Binlerce Yıl Sonra Canlandırıldılar

 

Rusya'da, on binlerce yıldır donmuş halde bulunan iki solucan (nematod) bilim insanları tarafından çözündürülerek yaşama geri döndü. Bu canlılar şu anda gezegenimizin en yaşlı hayvanları. Yaşlılık ve eskilik astrolojide Satürn yönetiminde.

Her iki solucanın da, Rusya’nın en soğuk bölgesi Yakutistan’dan geldiği belirtildi. Satürn binlerce yıldır tüm kadim kültürlerde soğukluğu ve buzu yöneten gezegen.

Hayata kaldığı yerden devam eden iki solucandan birinin 42 bin, diğerinin ise 32 bin yıl önce donduğu sonucuna ulaşıldı. Solucanlardan biri bir sincap yuvasında bulunurken diğeri ise Alazeya Nehri yakınlarında keşfedilmişti. 

İki solucanın da 'hareket etmeye ve beslenmeye' başladığı belirtildi. Moskova'daki 'Toprak Biliminin Biyolojik ve Fiziko-Kimyasal Sorunları Enstitüsü'ndeki labarotuvarda yaklaşık 300 nematodun çözündüğü, ancak sadece söz konusu iki nematodun hayat belirtisi gösterdiği söylendi. 

Sputnik'in haberine göre çalışmanın yazarları "Çok hücreli organizmaların uzun dönemli kriyobiosis (Satürn ile ifade edilen metabolizmanın aşırı yavaşlaması ve hücrelere zarar verici kristalleşmeyi önlemek için programlı su atılması) kabiliyeti gösterdiği konusunda ilk verileri elde ettik" ifadelerini kullandı. 

Nematodların kendisi ise astrolojide Ay ile sembolize ediliyor. Bugünlerde yaşadığımız Ay tutulmasının yanısıra bu haber kaynaklara Satürn hem retro hem de aydınlanma fazındayken düştü. Retro gök cisimleri düzeltmeleri, tarih ve geçmişi ve elbette geri dönüşleri ifade ediyor. Bkz.: Retro (Gerileme) ile İlgili En Çok Sorulan Sorular ve Cevaplar

İLGİLİ YAZI:  Tırpanlı Tır Şoförü

 

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın