Kepler’in Uykusu

 

 

ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 6 Temmuz 2018 tarihinde, bilinen 3 bin 750 öte gezegenin yüzde 70'ini keşfeden Kepler uzay teleskobunun uydu moduna alındığını duyurdu. NASA yetkilisi Tiffany Blake, yakıtı çok azalan ve sona yaklaşan Kepler'i, gelecek ay başında elde ettiği son verileri Dünya'ya gönderebilmesi için uyku moduna aldıklarını açıkladı. Kepler'in bu işlemi gerçekleştirmek üzere 2 Ağustos'ta uyandırılacağı belirtildi. Kaynak: https://www.nasa.gov/feature/ames/nasa-s-kepler-spacecraft-pauses-science-observations-to-download-science-data

 

Bilindiği gibi bu bilimsel keşif araçlarını Mars ve Satürn sembolize ediyor (Bkz: Oğlak: Bilim, Deha ve Teknoloji) ve bir süredir bu ikili gerileme hareketinde.

Mars'ın hakimiyetindeki (ve yansıma halinde olduğu. Kova ve Akrep birbirine yansır) Jüpiter de Akrep burcunda geriliyor.

Kepler uzay aracı 2009 yılında fırlatıldığında da Mars ve Jüpiter Kova burcundaydı. İlginç bir biçimde Jüpiter, uzay aracının adını aldığı Johannes Kepler'in haritasında da Akrep burcundaki Satürn'ün tam üstündeyken gerilemekte (Ve Mars hem antiscia hem de kare açıda).  Johannes Kepler'in haritasındaki Akrep Satürn'ü onu tanımamızı sağlamış hem çalışmalarını sembolize ediyor (6. evde) hem de ünlü hocası astronom/astrolog Tycho Brahe'yi (Satürn 9. evi de yönetiyor).

Akrep: Mars'ın makineleri sembolize etmesinin yanısıra bilimde gözlem anlamına da geliyor. Jüpiter ise mesafesi uzak olan her şey elbette. 

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın