Koç Burcunda Plutonik Dolunay

 

 

14 Ekim 2019 Dolunayı; köklü değişimler zamanı…

 

 

''Sen değiştiğinde, talihin de değişir.''
Portekiz Atasözü

 

 

Ya bunu kendi hayatlarımızda yaşayarak deneyimleyeceğiz, ya da çevremizdeki kişilerin hayatlarındaki dönüşümlerine tanıklık ederek göreceğiz. Nasip bazen ne güzel kelime; gereksiz yükleri alıp götürüyor. Nasip diyerek üstünden atıveriyorsun. İşte nasip!

Dolunaylar, yeniay fazından sonraki dönemde başlayan durumların görünür olması demektir. Gündeminiz neyse, artık bu konu hakkında netleşirsiniz, o konu hakkında ya devam edersiniz, ya da bırakırsınız. Bir şeyler kafanızda daha çok belirginleşir.

Bu Dolunay, açıları itibariyle önemli, çoğumuzun hayatlarında belirgin dönüşümlere imza atacak gibi. Aslında çürümüş yapıları yıkım içine sokacak. Bizler yolunda olmayan şeyleri biliriz fakat orada radikal değişim yapmaktan korkarız. İşte tam da burada Dolunayın o güçlü enerjisiyle güdüleniriz. Bu sistemin bize bir hediyesi bence, en kötü şey kararsız kalmak, oradan oraya savrulmak olsa gerek. Bitmiş ve bizi bir yere götürmeyen şeyler için vakit harcamak; aslında kendi hayatlarımıza yapabileceğimiz en büyük kötülük olsa gerek.

 

 


Dolunay'ın genel görünümlerine bakacak olursak;

Dolunay 10.evde ve en görünür alanda. Bu da demek oluyor ki; hayatlarımızda görünür yenilikler var. Tabi 10.ev 4. evle birlikte hareket edeceği için çoğumuz; toplum içindeki yeri, kariyeri ile ilgili yaşarken bu durumu, bazılarımız da ev ve aile konularında yaşayacaklar.

Koç/Terazi aksı ilişkileri ve ortaklıkları da anlattğı için, bazılarımız ilişki ve ortaklıklar alanında yaşayacak bu dönüşüm ve yeniliği.

İLGİLİ YAZI:  Balık Burcunda Dolunay

 

 

Dolunay haritamızın yükseleninin Yengeç olması sebebiyle; ev, aile, yuva ve büyüklerimiz konu başlıklarımızdan olabilir


Bazılarımız bu ayla birlikte ev değişimi yapabilir, bazıları iş degişimi, bazılarımız da sevdiklerinden ayrılarak bu değişimi yaşayabilirler.


Burada yaşayacağınız bu zor görünümlü dönüşümün size aslında şanslı fırsatları sunacağını da bilmenizi isterim. Çünkü bu Dolunay'a Jüpiter desteği var. Ne oluyorsa bu; şans ve fırsatı da yanına alarak geliyor.

Pluto düzgün hiçbir yapıyı bozmaz veya yıkmaz, muhakkak yıkılan noktada birşeyler güçten düşmüş, deforme olmuş veya çürümüş, bozulmuştur. Sistem bozuk olan şeyi bünyesinden söker atar. Biz alışkanlıklarına iyi veya kötü bağımlı varlıklarız, önce ağlar, sızlarız ama sonradan da iyi ki böyle olmuş deriz. İyi olmuş diyeceksiniz emin olun…

Venüs ve Mars'ın Uranüs'ten aldığı etki bu Dolunaya eşlik ettigi için de; ilişkilerde değişim ya da kopuş etkisi de mümkün. Bazı şeyler aniden gelişebilir.

Bu dönem hayatınızda ne gibi dönüşüm oluyorsa bilin ki artık bazı şeylerin vadesi dolmuştur.. Ve önünüze -belki de daha iyi şeylerle- bakma zamanınız gelmiştir.


Bu Dolunayda ne oluyorsa görünür değişimler olacak gibi.

 

Öncü burçların 15/25 drc arasında gezegenleri olanlar bu etkiyi daha fazla hissedecekler (Yengeç, Oğlak ,Koç ve Terazi).


Bu dönemde olan dönüşümler için üzülmek yerine, bundan sonra yapacaklarınızı düşünün ve her ne yapıyorsanız ciddiye alın, fırsatlar zor gelir. 

İLGİLİ YAZI:  19 Nisan 2019 Terazi Burcunda Uranüsyen Dolunay


Bu dönüşümü ve değişimi hava ve ateş burcunundan olanlar daha kolaylıkla kabul edecekler. Çünkü onlar fırsat ve şansları daha rahat görecekler.

 

SEVGİYLE..

Geri dönüşüm kutunuzu da boşaltmayı unutmayın.. Çünkü burada bazı şeylerin geri dönüşümü yok.

 

Sibel Sağlam

Astroloji Akademisi mezunu

 

 

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın