Aslan Burcunda Dolunay & 9 Şubat 2020

 

Astroloji Akademisi'nden Sibel Sağlam'ın yazısı:

Aslan burcunun 20.derecesinde. Bu dereceye yakın gezegenleri olanları daha fazla etkileyecek. Sabit burçlar; Kova, Akrep, Boğa ve Aslan burcunda gök cisimleri olanlar birinci dereceden etki alırken, Ateş ve Hava burçları olumlu yönde etki alabilecek. Bu alanlara gezegenleriniz düşüyorsa siz de etki alacaksınız demektir..


————–✍️ İNSAN EN ÇOK KENDİNE YABANCI, BELKİ DE KENDİNE ACIMASIZ…. İnsanın en çok korktuğu şey, kendinden sakladıklarıyla yüzleşmesi olsa gerek.

Yüzleşme!
Arzular,
Bilnçaltının söyleyecekleri varsa demek..
Korkuların ne?
Ne istediğini bilme zamanı…
Riskleri görebilme zamanı,
Geleceği yaratmak için önce ne istediğini bilmek ve gerçekten istediğine emin olma zamanı..
Önemli kararlar ve aydınlanmalar zamanı…


—————–✍️ Uzun zamandır Oğlak stelyumu çoğumuzu hayata karşı katı ve soğuk yaptı. Yalnızlaştık. Şimdi biraz içimizde bizi soğutan, belki katılaştıran duygularla yüzleşmek ve karar vermek gerekecek..Kurallar, şartlar, engeller, imkansızlıklar….vs

Ay Kralının içini yoklamaya geliyor. İnsan kadar karmaşık bir canlı daha yok. İçi ayrı telden çalıyor,dışı ayrı telden..Bazen net, bazen flu. Sorsan aslında çoğu yaptığı şeyi kendisi de anlamlandıramıyor. Güneş bilinç iken, Ay bilinç dışı ve duyguları ifade ediyor. O yüzden kendini arayış bitmez, bulanlar da çok konuşmazlar zaten. Olayı çözmüşlerdir muhakak, ama nasıl anlatılır ki bu? O yüzden Tasavvuf ehilleri uyananlar susar demişler. Doğru; uykudan ilk uyandığınızda önce bir bakarsınız,hemen konuşmazssınız, ayılmayı beklersiniz 🙂 Sanırım her sembol özünde aynı çalışıyor. Kendini bulma yolunda işte bu kafalara herkes bir gün uğrar..

İLGİLİ YAZI:  Savaş Çığlıkları


Aslan sıcak, kuru, choleric ve sabit bir burçtur. Ateşin göz alan ahengini anlatır. O yüzden aşktır, candır, canlılıktır, var olmaktır, yaşam demektir, ortada net olmaktır.. Güneş'in yönetiminde bir ikamet oldugu için egoyu da anlatır. Güneşle hemen hemen aynı mizacı anlatır.


Ay gece gezegenidir, Güneş'ten aldığı ışığı yansıtır. Soğuk ve nemlidir. Değişkenlik ve hızla ilgilidir. Duygularınızın değişkeniligi de işte bu yüzdendir. Ay büyürken iyicil, küçülürken daha negatif yönlerini de ortaya çıkarır. Dolunaylar da tam olarak aydınlanmak demektir, Ay bütün güzelliğini bize aktarmak, bizi netleştirmek ister. Büyüttüğü ne varsa artık göstermek ister. Ay büyütür, besler ama Satürn gibidir ektiğini biçersin. Ay 28,5 günde döngüsünü tamamlarken, Satürn 28.5 yılda tamamlar (astronomik rezonans). Ay rahimdir ve kadınların adet günleri de bu yüzden ay döngüsüyle ifade edilir.

Ay için Aslan'ın ikameti zor bir alandır. Çok sıcak ve çok kuru bir alanı nemlendirmek için daha fazla çaba göstermesi lazım. Sabit, inatçı birine içindekileri anlatmak demek yüzleştirmek kolay olmasa gerek. Bilincine aktaramadığı yönlerini anlatacak, yüzleşme yaşatacak ve yaşayacak. Ay ,Kralıyla sohbet edecek. Bu derin aşktır bilene, bilmeyene sözler kıfayet bulmaz. Yaşayacak,canı acıyacak ve öğrenecek. İtiraflar hep yaşandıktan sonra gelir. Pişen insan kadar güzel insan var mıdır? Her insan bir gün Derviş olur, doğru bildikleri bir bir devrilir. Konu Aşksa demek, yazacak şey bitmez. Kendiyle Aşk olmamış birisi, başkasıyla Aşık olmaz. O gurur ve o ego yok mu, kendine bile boyun eğdirmez adama..

İLGİLİ YAZI:  19 Mayıs 2019 & Marsiyen Akrep Dolunayı

Eğer bu dolunayda gerçekten duygularınızla, içinizle, geçmişinizle, bilinç dışınızla köprü kurabilirseniz; süper Dolunay'a hakkını verirsiniz. İşte Aşk o zaman başlar. Sen neysen o geleceği için, gelen de senin en güzel halinle gelir..


Haydi Aşk olalım…İtiraf edelim..Bu hayattan ne bekliyoruz ki, içimizdeki gömülü hazinelerimizi bulalım..


______✍️
Dolunay'ın yükseleni Koç. Koç başlangıçları temsil eder. Koç insiyatif almak demektir. Lordu Mars yine bir ateş burcu olan Yayda. İnanıyorsam hareket etmekten korkmam demek.. İnandığım şeyler için fizana olsa giderim demektir. Ateşin doğasında korkusuzluk ve özgüven vardır. Belki de içimizdeki ateş bu dolunayda görünür olacak. Artık o korktuğun, yabancı gördüğün topraklara girme zamanı gelmiştir. Ay gibi Mars da bizi güdüleyen bir iradeyle çalışır.Çok kişi inandığı konu neyse özgürce adım atacak demektir.


Dolunay 5/11 aksında gerçekleşiyor. Aslanın doğal evi burası.
Konularımız genel olarak neler olabilir dersek?
– Aşk, çocuklar, sanat, sanatçılar, eğlence, eğlence yerleri, spor ve spor camiası, sanat ve sanat camiası, sahnede olmak, yeteneklerimiz, hobilerimiz, yöneticiler, liderler, parklar, riskler, saraylar, yönetici konumundaki kişiler, kraliyet ailesi, kalp ve hastalıkları, mikrobik salgınlar, ünlüler, borsa, altın piyasası, büyük elçiler, ilişkilerimiz, ortaklıklarımız, eylemlerimiz, risk aldığımız alanlarımız..Gelecek planlarımız, büyüklerimiz, önem veriğimiz insanlar… Dolunay'ı şimdi ballandıra ballandıra anlatsalar da şunu bilin ki, Aslan dolunayları biraz zor olabilir. Dolunay'in yöneticisi Güneş Kovada çok da kendini bağımsız gösterebildiği bir alanda değil. Güneş'in de yöneticisi Satürn en tepede, kariyer ve toplum önündeki yerimizi ifade ediyor… Yani yollar en son Satürn babaya çıkıyor. Bu dönem gördüğün herşeyin ya sorululugunu al, yada daha fazla çabala. İlişkiler alanımızı yöneten Venüs kapalı bir alanda ve yaralı. Yani hala çözüm bekleyen şeyler var. Beklentiler, çözülmesi gerekenler, kayıplar, itraf edilemeyenler var. Parasal konular için de aynı şeyleri söylemek mümkün. Merkür de kapalı bir alanda, bir de dilsiz bir burçta. Ah bu içimdekileri bir söyleyebilsem, duyurabilsem sesimi diyecek. İçten içten konuşturacak seni. Kariyer iş, büyükler, kalple ilgili sorunlar, dolaşım sistemi genel olarak dikkat edilmesi gereken konular..

İLGİLİ YAZI:  Altın Rekor Kırdı

Olsun, Aşk olsun da zamanı gelince de meşk olur.. SEVGİYLE KALALIM….SAĞLIK OLSUN…♥️

 

Sibel Sağlam

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın