Asteroidler Nasıl Bulunur?

 

Asteroidlerle ilgilenen astrolojiseverler, http://serennu.com/astrology/ephemeris.php adresine girerek alttaki resimde görüldüğü gibi asteroid numarasını girerek alttaki listede görünmesini sağlayabilirler:

 

 

 

Yukarıdaki bölümleri istediğiniz tarihe göre değiştirin, ben bugünün tarihini girdim.

108 Asteroid'in numarası (ve yorumları) son çıkan kitabım Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji kitabında ve Asteroid Sözlüğü yazılımımda mevcut.

 

 Geri kalanları şu adresten görebilirsiniz:

http://www.minorplanetcenter.net/iau/lists/MPNames.html

Swiss Ephemeris'i kaynak kod olarak kullanan bir jeneratör de şurada: http://www.true-node.com

Asteroidler neo-klasik bir astrolog ve kozmobiyolog için detay detay konulara odaklanmak açısından oldukça yardımcıdır,

 

faydalı olması dileğimle,


 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Türkiye'de İlk Kaynak Kitap: URANIAN ASTROLOJİ & KOZMOBİYOLOJİSatın alın kapınıza gelsin: Buraya tıklayın.
+ +