Yay Burcunda Yeniay – 7 Aralık 2018

 

Yeni ay haritasında Mars açısı, hem kişisel hem toplumsal olarak din, inanç, felsefe, eğitim, seyahat, uluslararası ilişkiler, ticaret, medya, yayıncılık, turizm, yabancılarla ilişkiler ve özellikle de hukuksal alanlarda belirsizlik karmaşa ve risk oluşturan durumlara karşı dürtüsel, tepkisel ve fanatik yaklaşımlarda bulunabileceğimizi; bu alanlarda zihinsel ve psikolojik yaralar alabileceğimizi gösterebilir. Ruhsal anlamda bilinçaltımızda bastırdığımız duygular ani öfke patlamalarıyla ortaya çıkabileceği gibi; kitlesel ve toplumsal olarak da bu duyguları ön planda yaşayabiliriz.

Güneş'in; Mars ve Neptün ile kurduğu açı; denizlerden, sıvılardan, kimyasal ve gazlardan, gelebilecek zararlara, zehirlenmelere, alerjik reaksiyonlara vurgu yapıyor. Aşırı yağışların sebep olabileceği kaza risklerine karşı tedbirli olmak, sel ve su baskınlarına karşı da önlem almamız gerekebilir. Göçmenlerle alakalı konu ve olaylar gündemde olabileceği gibi onlarla ilgili denizlerde oluşabilecek kaza riskleri meydana gelebilir.

Özellikle ülkemizde; toplum düzenini sağlayan kişilere karşı düzenlenebilecek gizli saldırılar oluşabileceği gibi; işçi, memur ve çalışan kesimi ilgilendiren yeni düzenlemeler ve kararlar alınabilir.  Virüs kökenli hastalıkların yaygınlaşması ve bunlara karşı alınabilecek önlemlerle ilgili haberler alabiliriz. Siyasi davalarla ilgili de yeni hukuksal kararlar ortaya çıkabilir.

Ünlü ve tanınmış kişilerin hayatlarına dair; yanıltıcı ve ya gizlilik içeren konulu haberler çıkabileceği  gibi bunlarla alakalı hukuksal süreçler de yaşanabilir. Finansal iniş çıkışlar ya da riskli yatırımlarla ilgili spekülatif haberler çıkabilir.

Hayatımızı düzene sokmak adına, her alanda mantıklı,sorumluluk ve disiplin gerektirecek kalıcı nitelikte kararlar alabiliriz. Ancak bunları hayata geçirebilmek için Yeniayın hilal fazına geçmesini ve Merkür retrosunun sona ermesini beklememiz gerekir. Yay burcundaki Yeni ayın etkilerini; Ay'ın hilal fazına geçmesi itibari ile daha belirgin hissedebiliriz.

İLGİLİ YAZI:  Chiron Koç Burcunda. Dünya'ya Etkileri

 

İlişkili yazı: Retro (Gerileme) ile İlgili En Çok Sorulan Sorular ve Cevaplar

 

Durağan gök cisimlerinin etkileriyle ilgili yazı ve haberlere ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

 

 

Seher Tartan

Astroloji Akademisi öğrencisi

Zodyak Astroloji Dergisi yazarı

 

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın