Tuzla’da Kimyasal Alarmı

 

 

Tuzla’da meydana gelen yangınla birlikte ilçede kimyasal alarmı verildi.

Altta Tuzla’nın natal haritasını görüyorsunuz (ilçe olma tarihi; Resmi Gazete yayın anı). Dıştaki harita ise yangın transitleri.

 

 

Bir süredir yangınlar alçakça devam ediyor biliyorsunuz. Güneş'in Mars'ı yakmasıyla ilintili başlayan süreci şuradaki yazıda yazmıştım: Dünyada Yangınlarda Rekor

 

Haritadan görebileceğiniz gibi ilçenin tümünü sembolize eden 1. evde yerleşmiş Kova Satürn'ü var. Satürn sanayî ile ilintili ve klasik astrolojiye göre de zaten zehirli maddeleri ve uyuşturucuları yönetiyor. Pluto ile kare açısı burada büyük sistemlerin (Pluto) aktif (kare) olduğunu gösteriyor. Pluto 9. evde. Bilindiği üzere Tuzla'nın önemli özelliklerinden birisi Dünyaca ünlü tersaneleri (Satürn ve 9. ev). Vettius Valens'e göre gemileri (bir teknoloji ürünü olduğundan) Satürn sembolize ediyor. Ordu (Deniz Harp Okulu da burada) ve evsel sembolik ise 9. 

Dikkat edilirse harita aslında İkizler – Yay tutulmalarına ait. Tersanelerin yanısıra F1 (İkizler) pisti ve Sabiha Gökçen havalimanı ve Viaport Marina da (Yay) bu ilçe sınırlarında. Demiryolu hattı da buradan geçmekte ve Atatürk buraya 2 kere demiryolu, 1 kere de tekne yoluyla gelmiş. 

İsmini aldığı eski tuzla artık yerinde olmasa da tuz minerali de Satürn'le sembolize ediliyor. "Bizans ve Osmanlılar Dönemi’nde İstanbul'un tuz ihtiyacının önemli bir bölümünün Tuzla’dan karşılandığı ve elde edilen tuzun o günlerde sığ bir lagün olan Kamil Abduş Gölü’nden üretildiği; ayrıca yakınlığı nedeniyle de Akritas burnuna Tuz Burnu denmesine neden de tuz üretilen bu gölün olduğu ileri sürülmektedir.*"

İLGİLİ YAZI:  Darbe Olsaydı Türkiye

Ankara'ya göre çıkarılan haritada (Resmi Gazete nedeniyle) da Satürn local space hattı tam olarak Tuzla'dan geçmektedir (3 km.)

Satürn'ün ve kare açıda bulunduğu Pluto'nun gerileme hareketinde oluşları hem tekrarları hem de ilçe ile ilintili olarak bir çok düzenleme yapılacağını sembolize ediyor. Tuzla da geçmişinde bir çok defa başka ilçelere bağlanmış, tekrar ilçe olmuş ve bunu bir kaç defa yaşamış. Tuzla'nın bugünkü sanayî görüntüsü de oldukça değişti. Viaport Marina'nın (Marina Sekonder Progress haritada Boğa burcunda Ay – Mars kavuşumu exact iken açıldı) açılmasının yanısıra eski pis görüntüsünden çok daha iyi bir görüntü sergiliyor bugün. Gerilemeler her zaman düzeltmelerle ilerlemek gerekliliğini gösterir.

 

Kimyasal ile ilintili yangına dönersek hemen transitte Tuzla'nın 8. evine düşmüş, yazının başında bahsini ettiğim Güneş – Mars ikilisini görüyoruz. Bu ikili 1. evdeki Satürn'e risk oluşturuyor. Hem 8. ev risk demektir hem de Satürn'e kurdukları 150'lik açı. Başak burcunun doğası nedeniyle bunun bir kaza olmadığını (aynı diğer yangınlar gibi), küçük hesaplar peşinde koşulan (Başak) alçakça bir örgütlü saldırı (sırasıyla Mars, Güneş, 8) olduğu düşünülebilir.

 

 

* http://tuzla.gov.tr/tuzlamizin-tarihcesi

 

 

 

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın