Aralık 2016 Merkür Durakta

 

16 Aralık sabah saatlerinde Oğlak burcunda durağa giren Merkür, 22 Aralık sabah saatlerinde gerilemeye başlayarak duraktan çıkacak. Merkür Oğlak burcunda benzer bir hareketi bu yılın Ocak sonlarında gerçekleştirmişti, bu yüzden o dönemde yaşadıklarınızla oldukça benzer bir durum olacağını varsayabiliriz.

Merkür klasik astrolojiye göre, gerilemeye başlamadan önce yaklaşık 3 gün, geri hareketi de biterken gene yaklaşık bir 3 gün daha durakta olur (istasyoner). Şu popüler “tersliklere” neden olan; aslında bugün klasik astrolojinin pek az bilineni durak noktalarıdır. Daha detaylı bir yazı için tıklayın: Durağan Gezegenler

Merkür’ün durakta olması hatalara karşı açık olmayı ve bu hataları görmemeyi, farketmemeyi anlatır. Normalde düşünülenden daha farklı düşünülür, eylemde bulunuluyorsa durak bittikten sonra pişmanlık yaşamak olasıdır. Zihnin her hangi bir olay, kişi veya detay nedeniyle bloke edilmesini veya manüple edildiğini ve bu yüzden ilerleyememeyi de temsil edebilir. Bu yüzden olabildiğince yeni olan şeylerden kaçınmakta, manüple edilmediğinizden ve zihninizin ele geçilmediğinden emin olmakta fayda vardır. Merkür durağını kriz yaşatan bir Uranüs etkisine benzetebiliriz.

Özetlemek gerekirse; Merkür istasyonda ise; Merkür’ün ve bulunduğu burcun temsil ettiği konularda yeni bir işe başlanmaz. En bilinen anlamlarıyla:

İletişim ve iletişimle ilgili cihazlar almak,
imza gerektiren anlaşmalar,
ticari işler,
seyahatler,
bilgi ve mantık gerektiren projeler..

Merkürle sembolize edilen mesleklere sahip insanlar da işlerinde dikkat etmelidirler.. Çünkü hatalara açık olacaklar. Yazarlar, tacirler, muhabirler, istatistikçiler, sekreterler, bilgisayarcılar, elektrik-elektronik-yazılım veya makine mühendisleri, otomotiv, ulaştırma ve temizlik sektörlerinde çalışanlar, eksperler, dealer ve brokerlar, muhasebeciler, diyetisyenler, eczacılar, rehberler, astrologlar.. Ve en önemlisi ambulans şoförleri ile acil servis elemanları..

İLGİLİ YAZI:  Bir Takım Kur, Az Akrepli, Bol Yengeçli Olsun

Oğlak burcu ise oturmuş ve işleyen sistemler, uzun vadeli gelecek planlarıyla ilgili bir burçtur. Haliyle bu konularda da temkinli olmakta fayda var.

 

Koç
Sosyal statü değişimi (evlilik, boşanma veya kariyer) getirebilir veya bu alanda atılım yapma isteğinde olabilirsiniz. Ertelemenizde fayda var. Patronunuz sizi manüple ediyor olabilir veya ondan gelen bilginin yanlış olma ihtimali mevcuttur.

Boğa
Eğitimle ilgili hatalara dikkat. Bu durak sizin için tamamen felsefi ve soyut konularla da ilgili olabilir. Şu ara birilerinden yanlış bilgiler alıyor olabilirsiniz. Rüyalarınıza da çok itibar etmeyin.
İkizler

Finansal hatalara dikkat etmeniz gerekiyor. Uzun vadeli kararlar için iyi bir zamanlama değil. Birileri tarafından manüple edilmediğinizden emin olun.

Yengeç
İkili ilişkilerinizde partneriniz tarafından veya ortağınız tarafından manüple edilmediğinizden emin olmalısınız. Yeni ortaklıklar veya ciddi bir ilişki için iyi bir zamanlama değil.

Aslan
Meslektaşlarınızdan birisi veya iş nedeniyle tanıştığınız bir kişi tarafından manüple edilmediğiniz emin olmalısınız. Projelerinizi veya iş taslaklarınızı ortada bırakmamaya gayret gösterin.

Başak
Flört etmek veya çocuklarla zaman geçirmek için uygun bir zamanlama değil. Karşınızdaki kişi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Çocuklarınız şu ara arzu ettikleri bir duruma ulaşmak için sizi manüple ediyor olabilirler 🙂

Terazi
Zihninizin bir bilinçaltı savunma mekanizmasına takılması tehlikesi. Düşündüklerinizin “gerçekten öyle” olup olmadığını sıkı ve objektif bir şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. Bir konuya depresif bir şekilde çok takılmamaya çalışın, büyük ihtimalle hata olacak.

İLGİLİ YAZI:  Mars Akrep Burcunda

Akrep
Yakın çevre algınız şu ara hatalara ve manüple edilmeye açık olabileceğinden yüzeysel görüştüğünüz kişilerle (komşular, akrabalar gibi) olan ilişkinize dikkat etmenizde fayda var. Fikir ve düşünceleriniz de şu ara çok doğru olmayabilir.

Yay
Kendi yeteneklerinizle ilgili sınırları bilememekten kaynaklı hatalara dikkat. Şu ara fiziksel ve zihinsel gücünüzü kullanmak açısından uygun zamanlar değil.

Oğlak
Hatalara ve subjektiviteye çok açıksınız. Manüple edilmediğinizden veya kendi kendinizi etmediğinizden emin olun.

Kova
Olayların veya insanların arkaplanını bilemeyeceğiniz bir zamandan geçiyorsunuz. Rüyalarınıza, size gelen haberlere inanmamanızda fayda var.

Balık
Sosyal ağlardan hatalı bilgilerin gelme tehlikesi. Bir gruba dahil olmak için iyi bir zamanlama değil.

 

Merkür durağının hatalar ve manüplasyonlar yerine herkes için ezoterik bilgelikle geçmesini dilerim,

 

 

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın