Başaklara İthafen

 

Başak Burcu’na sahip bir anneniz, babanız, arkadaşınız, sevgiliniz, öğretmeniniz, ev arkadaşınız var ise aslında hayatınızın ne kadar kolaylaştığını iyi bilirsiniz.

 

Başak burcu bir kediniz varsa, o bile hayatınızı kolaylaştırabilir.

 

Sorumluluk sahibi, düzenli, konsantrasyonu yüksek, Yeşilaycı, sağlığını çok seven bir babadır. Erkenden uyanıp, traşını olmuş bir şekilde her daim karşınıza çıkar. Yaptığınız sohbetlerde, bazen iflahınızı kesse de 🙂 yaşadığı olayları en ince detayına, tarihine kadar her şeyi daha dün yaşamışçasına atlamadan anlatacaktır. Eğer Başak babanıza bilmediğiniz bir adresi soracak olursanız, öyle tariflerle anlatmaktan hoşlanmaz. Kâğıda tüm ayrıntılarıyla adresi yazıp, elinize verip sizi adrese doğru teslim edecektir 🙂

 

Her şeyi doğal yollardan kullanan organik annedir bir kere. Ailesinin sağlıklı beslenmesi için her şeyi yapar. Katkı maddeleriyle hiç işi olmaz. Karınca misali bütün kışlık erzaklarını yazın kavurucu sıcakları altında hazırlayarak mutfağına koyar. Çünkü kışın rahat edecek ve asla mevsim dışı sebze, meyve eve sokmayacaktır.

 

 

Evde her şeyi düşünüp evin düzenini sağlar. Her şeyin belli bir yeri vardır asla karışıklığa tahammülü yoktur. Günlük işlerini planlı bir şekilde yapar.

Gözlerden uzak, rafine aşklardan yana olan bir sevgilidir o. Öyle size her daim ilanı aşk etmesini beklemeyin. Sizinle oturup sohbetin en koyusunu yapacaktır, en sevdiğiniz yemekleri pişirecektir, sizi sporla tanıştıracaktır. Ancak şu var ki sizi eleştirerek seven bir aşık olacaktır. Aşkıyla dert sahibi olsanız da hani Berkay’ın dediği gibi ‘’benim aşkım saf temiz anla’’ diyerek size sitem edecektir.

İLGİLİ YAZI:  Anneler Günü & Mitoloji ve Astroloji

 

İyi bir öğretmendir. Her şeyden önce size ‘’de’’ ve ‘’da’’eklerini ayrı yazmasını öğretecektir. İmla kuralları olmazsa olmazıdır.

 

 

Çok çalışkan bir iş arkadaşıdır. Ne kadar ağır iş verilirse verilsin oflamadan çalışacaktır ve çalışma arkadaşlarının yükünü hafifletecektir. Ayrıca işyerinizde mutfağınızı Domestos döküp cifleyecektir. İşyerinin mutfağı onun ikinci evi gibidir. Hatta kahvenizi, çayınızı yanında kendi elleriyle yaptığı keklerle ikram edecektir.

İyi bir ev arkadaşı olacaktır. Daha siz yatarken sporunu yapmış eve dönüp kahvaltınızı hazırlamış olacaktır. Akşam yemekleri ve temizlik de ondan sorulacaktır. Kilo almamanız, yağlı yiyeceklerden, coladan, cipsden uzak durmanız gerektiğini anlatıp duracaktır. Hatta dışarıda çok fazla yemek yememeniz için uyaracaktır. Bunlara uymazsanız dönem dönem Faik’in Safiye’yi eleştirdiği gibi eleştirilerine maruz kalırsanız da kusura bakmayın; her şey sizin iyiliğiniz, sağlığınız için yapılıyordur.

Elleri çok çabuk ve hünerlidir. Hani Mustafa Sandal’ın ‘’ bu kız beni görmeli bana kazak örmeli ‘’ dediği güzelim kız bir Başak’tan başkası olamaz.

Yaş alıp ama kolay kolay yaşlanmazlar. Merkür’ün onlara bahşettiği bir gençlikleri vardır.

 

 

Güneş'i, yükseleni ve Merkür'ü Başak burcundaki Keanu Reeves'in ölümsüzlüğü tartışılıyor

 

 

Başak Burcu’nu çok yakından tanıyanlar onun ne kadar hoş sohbet olduğunu da bilirler. Kendini rahat hissettiği ortamlarda arkadaşlarını çok güzel bir şekilde eğlendirirler. Emin olun sorunlarınız olduğunda da sizi can kulağıyla dinleyecek en doğru adrestesinizdir ve sırlarınızı kimseye vermeyecektir.

İLGİLİ YAZI:  Balık Merkür'ü Fıkrası

 

 

Biz bu kadar güzel şeyler yapalım ama hâlâ yaranamayalım 🙂 ‘’Başak’lar şöyle, Başak’lar böyle’’ diyerek bizleri harcayın 🙂 Tabii Neptün karşıtı aldığımız için ne yaparsak yapalım hep bir sis, hep bir fluluk vardır bizi gösteremeyen. Hoş kendimiz de arka planda kalmaktan keyif alırız zaten.

 

Zekiye Çiçek

3 Aralık 2015, İzmir

Astroloji Akademisi mezunu

 

Not: Zekiye'nin bu güzel yazısı, Neptün'ü onurlandırmak adına, Balık Güneş'i Devrim Dölen tarafından caps'lerle sabote edilerek yayınlanmıştır.

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın