Harmonik Haritalar

 

Binlerce yıldır astrolojide olduğu gibi sayılarla da ilgilendi insanoğlu. Bu kişilerden en önemlisi bugün bir çok teoremi halen mühendisler ve astrologlar tarafından da kullanılan Mısır’lı astrolog Pisagor'dur. Ona göre “madde” “duyulur hale gelmiş” sayılardır. Günümüz bilimini göz önüne aldığımızda bu oldukça doğrudur da.

Sayılar ve harmonik haritalar içiçe geçmişlerdir. 180 derecelik açının anlamı aslında 2 rakamında veya 2 rakamının anlamı 180 derecede saklıdır. 360 derecenin 5’e bölünmesiyle elde edilen 72 derecelik açı aslında 5’in anlamını kendisinde saklamaktadır..  

Harmonik haritalar natal haritamızdan (1. Harmonik) türeyen detay haritalardır. Örnek olarak 2 rakamı 360/2= 180 dereceye tekabul eder. Dualitedir, denge, engellenme ve seçimdir, 1’den sonra gelen ilk rakam olduğu için ilk muhalefettir. Ve bir çift sayı olarak dişidir, muhalefetten yeni bir olgu doğar. Böylece 2. harmonik haritanız size yaşamdaki çatışmalarınızı, denge kurmanız gereken noktaları, engelleri ve seçimlerinizi anlatır.

 

Devrim Dölen

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın