2021’in Önemli Açıları ve Anlamları

 

Burada okuyacağınız metin, öğrencim Özlem Avkar tarafından yeni başlayan Temel Seviye whatsapp grubuna gönderdiğim ses kayıtlarının yazıya dökülmüş bir özetidir. Kendisine teşekkür ediyorum.

 

Satürn & Uranüs Karesi

Önce kötü haberden başlayayım, gerçi çok da kötü değil bekleyenler için, dediğim gibi iyi ve kötü yok, hem kötü yanlarını hem iyi yanlarını anlatayım.

Şimdi gökyüzündeki 2021 yılı boyunca 3 kere gerçekleşecek bir açı var, genel olarak insanlar kare açı olduğu için bunu zor geçirirler ama başarı açısıdır da kare açı.

Öncellikle satürn uranüs arasında kare açı meydana gelecek, nadir gerçekleşiyor, satürn sistem demek uranüs kaos demek, dolayısıyla sistemlerle ilgili bir kaos beklemek oldukça mümkün olacak 2021’de. Herhangi bir sistem olabilir, tüm sistemler büyük ihtimalle etkilenecek, bilgisayarlardan tutun… Çünkü satürn teknoloji demek, devletin sistemlerine varana kadar…e kaosun hakimi uranüs, haliyle böyle bir zorlu durumla karşılaşacağız.

Kare açıda normalde iki gök cisminden, ikisi birden bir diğerini yok etmeye çalışır. Uranüs kaosun temsilcisidir, satürn sistemin. Gittiniz iş bankasına mesela sistem yok dedi, bunun gibi bir şeydir satürn’ün yok olması. Satürn de uranüsü yok edebilir, şöyle ki mesela işte uranüs bireyselliği, ultra bireyselliği temsil ediyor değil mi, mesela sistemin baskısıyla da karşılaşabilirsiniz zaman zaman, bireysel davrandığınız bir konuda bireysel davranamaz hale de getirebilir sizi, bu çift yönlü bir açı.

Kendi natal haritamda da var bu açı mesela, satürn sistem, uranüsle kare, zaman zaman mesela kendi sistemim bozuluyor uranüs nedeniyle. Şimdi bunlar kollektif demiştim ya size, uranüs neptün plüton vesaire, şimdi mesela perculus kolektif, bütün dünyanın kullandığı bir sistem, onda bir arıza meydana gelince benim sistemime de etki ediyor değil mi, böyle düşünün, sizin kendi sistemleriniz varsa oturttuğunuz, bu işiniz olabilir, belli projeleriniz olabilir, dolayısıyla dış etkenler nedeniyle zaman zaman bunların aksamasına şimdiden hazırlıklı olmanız, alternatif bir b planı ve hatta c planı düşünüyor olmanız lazım 2021 gelmeden.

Şimdiden aslında başladı etki onu da söyleyeyim, yeni bir şey değil, normalde bunlar 2021’de gerçekleşecek diyorum ama şimdiden etkisi hissediliyordur, şöyle bir örnek hemen gözünüzün önünde, biz ocak’tan itibaren flash playerın desteklenmeyeceğini bildiğimiz için alternatif kolektif başka sistemler deniyoruz, işte ilk plus dersinizi yaptınız, işte ötekileri de denedik falan filan, bunun gibi önceden hissettirir kendisini, uranüs sadece patlak vermektir. Patlak vermeden kendinizi hazırlarsanız yani satürnünüz sağlam olursa bu açıyı başarı, ondan sonra yeni sistem oturtma, değişmesi gereken bir sistemi yavaş yavaş adapte etme, adım adım ilerleme gibi de olacaktır, bireysel bazda düşündüğümüzde, tabii ki çok bireysel düşünemiyoruz bu iki gezegeni, çünkü bir tanesi toplumsal diğeri kollektif.

İLGİLİ YAZI:  Amerika'da Sarsıcı Olaylar

Diyelim ki şu anda içinde olduğunuz bir mesele var, herhangi bir mesele olsun, işte hayatınız değişti değil mi çünkü satürn öncelikle plüto ile kavuştu, şimdi orada mesela gidermeniz gereken pürüzler var, sorunsuz ilerlemeniz gerekiyor anlamına gelecek, işte taşınmış olabilirsiniz, iş değiştirmiş olabilirsiniz, astroloji eğitimine başlamış olabilirsiniz, radikal değişimlerden bahsediyorum, şimdi uranüs kare açı ile geldiği zaman sizin sisteminizin sağlam ve kalıcı olmuş olması gerekiyor, kalıcı olmayacak ya da sadece günü kurtaran tüm kararları da yıkıp geçecek bir açıdır bu aklınızda olsun.

Mesela diyelim ki taşındınız, günü kurtarmayın, hep kalıcı bir şeyler yapmaya çalışın ya da diyelim ki meslek değiştirdiniz işte 2020’de, hep günü kurtarmayın mesela, gerçekten hayatınızda kalıcı olmasını istediğiniz bir iş yerinde çalışıyor olun, yoksa darmadağın olacaksınız ve ortada kalacaksınız 2022’de anlamına gelecek bu açılar.

Satürn’ün potansiyeli çok yüksek, uranüs’ün potansiyeli çok yüksek, kare açının potansiyeli ultra yüksek, bunu da unutmayın yani hemen hemen her türlü etki çok güçlü olacaktır. Ama bu güç dediğim gibi başarıya çevrilirse bundan sonra da önünüzde kimse duramaz gibi bir anlamı var, çünkü kare açılarla geliyor sadece başarı, genel olarak onlarla geliyor. Çünkü zoru başarmaktır kare açı. Sıfırdan yeniden bir şey inşa etmektir satürn de. Dolayısıyla şimdiden alternatif b ve c planlarınızı ya da yeni sistem kurduysanız bunların hasar açabilecek pürüzlerini gidermeye bakın. Dolayısıyla şimdilik böyle, en sert etki şu anda bu.

Ben çok etkileniyorum ve etkileneceğim de, çünkü satürn uranüs karesi benim haritamda da var. Dolayısıyla halihazırda yukarıda bir açı oluşuyorsa ve sizde de varsa, dolayısı ile en çok siz etkileneceksiniz anlamına gelir. Ama şöyle bir durum var, ben diğer insanlara nazaran daha hazırlıklıyım, çünkü o açıyla doğdum, ne bileyim perculusun bık bık yapacağını biliyorum, daha önce de olmuş başka bir alternatifle devam etmişim falan filan, daha idmanlıyım, sadece öyle bir avantajım oluyor ama bu açı özellikle beni ilgilendiriyor anlamına geliyor.

 

İLGİLİ YAZI:  Efsanevi Hacker Saldırıları

 

Uranüs & Güney Ay Düğümü Altın Oran (Phi)

 

Uranüs ile ilgili şunu da söyleyeyim, satürne kare açı yapacak ama aynı anda da, aynı zamanlarda da güney ay düğümü ile altın oran açısı kuracak. Şimdi alışılagelmiş düzenin bozulması burada da vurgulanıyor, sosyal çevrelerin değişmesi ama zaten halen içindesiniz, ayak seslerini biliyorsunuz, bunu tekrar hatırlatayım, pat diye bir şeyler olmuyor. Şimdi bu ilk başta korkutucu gelse de bazılarınıza, hani alışa geldiğiniz durum, mesela bunu radikal anlamda yaşamayanlar kovid olarak yaşadılar, öyle düşünün, çünkü bunlar tekrar hatırlatıyorum kolektif gök cisimleri.

Şimdi kartlar en uygunları bulmak üzere yeniden dağıtılıyor aslında, bu pozisyonun tam anlamı budur. Şimdi iyi ve kötü yok, tabiki doğanın kendini de temizleme ihtiyacı vardı, geçen yılki şey, bu yıla da damgasını vuran kovid meselesi ile doğa’nın halini de gördünüz değil mi, insanoğlu için kötü olan bir şey hayvanlar için çok kötü olmayabilir ya da dünya düzeni için, öyle düşünmek gerekiyor,insan merkezli çalışmaz astroloji, doğa yasaları ile çalışır. Bu yüzden bireysel açıdan, eğer herkesten farklı olma ya da sağlıksız böyle ego vesaire ya da böyle saçma sapan şeyleriniz yoksa, bu açı da aslında biraz önceki söylediğim pozisyon kadar değerli başarı açısından. Yani beybi adımlarla geleceğinizi inşa edebileceğiniz açılar bunlar.

 

 

 

Satürn & Chiron Sextile Açısı

Şimdi aynı satürn yani kare açıya maruz kalan satürn, şirona da sekstil açı ile bağlanıyor. Bu şu demek, şironun anlamını biliyorsunuz, hasar veya şifa demek, şimdi sekstil açı irade ile ilgilidir, bu normalde tepeden inme çalışmayacak, yaparsanız vardır açısıdır, bir şey için irade kullanılıp kullanılmadığını anlamak için biz sekstil açı ararız, mesela olay haritalarında bakarız sekstil açı varsa bu gaz sıkışması değil terör saldırısı deriz anlatabiliyor muyum. Sekstil açının özelliği budur. Dolayısıyla satürn’ün şiron sekstili yaparsanız olacak bir açıdır. Bu da sistem hasarlarını giderme, sistemi şifalandırma, sistemin eksikliklerini, hastalıklarını giderme olarak kullanılabilir.

Tabii ki çok kötücül kullananlar da olacak, mesela bir sisteme hasar verme, sistemler çok bu hasar da görecek bu açıyı kullananlar için sekstil açı, hani ne bileyim devlete saldırılar olabilir, terör saldırıları olabilir, herhangi bir sistemi hackleme olabilir bıdı bıdı bir sürü şey var ama şifalanma, eksiklikleri giderme ya da işte sisteminizi iyileştirme, yine baby adımlarla yapabileceğiniz mükemmel bir açı bu, iyi yönde kullanılırsa.

İLGİLİ YAZI:  Astroloji Eğitimi 2 Kitabı Yayınlandı

 

Uranüs & Güney Ay Düğümü Quincunx

Şimdi bir diğer önemli mevzu da, uranüs’ün güney ay düğümü ile kuracağı quincunx (150) açı.birleşmeyen açı demektir. Şimdi güney ay düğümünde biliyorsunuz iyi veya kötü tüm alışkanlıklarımız var, uranüs yenilik demek, kopmuş demek, 150’lik açı da bu anlama gelir birleşmeyen açı olduğu için. Dolayısıyla eğer kötü alışkanlıklarınız varsa boğa uranüs quincunx güney ay düğümü feci güçlü bir açı, kolektif bir açı, şöyle söyleyeyim, bu nesil bir daha görmeyecek, çok nadir gerçekleşen bir şeyden bahsediyorum. Dolayısı ile kullanılabilir, 6 mayıs’ta olacak, tabii etkisi şubat’ta falan hissedilmeye başlar ya da martta. Dolayısıyla bu şekilde de kullanabilirsiniz bunu.

 

 

 

Satürn & Ay Düğümleri Açıları

Yukarda satürn uranüs kavuşumuna değinmiştim, o satürn’ün tabii ay düğümleri ile de açılanacağını söylemedim. Yeni bir sistem kuranlar için ya da yeni bir şey yapılandıracaklar için konuşuyorum, çok iyi bir açı fakat hayatınızda kalıcı olmasını istemediğiniz ne varsa onlarla hiç elleşmemeniz lazım. Ne bileyim bu açı göklerdeyken mesela diyelim ki çalışmak zorundasınız ama işte gireceğiniz işyeri hayatınızda kalıcı olmasın, daha iyi bir yere geçerim diye düşünüyorsanız, böyle bir şeyi kafanızdan atın, gerekirse parasız kalın ama bu açı altında başlamayın. Çünkü her şeyi kalıcı kılan bir açı bu. Dolayısıyla ne istediğinize çok iyi karar verip sadece uzun vadeli planlamalarla çok iyi şeyler yapabilirsiniz. Aksi halde bu açıyı kaçırırsınız. Bir de ona değinmek istedim.

 

Neptün & Ay Düğümleri Kare

Bir de neptün t kare ay düğümleri var. Aynı zamanda neptün şironla da kontra paralel olacak. Bu yine kovid meselesinin devamı herhalde, o farklı bir formu olsa gerek, belli pozisyonlar yüzünden, şu anda konuşamıyorum o dersi hiç görmediğiniz için ama aynı zamanda tabii ki kolektif bilinç altında bazı canlıların, insan dışındaki bazı canlıların da, gemilerin ve denizlerin zarar görmesi söz konusu. Bu çok hoş değil. Tabii ki gruplarda da dikkat etmemiz gerekiyor çünkü bizim gruplarımız da kolektife bağlı, o yüzden insanların çok birbirine böyle affedici davranmadığı bir zaman da olacak 2021 anlaşılan o ki. Affedici olmak ya da tolerans oldukça değerli bir şey olacak. Yine devam edeceğim.

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın