Darbe Olsaydı Türkiye

 

Astroloji bize hem geleceğe hem de geçmişe bakma fırsatı sunar. İlaveten olası bir geleceği de anlayabiliriz. Bu yazımın konusunda da eğer o gece darbe olabilseydi neler olurdu bunu anlatmak istiyorum. 

 

Darbe eğer gerçekleşmiş olsaydı biz astrologlar şu anda, ülkemizin haritasına, darbe metninin TRT'de okunduğu ana göre bakıyor olacaktık. Ben de olası bu yeni Türkiye haritasına göre analizimi yapacağım.

 

İlk göze çarpan 1. evdeki Uranüs: Farklı, diğer Dünya devletlerinden daha sıradışı bir ülke olacaktık. Aklıma bu pozisyona sahip ilk gelen ülkeler: Yemen, Suudi Arabistan ve Kuzey Kore. Bu ülkelerin diğer Dünya devletleri arasındaki farklılığını anlatmaya gerek duymuyorum. 1. ev bir ülkenin kuruluş koşullarını da anlatır. Uranüs Koç'ta, muhalefeti ve yaşamı sembolize eden Yengeç Güneş'i ile açılanıyor (8. evdeki Mars'la da 150'liğine dikkat. Darbe kalkışması günü bu açı yüzünden "darbe" olabileceğine inanamamıştım). Bu açık bir şekilde "kanlı" bir görünüm. Türkiye haritasındaki gibi "varolma çabası, varlığını koruma içgüdüsü" yerine bir delilik ve vahşet hakim. Güneş'in 135'lik açı kurduğu gök cisimlerine de ayrıca dikkat edin. Bu açılar "toprak bölünmesi, toprak ayrılması" demek. Nasılını bilmiyorum. Yaşam (Yengeç Güneş) ve moral (Güneş 5. ev yöneticisi de) namına çok iyi şeyler söyleyemiyoruz, bunlar testere ile kesilmiş gibi ayrılıyor…

Yani darbe olsaydı olacaklar tam bir kabus senaryosu. 

İLGİLİ YAZI:  Durağan Kova Mars Sürecinde Seçimler

Bir ülkenin yönetim şekline 10. evden bakılır. 10. ev yöneticisi Satürn'ü Yay burcunda 9. evde görüyoruz. Satürn bir araya gelmek demektir. Yay burcunda retro iken eski (R.) dini bilgilerin (Yay) ve yurtdışındaki belli zaatların bir araya gelerek ülkeyi yönettiklerini görüyoruz. 10. evde Pluto varken bu yönetim şeklinin akademik (Satürn) veya Halkın Astroloji Partisi yönetimi (seçim olacağını haber veren olmadığı için seçimlere giremedik bu yıl) olmayacağı açık. Ayrıca Satürn Neptün'le de kare açıda. Bu kurallar ve geçmişe dair bilgiler konusunda da bir netlik yok. 

İlginç bir şekilde bu açı zaman hakkında da bir soruna işaret ediyor. Bu açı ne zaman gökyüzündeyse zaman kavramı kargaşa halini alır. 80li yıllardaki yaz saati sorunumuz. Seçimlere denk gelen zamanda yaşadığımız saat belirsizliği ve Rusya'da saatlerin bir dönem ayarlanmaması, şehirlerin kafasına göre hareket etmesi…

Peki kadınların durumu? Ay (kadın) 8. evde (korku, tabu konular. Bkz: Korkular ve Fobiler) Yay burcunda (din)

5. evde Aslan burcundaki Venüs – Merkür kavuşumu ise cinselliğin (Venüs) parlayacağını (Aslan ve 5. ev), ayrıca ticaretinin de yapılacağını (Boğa 2. ev antiscia ve Merkür'le kavuşum) gösteriyor. Buradaki kavuşum Ukrayna'nın haritasına (Venüs Aslan Merkür kavuşumlu) benziyor. Alıntı: "Genel anlamda çok erken yaşlarda çocuk sahibi olmak da Ukraynalı kadınların genel özelliklerindedir. 15 yaşında anne olan birçok kadın görmeniz mümkün. Evlilik dışı çocuğun çok doğal karşılandığı ülkede, maalesef %10 civarında babasını hiç görmemiş ya da tanımamış insanlar mevcut. Ukrayna’da doğum kontrol yöntemlerinin çok kullanılmaması ve özellikle kadınların ilk hamileliklerinde kesinlikle kürtaj ile çocuk aldırma yöntemini seçmemeleri buna neden oluyor. Kendi kültürel ve dini inançlarında kürtajın çok günah ve ayıp olması nedeniyle, aileler de kızlarının kürtaj yapmalarına karşı çıkarlar." Kaynak: http://www.ukraynali.com/ukrayna-kadinlari-nasildir.html

Bu pozisyondan Aslan'ın sembolü "altın"ın da çok önemli olacağını hatta para biriminden bile öne geçebileceğini görüyoruz.

İLGİLİ YAZI:  Higgs Bozonu Keşfi

Venüs siyasetçileri de sembolize ettiğinden bazı siyasetçilerin çok fazla öne çıkarılacağını, adeta kral gibi karşılanacağını görüyoruz.

Daha önce belirtmiştim, tekrar belirteyim: 4 derece Aslan Venüs'ünü (derecenin önemini daha sonra yazacağım) daha evvel 80 darbesi haritasında da, tehlike yaratan başka olaylarda da görmüştük. Venüs sadece siyasetçileri değil, İslamı veya onu kullananları da sembolize ettiğinden bu alanda "parlama" , "ilgi çekme" yaratıyor, Aslan burcunun karanlık yanını kullananlar tarafından (yönetme=Aslan arzusu=Venüs) bizim haritamızdaki şüpheci (Akrep) Venüs için tehlike arzediyor (Bizim Venüs'e Kare ve kontra-antiscia). Her zaman eksik olması gereken (kontra antiscia yorumudur) bir şey.

Yıllar önce şunu yazmıştım: "Ne muhalefet ne de iktidar partisi asla bu göründüğünden de büyük güce boyun eğmemelidir."

İlaveten: Bütünden bakıldığında bu ülke haritası kalıcı olamazdı. Bir başka darbe bizi bekliyor olurdu. Hem de kısa sürede ve halk eliyle.

Geçmiş olsun…

 

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın