Merkür Yay Burcunda Geriliyor

 

Tamircilerin, teknik servislerin ve müşteri hizmetlerinin altın zamanı

 

2015’teki Merkür gerilemesinde İzmir KentKart’ta firma değişikliğine gidilmeye çalışılmış ve 1 hafta süren bir çile başlamış, şiddetli tartışmalar sonucunda İzmirliler 1 hafta ulaşımı ücretsiz kullanmıştı. Merkür o yaz trafiği ve ulaşımı sembolize eden İkizler burcunda gerilemişti.

6 Aralık sabah saatlerinde yeni bir Merkür gerileme süreci başlayacak. Merkür bu sefer Yay burcunda geri hareket edecek. 20 Aralık tarihinde ise tekrar durağa girecek olan Merkür’ün normal hareket ve hızını kazanması ise 26 Aralık sabah saatlerinde gerçekleşecek.

Merkür genel olarak her türlü bilgi alışverişi, ticaret, iletişim ve yaygın kullanılan küçük el aletlerini sembolize eder.

Gezegenlerin gerileme süreci ise şu anlamlara gelir:

> Sıradışı davranış kalıpları

> Gecikme ve aksaklıklar

> Geçmişte tekrar eden bir olayın tekrarı

> Seriye binen, kendini tekrar eden olaylar

 

Ankara-Konya yolu üzerinde ters duran C-160 nakliye uçağı. Uçak hizmetten çıkarıldıktan sonra Gören projesinde test platformu olarak kullanılması amacıyla bulunduğu alana ters olarak yerleştirildi. Türkiye’nin gerileyen 9. ev Güney Ay Düğümü ve gerileyen Uranüs’ü tam olarak bu uçağın tepesinden geçmekte:)

Merkür gerilerken bilgi akışına daha doğru olmayan bilgiler katılır, yanlış bilgilerin veya yanlış hesapların arttığı görülür. İletişimde sorunlar yaratma eğilimindedir zira Merkür bir konuya takılı kalıp, tekrar tekrar o konuya odaklanırken, başka konularda farkındalıksız kalabilir. Merkür gerilemesi sırasında:

> Aışveriş yapmak

> Doğru iletişimin önemli olduğu bir konuya başlamak

> Önemli hesaplamalar yapmaya çalışmak

> Yeni yolculuklar

iyi bir fikir olmayabilir.

Öte yandan Merkür gerilemesi şu işler çok uygundur:

> Çokca tekrar edilmesi, pekiştirilmesi gereken bilgileri içeren konular

> Yarım kalmış Merküryen işler, örneğin yarım kalmış yazılar

 

Merkür’ün bir gerileme zamanında arızalanan Curiosity’yi bilim insanları gerileme boyunca geri geri yürütebilmişti:)

Merkür Gerilemesi Sizi Genel Olarak Nasıl Etkileyecek?

Koç

Yarım kalmış eğitimleriniz varsa eğer onları tamamlamak adına oldukça iyi bir süreç içinde olacaksınız. Yeni yolculuklar için ise gerileme sürecinin bitişini beklemnizde fayda olabilir. Şu ara aklınız inanç, din ve felsefe gibi konularda olacak.

Boğa

Geçmişte birilerine borç verdiyseniz şimdi onları geri istemek için iyi bir zaman olabilir. Eğer sizin almanız gereken bir kredi vb. varsa biraz ertelemenizde ise fayda olabilir, zira bu pozisyon aklınızın sonradan bu konuya takılı kalacağını sembolize ediyor, geri ödemekte sıkıntı yaşayabilirsiniz.

İkizler

Geçmiş sevgililerinizden haber gelebilir veya birinin size geri dönüşü şu ara oldukça muhtemeldir. Eğer sizin tekrar temas kurmak istediğiniz biri varsa değerlendirmeniz açısından elverişli zamanlar. Hali hazırda devam eden ciddi birlikteliği olanlar potansiyel iletişim problemlerine ve aklın başkalarına kaymamasına dikkat etmeliler.

Yengeç

Bir dünya iş yapan her Yengecin mutlaka yarım kalmış bir işi olur! Bunları tamamlamak için harika bir süreç. Yeni bir sürece başlamaktansa eskileri bitirmeye çalışın, daha kolay aldığınızı göreceksiniz. Aşırılıktan kaynaklı hastalık potansiyeli olanlarınız (şeker, tansiyon gibi) bu süreçte dikkat etmeliler.

Aslan

Bu süreçte kendinizi ifade ederken aşırıya kaçabilir veya öyle algılanabilirsiniz bu nedenle temkinli olmalısınız. Hobilerinizle ilgili yeni bir projeye başlamak yerine yarım kalmış işlerinize odaklanırsanız daha kolay yol aldığınızı göreceksiniz. Çocuğu olan aslanlar onlarla ilgili okul sorunlarına dikkat etmeli.

Başak

İç dünyanızda aşırılıktan kaynaklanan bazı psikolojik etkiler görülebilir. Aklınız biraz karanlıkta kalabilir, bunun geçici olduğunu unutmayın. Şu ara en güzel şey sizin için evde yarım kalmış işlerinizi halletmek ve fazla enerjinizi atmaktır. Ev sahibiniz şu ara “oğlum evlenecek evi boşalt” derse büyük ihtimalle ortada bir yanılgı var, inanmayınız. Ev değişimi için uygun günler değil.

Terazi

Üst perdeden konuşmamaya özen göstermeniz gereken bir süreçten geçeceksiniz. İletişimle, yolculuklarla ilgili problemler meydana gelebilir. Kardeşlerle ve yakın çevrenizdeki insanlarla olan iletişime özellikle dikkat. Arabanız varsa bakım zamanı da gelmiş demektir. Yarım kalmış işleri halledin.

Akrep

Bir adım geriye çekilme, zihinsel ve fiziksel gücünüzü tekrar kazanmak için şarj olma zamanı. Yeteneklerinizi üst seviyeye çıkartmak için kullandığınız eski yöntemleri bugünlerde tekrar aktive edebilirsiniz. Alışveriş yapmamaya da dikkat etmeniz gereken bir süreç. Ederinden daha fazla ödeyebilirsiniz.

Yay

Merkür burcunuzda gerileyeceği için en fazla dikkat etmesi gerekenlerin başında geliyorsunuz. Tüm burçları okumanızda fayda olabilir. Hangi yaşam alanınızda olursa olsun yeni bir şeye başlamamaya, yarım kalmış işleri halletmeye özen gösterin.

Oğlak

Nedeni zor anlaşılan ufak bir rahatsızlık olabilir, teşhis konusunda 2. bir görüş olmakta fayda var, eğer böyle bir şey olursa. Bir adım geriye çekilme, kendini keşfetme ve geliştirme zamanı olmalıdır sizin için bu süreç. Yazım yeteneğiniz varsa içiçe geşmiş muhteşem kurgular tasarlayabilirsiniz.

Kova

Arkadaş gruplarınızla veya varsa ekibinizle gecikmeler ve problemler yaşayabileceğiniz bir süreç olabilir. Projelerde eksiklikler meydana gelebilir, her şeyi 2 kere kontrol etmenizde fayda olabilir. Önemli gelecek kararları almamanızda fayda var. Aranıza mesafe girmiş bir dostunuzla tekrar karşılaşmanız mümkün.

Balık

Her türlü iletişim problemine dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle çalışıyorsanız patronunuzla. Zam istemek için iyi bir zaman olmayabilir örneğin. Sözlenmek ve nişanlanmak için ideal (çünkü bu bir seri aslında). İleride aynı kişiyle evlilik tazeleyecekseniz gene elverişli ama bunun dışında bu konulardan kaçınılması gerekebilir. Şu ara ciddi bir ilişkiniz biterse bu pozisyon aynı zamanda geri dönüş olacağını, ilişkinin aslında bitmediğini de sembolize ediyor.

 

Optimum kullanılacak bir zaman dilerim,

5 Aralık 2017, İzmir

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

4 thoughts on “Merkür Yay Burcunda Geriliyor

 • 5 Aralık 2017 tarihinde, saat 16:37
  Permalink

  Devrim hanım, yay lar için yarım kalan işleri tamamlayın, yeni birşeye başlamayın diyorsunuz. Mesela, zor bir süreçten geçti isek ve bu süreci atlatmak için uzman birinden yardım almaya niyetlendi isek, bu yeni bişeye başlamak mıdır? Almamalı mıyız? Ya da yeni bir sevgili mi ya da kapsamı nedir bu yeni-nin?

  Teşekkürler.

  • 5 Aralık 2017 tarihinde, saat 16:42
   Permalink

   Merhaba Emine hanım, sizin durumunuzda eskinin, zor bir sürecin sonucu var, bir uzmandan yardım almak bu nedenle yeni sayılmaz, üstelik gerileme demek tekrarlamak anlamına da gelir, sembol sizin için oldukça uygun çalışmış aslında zira uzmana bir kereden fazla gideceksiniz, ama uzman seçiminizi çok iyi yapmalısınız elbette. Satürn burcunuzu Aralık sonunda terk ediyor, üstünüzden ağırlık kalkmış gibi olacak bir nebze, sevgilerimle,

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın