Vesta Asteroidi Bingöl’den Geçti

 

Vesta asteroidi Türkiye’nin doğum haritasında Venüs ve Jüpiter’le kavuşuyor. Local Space hattı ise Bingöl üzerinden geçiyor. Yukarıdaki grafikte kırmızı daire içindeki siyah hat. Bir üstündeki çizgi ise Venüs’e ait.

2 Eylül gecesi fiziken de Vesta’dan kopan bir parça Bingöl’e düştü.

Büyük bir patlamayla parçalanan meteor, Bingöl’deki Sarıçiçek Köyü ve çevresine saçıldı. O gece Vesta Koç burcunda olağandışı kolektif olayları temsil eden Uranüs’le kavuşuyordu. Türkiye’nin ülke topraklarını temsil eden 4. evdeki Mars’ın da karşısındaydı.

 

 

Kendi halinde yaşamını sürdüren köylünün hayatı o gece değişti. İşi gücü bırakan köylüler, yaşlısından çocuğuna, gece gündüz demeden, dağ taş meteor parçası arıyor.

Herkesi topyekûn seferber eden bu çabanın nedeni, meteor tüccarlarının akın ettiği köyde meteor parçasının 1 gramının 60 dolara kadar alıcı buluyor olması…

Venüs ve Jüpiter kavuşumları Osmanlı astrolojisinde Talî – Mesud olarak adlandırılıyor ve büyük zenginliği de haber verebiliyor.

Darısı astrolojik asteroid hatlarının geçtiği diğer köylerin başına diyorum.

Türkiye’nin kuruluş haritasındaki (29 Ekim 1923) Vesta Bingöl’den geçiyor. Ve 2 Eylül gecesi bu asteroidden kopan bir parça Bingöl’e düşüyor.

 

Not: Vesta taliplilerinden birisi de benim, zira Satürn’ümle üçgen yapıyor 🙂

 

Devrim Dölen

16 Kasım 2015, İzmir

(Haber kaynağı olarak Milliyet Gazetesi kullanılmıştır.)

 

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın