Jüpiter ve Satürn Gerileme Hareketinde

 

Nisan ayının ilk haftasında Jüpiter Yay burcunda ve Nisan ayının son günlerinde Satürn de Oğlak burcunda gerilemeye başlıyorlar.

Jüpiter gerilemesi Ağustos ayının ortasına kadar sürerken, Satürn gerilemesi ise Eylül ayının son haftasını bulacak.

 

Koç Burcu

Bu iki önemli gök cismi kariyeriniz ve mesleğiniz açısından önemli olabilecek bilgi seviyenizle ilgili alanlarda gerileyecek. Mesleğinizde gerekli bilgi birikiminizin olup olmadığına dair sorgulamalar olabilir, eğitimle ilgili alanlarda sorunlar olabilir.

Bu dönemi optimum kullanabilmek adına varsa yarım kalan eğitimlerinizi tamamlayabilir, bilgi birikiminizin üzerinden tekrar geçerek pekiştirmeler yapabilirsiniz. Yarım kalmış yabancı dil eğitimlerini tamamlayabilme fırsatları çıkarsa bunu ayrıca kullanmaya çalışın.

Bu aylarda ayrıca medenî durumunuzla ilgili konularda da gecikmeler ve pürüzler yaşayabilirsiniz. Evlilik, nişan, söz, boşanma gibi konular veya çeşitli törenlerde sorun çıkabilir. Uzun seyahâtlerinizde de gecikmelere ve rötarlara hazırlıklı olun. Daha evvel gittiğiniz ülkelere tekrar gitme fırsatlarınız da oluşacaktır.

 

Boğa Burcu

Felsefî konularla zihniniz dolabilir. Neden buradasınız? Ne yapıyorsunuz ve gelecekte ne yapıyor olacaksınız? Sadece bundan ibaret misiniz? Bu zaman sürecinde sadece bu meselelerle değil, kökenlerinizle ilgili düşünmenizde de fayda olabilir. Veya astroloji yardımıyla da bazı örtüşümler bulmanız ve cevaplarla karşılaşmanız olası. Sıkıntılı hissetmeniz mümkün olabilir ama süreç bittiğinde kişisel olarak gelişmiş bir insan olacaksınız.

Yaşlı veya bilge insanlarla karşılaşmanız da bu süreçte mümkün. Onlardan faydalanmaya çalışın. Önemli bilgiler edineceksiniz.

 

İkizler Burcu

Bu iki önemli gök cismi ilişkilerinizi ve başka insanlarla olan fizikî ve sosyal paylaşımlarınızı anlatan bölgelerinizde gerileyecek. Problemler çok mümkün olduğu için başka insanlarla olan gerek bilgi gerekse de fizikî alışverişlerinizde pürüzler çıkmasına hazırlıklı olun. İkili ilişkilerle ilgili konular bu süreçte tekrar büyüteç altına alınıyor. Siz değilse karşınızdaki insanlar tarafından.

İLGİLİ YAZI:  2017 Venüs Retrosu

Gereksiz her şey elenecek, gelişiminize katkı sağlayacak olanlarla devam edilecek. Bu süreçte yeni ortaklıklardan ve sadece fiziğe dayalı mantık ilişkilerinden de kaçınmanızda fayda var.

 

Yengeç Burcu

Bu iki önemli gök cismi meslek ve ortaklıklarla, ilişkilerle ilgili alanınızda seyahât ediyor olacak. Çalışıyor ve evliyseniz çalışma hayatınızla ilgili eşinizle sorun yaşayabilirsiniz. Veya tam tersine, eşinizle yaşayabileceğiniz problemler işinize yansıyabilir. Bu dönemde işle ve eşinizle ilgili çözülmemiş sorunlara odaklanmakta, fazla dağılmadan konsantrasyon sağlamakta fayda var.

Bedeninizi iyileştirecek ve tekrar şekillendirecek aktivitelere tekrar başlamak için ise uygun zamanlar.

 

 

Aslan Burcu

Bu iki önemli gök cismi moral ve motivasyonunuzla, çocuklarla ve günlük sorumluluklarınızla ilgili alanda geriliyor olacak. Bazı aksilikler ve planlarınızla ilgili gecikmelere hazır olmalısınız.

Tatil planlarınızda gecikmeler olabilir. İşlerinizi eğlence için savsaklamak isteyeceğiniz de bir zaman olacak. Sorumluluklarınızı bu aylarda başkalarına bırakmamaya, kendiniz halletmeye çalışın. Çünkü çoğunluk başkalarına bıraktığınız işler nedeniyle aksaklıklar yaşanacak gibi görünüyor.

 

Başak Burcu

Bu iki önemli gök cismi iç dünyanızı, ayrıca moral ve motivasyonunuzu sembolize eden evlerde birbirlerine yansıyarak geriliyor. Moral ve motivasyonunuzu etkileyecek ilişkiler söz konusu. Daha evvel reddedildiğiniz ve ilişkiye giremediğiniz birisinden bu sefer evet cevabı alabilirsiniz. Öte yandan ev, aile konularında şanslı olabilirsiniz. Ebeveynlerinizi -veya sonradan kurduğunuz aile- seven biriyseniz veya çocuğu olan bir Başaksanız aile ile geçirilen nostaljik ve eğlenceli zamanlar olacak. Çocuğunuzun eğitimi yerine atletik performansına odaklanmalısınız. Yurtdışından misafir de kabul edebilirsiniz. Kötü hissederseniz bu aylardan maksimum fayda sağlamanızın tek yolu kendi başınıza tatile çıkıp kendinizi dinlemek, gerçekten neyle mutlu olabileceğinizi idrâk etmektir.

İLGİLİ YAZI:  Merkür Yay Burcunda Geriliyor

Dağcılık gibi zoru hedefleyen doğa sporları ile uğraşan veya ailesiyle vakit geçirmekten zevk alan Başaklar için işler bu aylarda çok yolunda. Toplayacağınız enerji ve zihinsel berraklık size aylar boyu yetebilir.

 

Terazi Burcu

Bu iki önemli gök cismi akrabalık ilişkilerinize işaret ediyor. Akrabalarınızla zaman geçirebilir, nostaljik anlar yaşayabilir ve fikir alışverişlerinde bulunabilirsiniz. Aile büyüklerini ziyaret etmek için iyi bir fırsat. Evinizde bir çok akraba ağırlayacaksınız.

Yalnız haritanıza göre eğer aile içinde yenilikler yaşanıyorsa bu görünümler ailevî sorunlara da işaret edebilir. Planlamalar, gayrımenkul, ebeveyn sorunları veya tamamen fikirsel bazda anlaşamamak söz konusu olabilir.

 

Akrep Burcu

Bu iki önemli gök cismi finansal ve fikirlerle, yeteneklerle ilgili alanda geriliyor olacak. Yeni yetenekler kazanmak yerine varolan yeteneklerinizi geliştirmek adına kısa yolculuklar söz konusu olabilir.

Akrabalar arasında menkul veya finansal anlaşmazlıklar olabilir. Bu aylarda akrabalarınızla aranızı bozmamaya gayret edin. Varsa kardeşlerinizle de ilgilenmek, onların bir sorununu gidermek durumunda kalabilirsiniz.

 

Yay Burcu

Bu iki önemli gök cismi kimlik ve yeteneklerinize işaret ediyor. Yenilik yapmış olduğunuz bir zamandaysanız eskiye dönmek için istek duyabilirsiniz. Eski ile yeni arasında ikilemde kalabileceğiniz bir zaman olabilir. Toplumsal bilgiyi çok iyi sindirebileceğiniz ve yansıtabileceğiniz bir zamandasınız. Yeteneklerinizin de üstünden geçme vakti.

 

Oğlak Burcu

Bu iki gök cismi size biraz problem yaratmaya aday. Yorulacaksınız ve bir çok işi aynı anda yapmaya çalışacağınızdan dinlenmenizde fayda olabilir. Varsa seyahât planlarınız ertelenebilir. Öte yandan kronik hastalıklarınız varsa bu aylarda enerji harcamak yerine geriye çekilmeye, örneğin iyi bir tatil yapmaya çalışın. Geriye çekilerek kendinize ayırdığınız zamanla birlikte gelecek enerji, size aylar boyu yetebilir.

İLGİLİ YAZI:  Chiron Koç Burcunda. Dünya'ya Etkileri

 

Kova Burcu

Bu iki önemli gök cismi tamamen gelecek projelerinizle ilgili. Daha evvel yaptığınız veya işleme koyduğunuz gelecek plan ve projelerinizin tekrar üstünden geçerek düzenlemeler yapabilir, toplumsal anlamda sosyal ilişkileriniz vesilesiyle size yardım edecek bir çok insanı çevrenizde bulabilirsiniz. Bu pozisyonlar iyi bir tatili de göstermekte. Daha önce gittiğiniz bir ülkeye tekrar gidebilir ve sosyal çevrenizi daha da fazla genişletebilirsiniz. Gerilemeler bittiğinde çok yorulmamış olduğunuzdan emin olun.

 

Balık Burcu

Bu iki önemli gök cismi gelecekteki amaçlarınızla ilgili noktada geriliyor olacaklar. Yaptığınız gelecek planlarınızı, amaçlarınızı tekrar gözden geçirme vakti. Gerilemeler en çok tekrar gözden geçirmelerde, düzeltmelerde ve yarım kalan işleri halletmekte faydalıdır. Siz de bu dönemde neyi amaçladığınızı tekrar kendinize hatırlatın ve bu amaçlar için neler yaptığınızın üstünden geçin. Gelecek projeksiyonlarınıza uymayan şeyleri hayatınızdan çıkarmakta, eleme yapmakta tereddüt etmeyin. Gereksiz işler, gereksiz projeler veya zamanınızı çalan insanlar farketmez. Dönem bittiğinde ne kadar çok iş toparladığınızı ve ne kadar çok şeyi yönetip sonlandırdığınızı gördüğünüzde şaşırabilirsiniz.

 

Uğur Alp Pekşen

Astroloji Akademisi öğrencisi

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın