135’lik Açı

 

Johannes Kepler'in tasarladığı bir açı

135'lik (sqq) açı Kepler'in tasarladığı açılardandır ama daha sonra nedense etkili açılar listesinden kaldırmıştır. (Daha fazla bilgi için bkz. Zodyak Astroloji Yayınları, TS 4 Açılar kitabı):

 

Yorumu
Anahtar kelimeleri: Ayrılma, yırtık, konuya veya kendine hakimiyetsizlik, çözülmesi güç sorunlar [45 derecelik açı (ve 45lik dial harita) bize çözülebilir sorunları erkenden gösterirken 135'lik açı olgunlaşmıştır ve hakimiyet dışında çözümü daha zordur.]

 

Bir kaç detay örnek:

 


Venüs Sqq Mars: Çernobil Nükleer Kazası
Mars 1. evde Oğlak burcunda yücelimdeydi: Ani ısı yükselmesi ve patlama. Boğa Venüs'üne kurduğu sqq kazadan hemen önce güvenlikten (Boğa) ayrılmayı sembolize ediyor, kaza güvenlik sistemlerinin kasten devren dışı bırakılması nedeniyle gerçekleşti. (Aynı zamanda terkedilen şehir)

 

 


Venüs Sqq Mars: Bülent Ersoy

İkisi de cinsellik gezegeni malum. Ayrıldığınız parçayı kavanozda saklayabilirsiniz.

Bu örneği gördükten sonra vücut parçalarından ayrılmayı temsil eden haritalarda görünüp görünmediğini merak ettim. Ameliyatla erkek olan Rüzgâr Erkoçlar'ın Venüs 135 Satürn'ü var. Göz rengini ameliyatla değiştiren İsveçli Pixee Fox'un Güneş 135 Neptün'ü, ince bir bel için kaburgalarını aldıran Alman Sophia Wollersheim'ın Satürn 135 Jüpiter'i var.

Sadece cinsel yönelim veya estetik kaygılar değil, bir kaza veya hastalık nedeniyle gerçekleşen organ kopmalarında da bu açıya rastladım. Şeker hastalığı nedeniyle bacağı kesilen oyuncu Yalçın Menteş'ın haritasında Satürn 135 Pluto var örneğin.

İLGİLİ YAZI:  Ay Türkiye'de Tutulmuş Olarak Doğacak

 

 


Venüs Sqq Jüpiter: Karl Marx
Paraya elden ayrı bir felsefe ile bakış: Komünizm
Venüs'ün diğer konuları için Zeki Müren ve yemeksepeti.com'a da göz atabilirsiniz aynı açı var.

 

 


Bazı ayrılmalar eğlencelidir:) : Güneş Sqq Ay: Neil Armstrong:)

 

 

Peki başka ayrılmalar? 

Irak CENTO'dan ayrıldığında göklerde Jüpiter 135 GAD (topluluk) vardır. (CENTO Merkezi Antlaşma Teşkilatı Ortadoğu’daki güvenliği sağlamayı ve Sovyetler’in Ortadoğuya nüfuz etmesini engellemeyi hedef alan bir siyasi birliktir)

John Lennon Beatles'dan ayrıldığı gün göklerde Güneş 135 Satürn, Satürn 135 GAD, Ay 135 Venüs açıları vardı. Bu fazlalıktan John Lennon'ın yarattığı etkinin CENTO'nunkinden fazla olduğunu görüyoruz evet:)

Geçtiğimiz ayın başında Katalanların İspanya'dan bağımsızlıkları gündeme düştü. O sırada göklerde Terazi burcunda (seçimler) bulunan Güneş ve Merkür, GAD ile 135'lik açıdaydı.

Tek taraflı bağımsızlık ilan eden Katalonya özerk yönetimi parlamentosunun 135 kişiden oluşması ise kozmik bir şaka olsa gerek:)

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın