Astroloji Yorumu ve Burçlar (24 Haziran Haftası)

 

Hafta başında göz çarpan en önemli astrolojik pozisyon Venüs'ün Neptün'le ve Jüpiter'le gireceği t-kare ve Satürn'le de kuracağı 150'lik. Dünya astrolojisi kapsamında siyasî karışıklıklar, manüplasyon, yanıltmacalar, siyasîlerin gezmeye (?) başlaması şeklinde görülecek iken kişisel etkileri de biraz benzer geçecektir.

25 Haziran'da Koç burcunda bir Sondördün meydana geliyor. Sondördünler bir şeylerden kurtulmak ve Koç burcunda gerçekleştiğinde de kurtularak yenilenmek/özgürleşmek için kullanılabilirler.

27 Haziran'da Merkür Aslan burcuna geçiyor. Farkındalık yaratan bilgiler ve haberler alma zamanı olacak. Zihinler şimdi daha aydınlık ve gerçekçi düşünebileceği zamana giriyor.

Haftasonunda ise görece daha rahat, fırsatlar yaratabilecek açılar var. Jüpiter, Güney Ay Düğümü ile paralel açıya girecek ve Mars'la da Altın Oranlı olacak. Üstüne yine aynı gün (30 Haziran) Güneş – Venüs paralel açısı da göklerde olacak.

 

 

KOÇ

Yaz başlangıcında Venüs'ün kaotik açıları nedeniyle kafanız oldukça karışabilir, kısa ve uzun mesafeli yolculuklarda kaybolabilirsiniz, planlamalarınız sekteye uğrayabilir, seyahât planlarınız varsa biletlerinizle veya pasaport, vize gibi işlemlerde karmaşa yaşayabilirsiniz. Şifre vb. güvenlik önlemlerinizi aldığınızdan da emin olun. Her şeyi doğru hesapladığınızdan da emin olmanız gereken bir zaman dilimi. Kardeşleriniz ve aile üyeleriyle olan iletişiminize de dikkat ve özen göstermeniz gerekiyor. Hafta başında macera aramaya gerek yok. Hem bu açıların biraz zayıflayacağı hem de berrak bir görüşün daha ön plana çıkabileceği 27 Haziran sonrasını beklemenizde fayda olabilir.

25 Haziran civarında burcunuzda meydana gelen Sondördünle birlikte kendinizde beğenmediğiniz bir davranıştan kurtulmak için adım atabilirsiniz.

Haftasonunda ise görece daha rahat astrolojik pozisyonlarla birlikte eski bilgilerinizi netleştirebilir veya bir amaç uğruna aile üyeleriyle bir araya gelebilir ve iyi haberlerle birlikte mutlu hissedebilirsiniz.

 

 

BOĞA

Hafta başlangıcında mali kafa karışıklıklarıyla ilgili olabilir. Borç – alma verme, hesap kitap karıştırma vb. sorunlar görülebileceğinden kafadan hesaplar yapmamaya, uzun vadeli yatırımlarda bulunmamaya ve finansal konularda macera aramamaya çalışmakta fayda olabilir. Mesela her hesabınızı bilgisayara ve hesap makinesine yaptırın. Ufak tefek hatalar bile büyüyebileceği bir evrede olacak.  Hem bu açıların biraz zayıflayacağı hem de berrak bir görüşün daha ön plana çıkabileceği 27 Haziran sonrasını beklemenizde fayda olabilir.

25 Haziran civarında Koç burcunda meydana gelen Sondördünle birlikte, gizli kalmış kötü davranışlarınızdan ve varsa herkesten sakladığınız ve utandığınız bir sırrınızla yüzleşerek özgürleşmeniz mümkündür.

Haftasonunda ise görece daha rahat astrolojik pozisyonlarla birlikte finansal konularda bir rahatlama hissedebilir, çözümler ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu temalarda başarılı girişimler mümkün olabilir.

 

 

İKİZLER

Hafta başında başkalarıyla ufak tefek tartışmalar yaşayabilir, muallakta kalan iletişim nedeniyle sonuçlanmalara ulaşmakta zorlanabilirsiniz. Kafa karışıklığı yaratan insanlarla tanışmanız da mümkündür. Bir geziye çıkmanız gerekiyorsa yolda veya gittiğiniz yerdeki insanlarla olan diyaloglarınıza dikkat edin. Daha berrak düşünebilmek ve daha düzgün bir iletişimde bulunabilmek için hafta başını zorlamamanızda fayda var. Hem bu açıların biraz zayıflayacağı hem de berrak bir görüşün daha ön plana çıkabileceği 27 Haziran sonrasını beklemenizde fayda olabilir.

25 Haziran civarında Koç burcunda meydana gelen Sondördünle birlikte, "kim dost kim değil" noktasında düşünerek aslında size zarar veren, bitmesi gereken bir ilişkinizi bitirebilirsiniz. Gelecek planlarınızda yer alan imkansız konuları da terketmek; yaratacağı boşlukla birlikte olabilirliği yüksek olan bir planı yaşamınıza getirebilir.

Haftasonunda ise görece daha rahat astrolojik pozisyonlarla birlikte ticaret ve alışveriş konularında şanslı olabilirsiniz. Başkalarıyla yeni yerlere gidebilir veya bir araya gelerek mutlu hissedebilirsiniz.

 

 

YENGEÇ

Meslekî açıdan arkaplanda gizli düşmanlarınız faal olabilir. Buna takılmamakta fayda var. Özellikle dikkat etmeniz gereken; işinizle ilgili projelerde hatalara açık oluşunuz. Küçük getiriler için büyük şeylere katlanmak size hafta başında iyi gelmeyecektir. Bazı projelerinizi hatalar ve karmaşa nedeniyle erteleyebilir, hatta bir projenizden veya işinizden vaz geçebilirsiniz. Hastalıklara da kafayı takabileceğiniz günler olabilir. Keyfî testler ve operasyonlar yaptırmamaya çalışmakta fayda var. Hem bu açıların biraz zayıflayacağı hem de berrak bir görüşün daha ön plana çıkabileceği 27 Haziran sonrasını beklemenizde fayda olabilir.

25 Haziran civarında Koç burcunda meydana gelen Sondördünle birlikte, hayattaki amaçlarınızı tıkadığını düşündüğünüz bir yaklaşım biçiminizi terketmek için ilk adımı atabilirsiniz. Bugünlerde unutmamanız gereken şey; kayayı delenin suyun gücü değil, sürekliliği olduğu gerçeğidir.

Haftasonunda ise görece daha rahat astrolojik pozisyonlarla birlikte sağlığınızı iyileştirecek veya bedeninizi optimal duruma getirecek koşullarla karşılaşmanız olası. İşinizi ilgilendiren konularla da ilgili girişimleri destekleyen günler.

 

 

ASLAN

Hafta başı, içinizden pek bir şeyin gelmeyeceği, sorumluluklarınızı üzerinizden atmak isteyeceğiniz bir zaman. Hobiler ve eğlence konusunda ipin ucunu da kaçırabilirsiniz. Moral ve motivasyon konuları ön planda olacak. Bir derneğe veya klube üyeyseniz burasıyla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz, arkadaşlık ilişkilerine de dikkat etmeniz gerekiyor. Çocuğu olan Aslanların onların yarattığı ufak çaplı kaosla ilgilenmek ve pürüzleri çözmek zorunda kalabilirler. Hem bu açıların biraz zayıflayacağı hem de berrak bir görüşün daha ön plana çıkabileceği 27 Haziran sonrasını sorunları çözümlemek açısından beklemenizde fayda olabilir.

25 Haziran civarında Koç burcunda meydana gelen Sondördünle birlikte, inançlarınızı tarayarak, yanlış bir inancınızı terketmeniz sizi yenileyecek ve özgürleştirecektir. Aynı zamanda büyük bir farkındalık da getirebileceği gibi kendinizi tazelenmiş hissedeceksiniz.

Haftasonunda ise görece daha rahat astrolojik pozisyonlarla birlikte dinlenmek, şifalanmak ve şarj olmak açısından uygun fırsatlar var. Bedeninize iyi gelecek günler. Belki de bir tatil.

 

 

BAŞAK

Haftabaşı psikolojik açısından kaotik olduğunuz bir zamana işaret edebilir, aile bireyleriyle ilgili belirsizlikler, çözüme ulaşması güç iletişim sorunları baş gösterebilir, kardeşlerinizle aranızda pürüzler oluşabilir. Aile içinde sürekli problem yaratan bir üye varsa; yine onun getireceği bir sorunun sonucuyla da karşılaşabilirsiniz. Kafa karışıklığı ve kaos moral ve motivasyonunuzu etkileyebilir. Nereden geldiğinizden çok, nereye gittiğinizdir önemli olan. Bunları düşünerek çözümler aramanızda fayda olabilir. Ama hem bu açıların biraz zayıflayacağı hem de berrak bir görüşün daha ön plana çıkabileceği 27 Haziran sonrasını çözümler açısından beklemenizde fayda olabilir.

25 Haziran civarında Koç burcunda meydana gelen Sondördünle birlikte, başka insanlarla samimiyet derecenizi gözden geçirebilir ve bu temada bitmesi gereken kötü davranışlarınızı ve ilişkilerinizi terkederek özgürleşebilirsiniz. Ufak da olsa bir borcunuzu ödemeniz mümkündür.

Haftasonunda ise görece daha rahat astrolojik pozisyonlarla birlikte aile üyeleri veya arkadaşlarla bir araya gelmek ve umutlu hissetmek mümkün olabilir. Hayat amaçlarınızı gözden geçirerek yeni girişimlerde bulunmak açısından olumlu günler.

 

 

 

TERAZİ

Hafta başı biraz karışık etkilere sahip. Aile bireyleriyle tartışmaktan kaçınmakta fayda olduğu gibi söylemleriniz de dış dünyaya karşı amacını aşabilir. Kafa karışıklıkları yaşayabilir ama özgüvenle dışarıya kendinize çok farklı lanse edebilirsiniz. Şifre, sosyal medya vb. teknolojik temalardaki sırlarınıza dikkat etmeniz gerekebilir, şimdi bunlar sorun yaratmaya aday konulardır. hafızanız her zamankinden karışık olabileceğinden yollarda ve trafikte dikkatli hareket etmeye çalışın. Hem bu açıların biraz zayıflayacağı hem de berrak bir görüşün daha ön plana çıkabileceği 27 Haziran sonrasını, çözümler üretmek için beklemenizde fayda olabilir.

25 Haziran civarında Koç burcunda meydana gelen Sondördünle birlikte, yabancılara olan yaklaşımlarınıza odaklanarak, yanlış bulduğunuz bir yaklaşımınızı terkedebilir ve kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Önemli olan yeniliğin tutkusunu hissetmeniz değil, kendinizi "canlı" hissetmenizdir.

Haftasonunda ise görece daha rahat astrolojik pozisyonlarla birlikte amaç ve hedefleriniz için yeni yaklaşımları deneyimleyebileceğiniz, mutlu hissedeceğiniz bir zaman.

 

 

 

AKREP

Hafta başı finansal konularda hata yapabileceğiniz, bu konuda kafanızın karışık olabileceği bir zaman. Zihinsel yeteneklerinize aşırı değer vermeniz bu dönemde zarar verici olabileceğinden temkinli olmaya çalışın. Borç – alacak meseleleri de bu süreçte karışmaya müsait.  Şansınıza da güvenmemekte fayda olabilir. Hem bu açıların biraz zayıflayacağı hem de berrak bir görüşün daha ön plana çıkabileceği 27 Haziran sonrasını, çözümler üretmek için beklemenizde fayda olabilir. Cinsellikle ilgili konulara da bu dönemde zihniniz kayabilir.

25 Haziran civarında Koç burcunda meydana gelen Sondördünle birlikte, canınızı sıkan ama ötelediğiniz tüm sorunların üstüne giderek bitirilmes gereken işleri bitirebilirsiniz. Bırakmayı düşündüğünüz bir alışkanlığı terketmek veya canınızı sıkan bir iş ilişkinizi sonlandırmak sizi özgürleştirebilir.

Haftasonunda ise görece daha rahat astrolojik pozisyonlarla birlikte finansal yeni gelişmeler konusunda mutlu haberler alacağınız günler söz konusu olabilir. Yeni bir seyahât veya evinize gelecek bir misafir de söz konusudur.

 

 

YAY

Hafta başı gözünüze her şey kaotik görünebilir. En küçük konularda dahi kararsızlık süreçlerinden geçebilirsiniz. Verdiğiniz kararları sonradan değiştireceğiniz için radikal düşüncelerden kaçınmaya çalışın. Yakın çevrenizle olan iletişiminize de özen göstermeniz gerekecek. Ufak tefek pürüzler ve yanlış hatırlamalar, unutkanlık olabilir, dinî meselelere haddinden fazla zihninizi takabilirsiniz. Hem bu açıların biraz zayıflayacağı hem de berrak bir görüşün daha ön plana çıkabileceği 27 Haziran sonrasını, çözümler üretmek için beklemenizde fayda olabilir.

25 Haziran civarında Koç burcunda meydana gelen Sondördünle birlikte, sık sık size zarar verdiğini düşündüğünüz bir zevk aracından vazgeçebilirsiniz. Sahte bir canlılık getiren yenilik hevesi "gerçek bir canlılık" olmaktan çok uzaktır; bunun üstünde düşünün.

Haftasonunda ise görece daha rahat astrolojik pozisyonlarla birlikte kurtulmak istediğiniz bazı sorunların çözümüyle karşılaşabilirsiniz. Örneğin bir borcu ödeme fırsatı veya sizde stres yaratan bir konunun aniden kendiliğinden çözümlendiğini de görebilirsiniz.

 

 

OĞLAK

Hafta başı dinlenmeniz gereken, kafanızın karışık olabileceği bir zaman. Günlük yaşantınızda ufak tefek unutkanlıklar olacaktır, bir şeylerinizi kaybetmemeye dikkat edin. İlaç kullanıyorsanız unutmamaya veya iki kere almamaya özellikle dikkat edin. Çok sık karar değiştireceğiniz için radikal kararlar almamaya çalışın. Evcil hayvanı olan Oğlakların da onlarla ilgili hatalar yapması mümkün olabilir. Hem bu açıların biraz zayıflayacağı hem de berrak bir görüşün daha ön plana çıkabileceği 27 Haziran sonrasını, çözümler üretmek için beklemenizde fayda olabilir. Kısa yolculuklarınızda da dikkat.

 

25 Haziran civarında Koç burcunda meydana gelen Sondördünle birlikte, evde bulunan ve ne zamandır işlevini yerine getirmeyen şeylerden kurtulmanız size tazelenme ve yenilenme hissi getirecektir. Ailevi sorumluluklarınızdan birinden de kurtulmaya çalışın.

 

Haftasonunda ise görece daha rahat astrolojik pozisyonlarla birlikte iyi hissetme, şarj olma, dinlenme, mutlu ve huzurlu hissetme konularında şanslı olacaksınız. Ev arayışındaysanız veya taşınmanız gerekiyorsa fırsatlarla karşılaşmanız da olası.

 

 

KOVA

Hafta başı spekülasyondan, tahminler yapmaktan ve bu tahminlere güvenerek yatırım veya alışveriş yapmaktan kaçınmanız gerekebilir. Zihninizin karışıklığı çevreniz açısından can sıkıntısı halini alabilir, bu nedenle kurduğunuz iletişime de dikkat etmeniz gerekir. Kendinizi ifade ediş şekliniz de garipsenebilir. Çocuğu olan Kovaların da dikkat etmesi gerek. Hem bu açıların biraz zayıflayacağı hem de berrak bir görüşün daha ön plana çıkabileceği 27 Haziran sonrasını, çözümler üretmek için beklemenizde fayda olabilir.

25 Haziran civarında Koç burcunda meydana gelen Sondördünle birlikte, zihninizi tazelenmiş hissedebilirsiniz. İletişimle ilgili sorunlu biriyseniz bu konuda düşünüp öfkenizin nedenini anlamaya çalışın.

Haftasonunda ise görece daha rahat astrolojik pozisyonlarla birlikte meslekle ilgili fırsat yaratan gelişmeler söz konusu olabilir. Sağlığı destekleyen konularla da ilgili yardım bulacaksınız.

 

 

 

BALIK

Hafta başı evle ilgili aksaklık ve arızalara maruz kalmanız mümkündür. Merdivenden inip çıkarken veya riskli ev işleriyle ilgilenirken, dalgın olabileceğiniz için ufak tefek kazalara karşı dikkatli olmaya çalışın. Evle ilgili bazı şeyleri unutmanız da mümkündür. Kardeşinizin veya sık görüştüğünüz bir başka aile üyesinin sorunuyla da uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Hem bu açıların biraz zayıflayacağı hem de berrak bir görüşün daha ön plana çıkabileceği 27 Haziran sonrasını, çözümler üretmek için beklemenizde fayda olabilir.

25 Haziran civarında Koç burcunda meydana gelen Sondördünle birlikte, bir işinizi halledebilmek için bir yeteneğinizden vazgeçmeniz gerekebilecektir.

Haftasonunda ise görece daha rahat astrolojik pozisyonlarla birlikte amaçladığınız konularla birlikte yeni girişimleri destekleyen günler söz konusu. Ne yapılması gerekiyorsa yapma enerjisine sahip olacaksınız. Ayrıca dostlarla veya aile ile tatil ve eğlence fırsatı.

 

 

Buradaki yorumlar ilk kez Zodyak Astrololoji Dergisi'nin 12. sayısında yayınlanmıştır.

 

Instagram'da mini tüyoları takip edin

[instagram-feed]

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın