Marslıların Dünya’yı İşgal Etmesi

 

Sansasyonel başlıkları sevmem ancak bu sefer yapmak istedim. HG Wells’in The War of the Worlds, yani Dünyalar Savaşı romanını, 1938 yılında sunmak isteyen Mercury radyosu da sansasyonu amaçlamış ve sanki Marslılar gerçekten Dünya’yı işgale başlamış gibi sunum yapmıştı. Mercury (Merkür) adına ne kadar uygun değil mi? Astrolojik analiz bu kadar zaten, Mercury sahtekarlık yapmış; Dünya’nın en kısa astrolojik analizi. Kendimi yükselen yorumu yapanlar gibi hissettim. Egom daha fazla hasar görmeden haritaya bakalım.

 

 

Bir olayın ne olduğuna elbette 1. evden bakıyoruz. Yengeç burcu yükseliyor. Ev, aile, yuva konuları gündemde. Bu şaka işini biraz azaltmalıyım evet. Olayın iki tarafı var.

 

1. Asc’nin yücelim yöneticisi (ani, büyük efekti) Jüpiter 9. evde Kova burcunda. Basitçe; aşırılık içeren bir kitle iletişimi (Kova) ve medya (9.ev) olayı. Dispozitörü Satürn Koç burcunda gerilemede. Eski bir romanı (1898, gerileme ve Satürn) yeni bir şekilde (Koç) sunmak  amaçlanıyor. Satürn mekansız. Uzaylı makineler!

 

2: Asc’nin klasik yöneticisi Ay Kova’da, halkın bir kitle iletişimi içinde olduğunu gösteriyor. 8. evde ve Akrep’le antiscium. Korku üç kere vurgulanmış oluyor. Halktan bazıları (hepsi değil!) Mars’lıların gezegene indiğini sanıyor. Ay-Mars’la exact üçgen açıda. Mars exil. Yani yabancı Marslılar oluyor ve ayrıca Balık’a (uzay) yansıyor. Mars zaten Ay’la birlikte korkuyu da yönetiyor.

İLGİLİ YAZI:  Hayvan Hastalıkları

 

Dipnot: Jüpiter 5. evdeki (Mercury tiyatrosu) Güneş, KAD ve Mercury ile antisicum’da. Descent Neptün’le de (uzaydan inmiş olanlar) exact 150’lik açıda.

 

 

Einstein’da da var bu pozisyonlar; 9. ev Kova Jüpiter. Dispozitör Satürn de Koç burcunda hem de. Dört tanesi dünyayı değiştirmişti ama 300’ün üzerinde, aşırı sayıda makalesi ve ayrıca yayınları vardı. Satürn mekansız ya, teorilerini bilirsiniz, hepsi mekansızlık vurgulu. Bu konularda kitaplarımda zaten sıkıcıyım, burada sıkıcı olmayayım. Mercury tiyatrosu manipülasyonda çığır açarken (Koç), Einstein da fizikte yeni bir çığır açtı.

 

Aslında Einstein’ın en sevdiği tatlıyı merak ederken konu nerelere geldi. Balmış. Ne kadar basit. Bal astrolojide İkizler-Yengeç antiscium ile sembolize ediliyor. Arıların (Merkür+Jüpiter) bir salgısı (Ay) ve yedekteki (İkizler) midelerinde (Yengeç)üretiliyor. Acaba sahte balcı amcaların Türkiye’de bu kadar yaygın olması bizim Türkiye’nin Ay’ının da bu antiscium’da yer alması mı? Neyse.

 

 

Ballı baba tatlısı diye bir şey var. Cheesecake’den bile daha çok sevdiğim tatlı. Bu mühim bilgiyi ise, çoğu gizli bilgide olduğu gibi sadece @s.tartan hesabı biliyor. Ancak ulaşması daha zor, her yerde satılmıyor. Bazı pastanelerde “şu” adı verilmiş. Gıdaların yöreye göre değişen çeşitli isimlere sahip olması da bu antiscium’dan. Hatta diller bazen o kadar çeşitleniyor ki, Türkiye’nin haritasında, İçüzler Ay’unun geçtüğü yerde, baya baya farkli bir dil konuşuliyi. Üstelik Lazca’nın tarihi binlerce yıl geriye gidiyi uşağum. Bence Türkiye’nin en iyi balı da tüm bu sebepten oradan geliy.

İLGİLİ YAZI:  Soğuk Savaş

 

Devrim Dölen

 

#astrolojiakademisi #lazca #orsonwells #mercury #astroloji #kovaburcu #jüpiterkova #aykova #einstein #ballıbaba #ballıbabatatlısı #coğrafiastroloji

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın