynaklarından kazançlarımız ya da kazanamadıklarımız, nafaka, miras, vergi, sigorta, banka kredileri gibi konularda bu dolunayın içerisinde yer almaktadır.


Ticaret, pazarlama, kardeşlerle ya da yakın çevrenizle gerçekleştirilen parasal konuşmalar ve aktiviteler bu dolunayda nihayete erer (dispozitör Venüs İkizler 3. evde). Borç verdiyseniz alabilirsiniz. Başkasının maddi kaynaklarını kullanarak, borç alarak ticaret yapmaya çalışmak ya da kısa bir yolculuğa çıkmak risk ya da yanılgılara sebebiyet verebilir (Ay Akrep 150lilik Venüs ikizler).

 

Akrep güç ve güçsüzlük, bağımlılık, korkular ve krizleri içinde barındıran bir burçtur. Ölmek ve yeniden küllerinden doğmaktır. Maddi bir kriz içerisinde ya da parasal açıdan başkasının kaynaklarına bağımlı olabilirsiniz.. Artık kendi gücünüzün farkında olarak bunları geride bırakma ve yeni bir döngüye hazırlanma zamanıdır..

 


Psikolojik açıdan baktığımızda cinsel dürtüleri çok yüksek ve krizlere açık bir dolunay. 8. ev okültizm, gizli, bilinmeyen, derinliği olan psikolojik konuları içerir. Bu pozisyonu iyi kullanmak adına hayatınızda yeraltına gömdüğünüz konuları güçlü bir irade kullanımıyla araştırabilir ve kendinizde kurtulmak istediğiniz kötü huylarınızı (kin, haset, kıskançlık, bağımlılık, intikam) kalıcı bir şekilde dönüştürebilirsiniz.

 

Mars, Pluto kavuşumu bu dolunayda bize güçlü bir irade ve bir şeyleri kalıcı bir şekilde dönüştürebilme gücü verecektir. Ancak bunu değişimin oturduğumuz yerden olmayacağını unutmamamız gerekir..


Negatif kullanımlarında: Başkasının kaynaklarını kullanarak hareket etme, kontrolcülük, bağımlılık, korkulardan dolayı hareket edememe, güç ve güçsüzlük savaşları, manipülasyon, gizli kapaklı işler.

 

 

   Gülin Koçhan

   Astroloji Akademisi öğrencisi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın