6-7 Eylül Olaylarının Kozmik İkizi

 

 

Kozmik İkizler

İnsanların nadiren de olsa kozmik ikizleri olabilir. Genetik ikizler değil, zaman ikizleri. Doğum haritası benzer, aralarında akrabalık bağı olmayan kişiler. Bunlara kozmik ikiz diyoruz. Elimdeki 3 çift kozmik ikizden birini Astrolojinin Kanıtı: Kozmik İkizler adlı makalemde paylaşmıştım. Bu yazımda da bir insanla bir olayın kozmik ikizliğini paylaşmak istiyorum.

 

 

Öğrenci grubumuzda öğrencim Neslihan Sabuncular, 6 – 7 Eylül olaylarının başlama saatini bularak haritasını paylaştı ve analiz etti. Neslihan Sabuncular'ın 6-7 Eylül olayları ve saat için kaynak olarak gönderdiği video : https://www.youtube.com/watch?v=QW7xKZK7LOk

 

6-7 Eylül olaylarının kozmik ikizi Mike Pescatore

Neslihan'ın gönderdiği haritaya baktığımda daha evvel incelemiş olduğum bir başka haritayı anımsadım. Anımsadığım harita bir terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybetmiş bir uçak yolcusu olan Mike Pescatore'undu. Ve doğum saati tam olarak güvenilirdi (astrologlarca Rodden Rating skalası AA olarak bilinen klasmandan yani). Datanın bulunduğu adres: http://www.astro.com/astro-databank/Pescatore,_Mike

Mike Pescatore'un hayatını kaybettiği kaza Lockerbie Faciası olarak biliniyor. Onu da eğer istiyorsanız şuradan okuyabilirsiniz: https://tr.wikipedia.org/wiki/Lockerbie_Faciası

 

Gelelim haritalara:

Göreceğiniz üzere astrolojik açıdan iki harita da neredeyse aynı.

 

ASC yöneticisi Jüpiter (yabancılar ve/veya uçak) 9. evde (yabancılar ve/veya uçak). Jüpiter haritada 4. evi (Astrolojide Ölüm Göstergeleri ve Hesaplama) de yönetiyor. Kolektif kötücül olayları (toplu ölümler, tecavüzler, terör saldırıları) sembolize eden Pluto ile kavuşumda. Jüpiter kurbanları ve komploları (12.ev) temsil eden Satürn'le kare. Satürn'ün dispozitörüne baktığımızda da onun 9. evde (yurtdışı, yabancılar ve/veya uçaklar) ve planlamakla ilgili Başak burcunda yanık (Bir lideri sembolize eden Güneş'in etkisi altında) durumda olduğunu görüyoruz.

İLGİLİ YAZI:  Güneş'te Tsunami

 

Haritalar analize gerek duymuyor, çünkü olayların sembolikleri aynı.

Sevenleri dışında çok insanın tanımadığı ve -doğum saati net olduğu için- bizim databanklarımızda olmasının dışında pek bilinmeyen Mike Pescatore'nin ölümünü ve faillerini, 6-7 Eylül olaylarıyla birlikte (Wikipedia'dan alıntılarla) sıralı anlatmak aydınlatıcı olacaktır:

 

6-7 Eylül olayları:  Menderes hükümetinin azınlıklara karşı baştaki liberal politikası, gittikçe zorlaşan ekonomik koşullarla değişir ve ilişkiler gerginleşir. Olaylardan 15 gün evvel, Demokrat Parti, muhalefeti kontrol amacıyla 7 Eylül 1955 günü İstanbul, Ankara ve İzmir'de sıkıyönetim ilan edilmesine karar vermiştir1.

Lockerbie Faciası: Olaylardan 16 gün evvel Arap aksanlı bir adam ABD büyükelçiliğini arayarak bir Pan Am Frankfurt uçuşunda Ebu Nidal örgütünün terör saldırısında bulunacağı uyarısında bulundu ama ciddiye alınmadı2.

 

6-7 Eylül olayları: 'Atatürk'ün evine bomba atıldı' yalanıyla kışkırtılanlar, 6-7 Eylül 1955'te İstanbul'da azınlıkların ev, işyeri ve ibadethanelerini yağmaladı. Türk basınına göre 11 kişi, bazı Yunan kaynaklarına göre 15 kişi öldürülmüştür. Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Dilek Güven'in Sabah gazetesine verdiği röportaja göre ölü sayısının az oluşu gruplara "ölü olmasın" emri verilmesi sebebiyledir. Güven'e göre resmi rakamlara göre altmış olan tecavüze uğrayan ve utanmalarından veya korkmalarından dolayı şikayette bulunamayan kadın sayısının 400’e yakın olduğu tahmin edilmektedir.

Lockerbie Faciası: Uçağa bavulla birlikte sokulan bir bomba, uçak Lockerbie kasabası üzerindeyken patladı. Bu olayda 270 kişi yaşamını yitirdi. Ölenlerin 259’’u yolcu ve mürettebat, 11 kişi de uçağın düştüğü bölgede yaşayan insanlardı. Uçağın enkazı 150km karelik bir bölgeye yayılmıştı. Lockerbie ve civarında yaşayan halk, uçağın enkazının yayıldığı bölgelerin tespiti için seferber oldu. Üç yılı aşkın süren çalışmalar neticesinde, uçağın bölgeye yayılan enkazının neredeyse tamamı bir hangarda toplandı.

İLGİLİ YAZI:  Venüs Koç Burcunda

 

 

6-7 Eylül olayları: İzmit ve Adapazarı’ndan gelen yağmacılar geri dönmek üzere Haydarpaşa İstasyonu'na geldiklerinde, üzerlerinde yağmaladıkları mallarla yakalandılar. Bunların büyük bir bölümünün başka şehirlerden getirildiği ortaya çıktı (örneğin Sivas’tan 145, Trabzon’dan 117, Kastamonu’dan 116, Erzincan’dan 111 kişi). Olayların başladığı saatlerde İstanbul'da olan başbakan Adnan Menderes saldırıların kontrol edilememesi üzerine Sapanca'dan çağrıldı ve sıkıyönetim ilan edildi. Olaylarla ilgili olarak önce 3.151 kişi tutuklandı. Sonradan bu sayı 5.104'e yükseldi. Başlangıçta soruşturmalar Kıbrıs Türktür Cemiyeti ve gençlik örgütleri etrafında yoğunlaşan ve o günlerde ilan edilen sıkıyönetim savcıları tarafından yapılan ilk soruşturma ve yargılamalar, daha sonra DP iktidarının bastırması sonucunda komünistler suçlanmıştır. 1960 darbesinden sonra, bu olaylar Yassıada yargılamalarının gündemine oturdu. 27 Mayıs darbesinden sonra cunta tarafından organize edilen Yassıada Yargılamalarında olayların DP hükümetinin başbakanı Adnan Menderes'in provokasyonu sonucu kontrolden çıktığı iddia edildi ve cunta mahkemesi Demokrat Parti yönetimini 6-7 Eylül olayları nedeniyle de cezalandırıldı. Gayrimüslimlerin büyük bir kısmı için, yaşananlar, Türk vatandaşı olarak kabul görmediklerinin kanıtı olmuş, hangi parti iktidarda olursa olsun, gelecekte de ayrımcılıklara maruz kalacakları düşüncesi azınlıkların yurtdışına göç kararını vermelerine yol açmıştır. 1955 yılını izleyen bu gelişme, aynı zamanda İstanbul'da dini anlamda çoğulculuğun da sona erdiğini simgelemektedir.

Lockerbie Faciası: Uçağa Libya uyruklu kişilerin bomba koyduğunun anlaşılmasından sonra Libya'ya ambargo uygulanmaya başladı. Libya her ne kadar bunu inkar etse de ambargolar kaldırılmadı. Libya'dan uçakta ölenlerin ailelerine tazminat ödenmesi istendi. Sonunda Libya lideri Kaddafi sorumluları İskoçya'ya iade etti. Yıllar süren dava süreci tamamlandığında, istihbarat subayı hüküm giydi; ancak daha sonra serbest bırakıldı. 270 kurbanın ailesi acı içindeydi. Kaddafi kurbanların ailelerine tazminat ödemeyi kabul etti ama emri verdiğini hiç bir zaman kabul etmedi. 2011'de Libya iç savaşı sırasında, eski bir hükûmet yetkilisi Kaddafi'nin açıklamasını yalanladı ve Libya liderinin bombalama emrini bizzat verdiğini ileri sürdü3.

İLGİLİ YAZI:  19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı

 

Güneş'in ve Aslan burcunun lider anlamına geldiğini, Jüpiter'in ve yakılan 9 Mars'ının yabancılar anlamına geldiğini tekrar etmekte fayda görüyorum yazının sonunda… İpuçlarını birleştirin.

 

Her iki olayda da muazzam bir komplo teorileri fazlalığı ve bilgi kirlenmesi görüyoruz.

 

Dünyanın her yerinde sürekli göklerdeki sembolizme olaylar eş zamanlı eşlik ediyor. Olayların çeşitliliği ülkelerin ve insanların haritasına, seçimlerine ve tepkilerine göre şekilleniyor.

 

Ateş her zaman bugünlerde de olduğu gibi düştüğü yeri yakıyor ve siyasette dönen komplolar hiç bir zaman bitmiyor.

 

 

 

  1. http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=163380
  2. http://www.policyfutures.com/PCAST/PCASTreport.pdf, S.8
  3. http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-south-scotland-12552587

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın