Jüpiter Terazi Burcunda

 

İnsanlar cenneti yaşadıklarında sonuç kaçınılmazdır: Yumuşarlar,
becerilerini ve keskinliklerini kaybederek kendi yarattıkları belirsizlikte
kaybolurlar…
"Dune"dan.

 

Jüpiter 9 Eylül 2016 tarihinde Terazi burcuna geçecek ve 10 Ekim 2017 tarihine kadar da bu burçta kalacak.

Jüpiter özgürlük, inanç ve felsefe, genişleme ve büyütme prensibidir. Bulunduğu burçtaki iyi veya kötü tüm özellikleri büyütür ve bulunduğu alanda aşırılıkların yanısıra kişisel gelişime katkı vermek açısından "özgür" de kılar. Jüpiter gibi çok soyut bir gök cisminden somut olaylar ve şans bekleyen kişiler genellikle yanılırlar. Çünkü onun transitleri somut olaylarla değil tamamen gelişimsel anlamda soyut olarak çalışır. Örneğin para bekliyorsanız yanlış adrestesiniz. Fakat bir alanda kendinizi geliştirmek ve toplumsal bilincinizi netleştirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. 

Terazi burcu ise çıplak arketipiyle ikiliktir. İkilik içeren olaylar yani barış veya savaş, aracılık, evlilik ve ortaklıklar, birisini temsil etme, büyük şirketler ve elbette sembolündeki gibi ticaret (ama özellikle aracılık yapmak, emlakçılık, aracı şirketler, menkul değerler şirketleri vb.) gibi anlamları kendisinde toplar. Bu alanlarda bizi özgür kılacak aşırılıklar yaşayacağız. Örneğin yük getiren ve kişisel gelişim fırsatlarını engelleyen evlilikler ve ortaklıklar bitebilir ve kolaylık, kişisel gelişim fırsatı getiren yenileri başlayabilir. Yük getiren büyük şirketlerin iflas ederek gelişime daha açık müzakerelerle yeni şirketlerin/ortaklıkların kurulması ve büyük hisse devirlerleriyle ses getiren girişimleri de göreceğiz. Böylece borsa büyük değişimlere açık olmuş olacak. Küçük ve orta ölçekte daha kolay kurulacak şirketlerden yasalar bağlamında söz edebiliriz. Çünkü Jüpiter yaygınlıktır ve hem ilişkiler konusunda hem de ortaklıklar, ticaret konusunda da bir yaygınlık söz konusu olacak. Ekonomi ağzıyla konuşursam tüm bu konularda ucuzluk, ulaşabilme ve düşük enflasyon söz konusu 🙂 

İLGİLİ YAZI:  Transit Güneş Oğlak Burcunda

Öte yandan Jüpiter Terazi konularında kolaylık olması demek biz insanoğlu için de "kötü" olarak gördüğümüz konularda da yaygınlık demek. Jüpiter büyük olayları yönetir ve ingress haritasına bakıldığında: Büyük rehine krizleri, tsunami ve uzayla ilgili gelişmeler gibi olaylarda da oldukça fazla ağırlık var. 

Süreç aynı zamanda eğitim konularında da yeni yasaların ve öğrenci aflarının da önünü açıyor gibi görünüyor.

Sanat ve video/görsellik içeren konularda ucuzluk ve yaygınlık olacak. Örneğin ne zamandır beklenen 3D gözlük görselleri bu dönemde fazlalaşacak, ucuzlayacak ve oldukça yaygın hale gelecek gibi düşünebiliriz. 

Jüpiter kültür yayıcı insanları yani eğitmenleri, astrologları ve kişisel gelişimcileri temsil eden bir gök cismi. Bu meslek gruplarında da büyük müzakere ve anlaşmalar, dengelerin bozulup tekrar kurulması gibi olguları bekleyebiliriz. Tabi süreç ne yazık ki büyük rekabet olarak da işleyebilecektir, bu alanlarda rekabetçi düşünen kafalar için. 

 

Kişisel gelişim açısından:
Jüpiter Terazi sürecinin etkileri ve gölge yanların farkındalığı için Terazi burcu olmanız gerekmez. Her birimizin haritasında Terazi var zaten ve bir yere düşüyor. Terazi'nin gölge yanı ise: "Gerçekte olduğundan daha iyi bir görüntü çizmektir." Haliyle Jüpiter Terazi sürecinde insan ilişkilerimizi aşırılıklara karşı dengelemek, varolan dengeleri bozmak ve insan ilişkileri konusunda kendimizi daha fazla geliştirerek geçirmek durumunda olacağız. Bu süreçte karşımıza çıkacak insanlar, yeni tanıştıklarımız, yüksek potansiyele sahip olabilirler. 

Ne var ki çoğu kişi Jüpiter'i hayatında, kendisini bir çok konuda gelişmiş gibi göstererek harcar, kendilerinin pek de uygulamadığı öğütler savurur, herkesi eleştirirken aslında yansıtma psikolojisini uyguluyor olduklarının farkına bile varamazlar. Kendi potansiyelini henüz ortaya koymadan daha yüksek potansiyelleri sanki üst perdeden konuşuyormuş gibi yönlendirmeye çalışmak bir gölge Jüpiter olayıdır. Klasik ve modern astrologlara göre Jüpiter'in gölge yanlarından bir diğeri de bu nedenle "kibir"dir. Jüpiter süreçlerinden maksimum fayda sağlamak isteyenler "miş gibi yapmak" yerine kendisini gerçekten geliştirmek zorundadır: Eğitim, kültür, Terazi burcunda olmasından dolayı da insan ilişkileri… Bu nedenle Jüpiter Terazi süresince başka insanlara göre kendisini çok gelişmiş gibi gösteren sağlıksız ego ile dolu bir çok insanı ortalıkta görmemiz mümkün. Aslında onlar (veya belki de bu satırları okumakta olan siz?) kendi kişisel gelişim süreçleri içinde bir çok ikilik ve düşmanlıkla karşılaşıp kendilerini bu alanda geliştirmek zorunda bırakılacaklar. Bu anlamda düşmanla karşılaşan kişi zıtların birliği üzerinde düşünmeli ve bunu kendisine neden çektiğini anlamlandırabilmelidir.

İLGİLİ YAZI:  Efsanevi Hacker Saldırıları

Terazi burcunun bir diğer gölge anlamı ise "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" veya "dilsiz şeytan" lık olarak özetleyebileceğimiz diplomatik yaklaşımları içeren samimiyetsiz durumlardır. Jüpiter işte bu alanlardaki sosyal ilişkilerimizi de dengeyi sarsmak yoluyla geliştirmek için geliyor. Sosyal ilişkilerimizdeki yanlış davranışlarımızın farkındalığını yaşamalı ve bunlara son vermeliyiz. Dengeyi sağlamak zorundayız ve bunu yapmazsak, bir davranışta aşırıya kaçarsak, bu alanda başkalarının aktive edeceği ve ortasında kalacağımız dengesizliğe hazır olmamız gerekiyor. Aslında bugünlerden itibaren etkilerini yavaş yavaş hissetmeye de başlamış olmanız gerekiyor.


Jovian önerilerim:

> Başkalarını küçümseme

> Dilsiz şeytan olma

> Ucuzluğa kanma

> Gerçekten değerli olana yatırım yapmaktan kaçınma

> Sadece görüntüden ibaret olma, miş gibi yapma

> İyi görüntüye kanma, gerçekten daha fazla prim verme, arkaplanı görmeye çalış

> Keskinliğini yitirme

> Hayatını zorlaştıranı hayatından çıkart böylece hem sen hem de karşındaki özgürleşir

> Sosyal ilişkilerinde karşılaştığın zorluklar sana ne anlatmaya çalışıyor? Bunu "farket"

> Varolan denge durumu kötü ise sarsmaktan kaçınma

> Ancak uzun vadeli bir planda yer alabiliyorsa ortaklığı düşün

> İşbirliğini rekabetçi düşünceye tercih et

> 2 yıl beklemeyi göze alırsan az da olsa ucuz hisse senetlerinden aşıya kaçmadan sene içinde alım yap

> Ağzından sürekli kibirli cümleler duyduğun astrologlardan ve kişisel gelişimcilerden koşarak kaç

> Çok fazla insanla tanışmaya çalış zira asıl fırsatlar bu alanda yatıyor olacak.

İLGİLİ YAZI:  Kendini Geliştirmek Özden Ayrılmak mı?

 

Devrim Dölen
5 Eylül 2016, İzmir


 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın