Liderlik Üzerine Bir Deney ve Astroloji

 

Deney şöyle: İçinde herhangi bir lider barındırmayan 3’er  katılımcıdan oluşan 11 farklı denek grubu beyin aktivitelerinin izlendiği ve karşılıklı konuşmaların kaydedildiği bir sohbete davet ediliyor. Katılımcılardan şu konuyu tartışmaları isteniyor:

"Bir yolcu uçağı ıssız bir adaya düşüyor. Kazadan sonra bir hamile kadın, bir mucit, bir doktor, bir astronot, bir çevrebilimci ve bir işsiz olmak üzere 6 kişi hayatta kalıyor. Adada yalnızca bir kişiyi taşıyabilen bir balon mevcut. Sizce balona binip ıssız adayı terketmesi gereken kişi kim olmalı?"

Her katılımcıya önce kendi başına düşünebilmesi 5 dakika, sonrasında düşündüklerini kendi grubuyla tartışabilmesi için de ikinci bir beş dakika veriliyor. Tartışma sonrasında gruplardan alınan kararı açıklayacak bir lider seçmeleri de isteniyor. 

Peki bu deneyin sonucu ve verdiği farkındalık bize nasıl fayda sağlıyor? Deneyin sonucunu etkileyen koşulların astrolojik göstergelerine bakıldığında natal haritalardaki ve ve hatta seçim analizlerindeki Ay ve Satürn'ü çok daha iyi anlayabilirsiniz. Liderliği belirleyen faktörler düşündüğümüzden daha farklı olabilir mi?

Devrim Dölen konuyu Zodyak Astroloji Dergisi'nin 8. yaz sayısında ele alıyor.

 

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın