Yay Burcunda Merkür Gerilemesi

 

Merkür 20 Kasım 2018 – 3 Aralık 2018 tarihleri arasında Yay burcunda geri harekette olacaktır.

Genellikle yurtdışı bağlantıları ile ilgili; uzak yolculuklar, seyahat,uçak, havayolları, ithalat, ihracat, turizm, hukuksal alanlar, medya ve yayıncılık, yüksek öğrenim gibi konularda aksaklıklar ve gecikmeler meydana gelebilir. Özellikle yabancı ülkelere yapılacak olan seyahatlerde; pasaport, kimlik, bavul gibi kişisel eşyalarımızın kaybolma riskine karşı önlem almak ve her alanda kullandığımız şifre bilgilerimizin gizlilik içerisinde olduğundan emin olmamız gerekebilir. Yurtdışı bağlantılı her türlü ticari ilişkilerde yeni başlangıçlar ve imza gerektiren sözleşmeleri Merkür retrosu bitiminde yapmak daha doğru olabilir.

Ancak bu konularla ilgili eskiden, yarım kalmış işlerimizi bitirmek, yine yarıda bıraktığımız eğitimlerimizi tamamlamak, bilgilerimizi pekiştirmek adına değerlendirilmesi gereken zamanlardır. Merkür'ün Yay burcundaki retrosu sırasında daha önce ziyaret ettiğimiz  ülkelere de tekrar gitme fırsatı bulabiliriz.

Her türlü ilişkimizde iletişimle ilgili aksaklıklar olabileceği gibi; bilgisayar, cep telefonu gibi iletişim araçlarında arızalar meydana gelebilir. Bu dönemde yeni teknolojik aletler almak uygun değildir. Geçmişten gelen inanç, felsefe, kültür gibi kavramlar, üniversiteler, akademisyenler, özellikle de  din adamları, dini içerikli eskiye ait olay ve konular tekrar gündem oluşturabilir.

Merkür'ün 14-19 Kasım ve 4-9 Aralık tarihlerindeki durak pozisyonu, gerileme döneminden daha etkili olduğundan bu tarihlerde; yanlış ve hatalı seçimler yapmamıza,engeller ve gecikmelerle karşılaşmamıza, psikolojik olarak da zihnimizin de bir yöne takılı kalmasına sebebiyet verebilir. Özellikle durağan dönemde yeni girişimlerde bulunmak ve yeni başlangıçlardan kaçınmak gerekir.  Jüpiter'in Yay burcundaki transiti, yukarıdaki konu başlıklarını daha krizli ve daha büyütücü bir şekilde ortaya çıkartabilir. Medyada;  bilgi kirliliği içeren, yalan ve yanlış haberlerin yayılması söz konusu olabilir.   

İLGİLİ YAZI:  Chanel No: 5 / Bir Parfümün Astrolojik Analizi

Aralığın ilk haftası Merkür Akrep'in son derecelerine doğru gerileyerek, durağanlaşıp,retro hareketi son bulacaktır (3- 7 Aralık).  Bu tarihlerde iletişimsel problemler zihinsel yaralar açabilir. Denizlerden, sıvılardan, ilaçlardan gelebilecek riskler söz konusu olabilir.

Toplumsal olarak da; bu zamanlarda, hem Merkür gerilemesinin hem de Venüs'ün Akrep'teki geçişi Türkiye'nin beşinci evinde (borsa – Venüs ve 2 lordu Güneş de burada olduğu için döviz gibi) riskli yatırımlarda spekülatif haberlerin gündeme gelmesi, ünlü tanınmış kişilerin hayatlarıyla ilgili geçmişte yaşanmış gizlilik içeren konuların haber niteliği taşıması, kadınlar ve çocuklar ile ilgili cinsel içerikli temaların veya hukuksal süreçlerin gündemi oluşturması, ülkemizle de alakalı bir takım gizli grupları ilgilendiren manüpülatif, şüphe uyandıran, riskli yada yanıltıcı haberler medyada yayılabilir. Finansal konularla ilgili iniş çıkışlar olabilir.

 

 

İlişkili yazı: Retro (Gerileme) ile İlgili En Çok Sorulan Sorular ve Cevaplar

 

Durağan gök cisimlerinin etkileriyle ilgili yazı ve haberlere ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

 

 

Seher Tartan

Astroloji Akademisi öğrencisi

Zodyak Astroloji Dergisi yazarı

 

 

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın