Yeni Başlayanlar İçin Astroloji Karşıtlığı Klavuzu

 

For English versiyon click here

 

1. seviye: Önce en temelden, en basitinden başlayın herkes gibi. Burçların kayıverdiğini öne sürün. 13. burç geyiğini yapın. Hatta 2 burç daha ekleyin. Birileri çıkıp sizi çürütecektir. Koskoca astronomların bile bu astronomik hataları yaptığını söyleyip kendinizi aklayın ve 2. adıma geçin. Unutmayın astroloji karşıtı misyonerliğinde rezil olmak yoktur! Henüz pişiyorsunuz ve hata yaparak başlamanız gerekiyor. Önce çile çekmekten geçiyor kardeşliğimiz.

 

2. seviye: İnsanların 12 tipe ayrılamayacağını söyleyin. Muhtemelen astrolojinin 12 burçtan oluşmadığı, bunun işin magazinleştirilmiş kısmı olduğu cevabını alacaksınız. Yılmayın. 12 burç yorumunu temel alan Barnum/Forer efektlerine değinin, hem bilimsel de görünürsünüz. Gene aynı cevabı alırsanız ki alacaksınız çünkü ilkiyle aynı şey, 3. aşamaya geçin. Yavaş yavaş pişiyorsunuz artık.

 

3. seviye: Kepler'den beri hiç bir biliminsanının astrolojiyi savunmadığını söyleyin. Yüksek ihtimalle astrolojiyi savunan bir ton biliminsanı ismi sayacaklar. Olsun. Çürütülmekten korkmayın. Bugün çürütülmüş bir çok argümanın hala yaşadığını unutmayın! Henüz yolun başındasınız ve bunlar ısınma turları.

 

4. seviye: Astrologların hiç birinin biliminsanı olmadığını söyleyin. Çürütüldünüz mü? Muhtemelen. Olsun. Amaç ad hominem'i arkaya alıp düşmanın sinirini bozmak bu aşamada zaten. 4. seviyede henüz çıraklık ve çile çekme aşamasındayız.

 

5. seviye: Astroloji Karşıtı Bildirge'yi çoğu misyoner kardeşiniz gibi copy-paste yapın. (Kopyaların kenarlarına yavru melekler çizin ki ilahi görünsün.) Muhtemelen bu bildirgeye imza atmamış biliminsanlarından alıntılarla cevap verecek ve bildirgeyi hazırlayan kişinin şarlatan olduğunu, imza atan kişilerin de bundan haberlerinin olmadığını söyleyecekler. Önemli değil. İmza atmayıp eleştiren biliminsanlarına iftira atın. Bilimsel olmamakla suçlayın mesela. Sizden iyi mi bilecek onlar sonuçta? Siz kim Carl Sagan, Asimov, Penrose falan kim? "Siz nesiniz peki?" derlerse sanki size saldırılmış gibi davranıp hedef saptırın. Zaten unutmayın bizler hiç bir soruya cevap vermiyoruz, sadece bağırıyor ve soruyoruz.

 

6. seviye: Bilimsel yolla çürütemediğiniz noktadasınız ama olsun henüz bitmedi. Merak etmeyin iyi gidiyorsunuz. Bu seviyede dinle saldırın. Astrologların cehennemlik olduğunu, islamda vs. astrolojiye filan yer olmadığını, astrolojinin kafir firavunun laneti filan olduğunu haykırın. Muhtemelen bir ton islam alimi ve ülemasının astrolog olduğuna dair kanıtları olan astrolojik risaleleri cevap olarak alacaksınız. Böyle bir şey olursa aborjin dinine sarılın. Aborjin dininde astrolojiye asla yer yoktur !

 

7. seviye: Astrolojinin bilim olmadığını söyleyin. Hep aynı gözlemle aynı sonuçların elde edilemediğinden dem vurun. Muhtemelen bilimin tanımını yanlış bilmekle ve diğer bilimleri bilmemekle suçlanacaksınız. Olsun. "Sonuçta bir Newton mekaniği gibi değil" söylemine sarılın ve demogoji yapın. Astrolojinin termodinamiğin 3. yasasını ihlal ettiğini söyleyin. "Ne alaka?" derlerse bilimsel teorilerin ingilizce isimlerini copy-paste yapın, çevredeki bilgisizler kanacaktır. İşte yavaş yavaş pişiyorsunuz. Çok duygulu anlar bunlar…

 

8. seviye: Astrolojiyi savunan kişiye çeşitli bilimsel isimler ve bilimsel kitaplar okumasını önerin ki çaktırmadan "ben çok zeki ve dahiyim sen ise bir hiçsin" mesajını verebilesiniz. Onları okumuş olma olasılığının bir önemi yok tabi ki. Hatta sizin de okumuş olmanız gerekmiyor. Bol bol copy-paste yapın. Amaç, etrafa kur dansı yapan rengarenk bir kuş gibi gösterişli tüyleri sergileyebilmek ve görüntüsel olarak avantaj elde etmek, ok? Şahıs yanınızda olsaydı boy avantajını kullanırdınız, elini omzuna atmak, tepeden bakmak, yanağı sıkmak filan gibi, o yüzden sosyal medyada makyajlı dili kullanacağız. Görüntü diyerek küçümsemeyin, kendinize papayı örnek alın.

 

9. seviye: Kepler'in parasal sıkıntılar nedeniyle astroloji yaptığı argümanını sunun. Sadece Kepler değildi tabi eskilerden-yenilerden de bir çoğu, üstelik çok zenginleri var ama nedense en popüler söylem bu. Popüler olduğu için vardır bir sebebi diyoruz ve yılmadan devam ediyoruz ! Zaten popülistiz biz unutmayın! Çürütülünce 10. seviyeye geçin.

 

10. seviye: Astrolojiye asla astroloji demeyin. Yıldız falı deyin. Böylece minik bir kelime cambazlığıyla astrolojiyi itibarsızlaştırıyorsunuz çaktırmadan. (3-5 kitap devirmiş misyoner kardeşlerinizden bazıları "psuedoscience" terimini kullanır böylece 8. seviyeyi de arada tamamlamış olurlar, yapabilirsiniz.) Misyonerlikte modadır böyle şeyler unutmayın. Cahillikle suçlanırsanız hocalarınızın çevirilerinden örnek verin ve karşınızdaki kişinin safsata klavuzunu okumamış olduğunu ümit edin. Okumuşlarsa 11. seviyeye geçin yapacak bir şey yok.

 

11. seviye: Horoskoplarda bir tür öldürücü virüs olduğunu ve tedavisinin de bulunmadığını yayın. Merak etmeyin çaresizlikten yapmıyorsunuz. Çan eğrisindeki % 3'lük salak kısmı hedefliyoruz sadece. Muhakkak inanan olacaktır merak etmeyin. Virüsü abartın. Çocuğun olmaz, ellerin kurur, sivilce yapar, burnun düşer vb.

 

12. seviye: Astrolojiye inananın taş kesileceğini yazın. Hatta bir arkadaşınızın amcasının geçenlerde astrolojiye inanıp taş kesildiğini anlatın. Arkadaşınızı güvenilir kaynak olarak lanse etmeyi de unutmayın. İşte bunu çürütemezler, kesin bilgi!

 

13. seviye: Artık bir şeyler de siz bulun canım. Herşeyi astrologlardan beklemeyin. Ama lütfen yaratıcı olun. Zira artık çok sıkıcı, cevabı verilmiş şeyleri ısıtıp ısıtıp öne sürmek. Hem piştiniz de zaten artık. Gerçek bir misyoner kendi yarattığı argümanı kullanır unutmayın. Hem çok yakında kutsal kitabımız da çıkacak: AsKaMisBiblos

 

Bir kaç yeni ve yaratıcı argüman bulabildiyseniz artık hazırsınız. Bulamadıysanız buraya gelip ağlamayın.

 

Astrolojiseverlerin aralarına karışın. İyi görünün ve gölgelerde hareket edin yüce Souron aşkına. Güzel söylemlerde bulunun zira süslü dil hakaret ediyor olsanız bile iyi algılanır unutmayın. Dark-side yanınızda. Yeni müritleri de bu sayfaya getirmeyi unutmayın (Herkes pelerinini kendi getirecek). Feynann'ın son kitabının son bölümlerini de okuyup sakın günaha girmeyin. Zira biz bilimsel bağnazız, astroloji karşıtı misyoneriz unutmayın. Aynı astroloji kitapları gibi o kitabı da Fahrenheitt 451 derecede yakacağız, aslında birer cadı olan astrologları elimizde tırmıklarla karanlık sokaklarda kovalayacak direklere bağlayacağız. Pardon önce suya atacağız boğulurlarsa masum olduklarını, boğulmazlarsa şeytan işi astrolojiyle ilgilendiklerini test edeceğiz. O kadar da psikopat değiliz.

 

Şu aralar Astrolojinin Kanıtı adlı kitabın yazarı astrofizikçi Seymour'u okuyan, ama gene de kendisinden tabiki şüphe etmediğimiz Cüppeli Dawkins Hocaya emanet olun hepiniz.

 

rahibe devrima dölena

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın