Durağan Kova Mars Sürecinde Seçimler

 

 

Seçimlerin olduğu 24 Haziran tarihinde öğlen saatlerinde duraktaki bir Kova Mars'ının nasıl olduğunu ve manüplatif hareketlere dikkat edilmesi gerektiğini yazmıştım. O yazı şu linkte: https://astrolojiakademisi.com/wp/24-haziran-2018/

 

Sandıkların % 90'lık kısmı açılmıştı ve Tv8 ekranında (izlediğim kanal, muhtemelen diğer kanallar da vermiştir) seçimin galibi Recep Tayyip Erdoğan kısa bir konuşma yaptı.

 

Bu konuşmasının hemen ardından Zodyak Astroloji Dergisi'nin 8. sayısında yayınladığımız, öğrencim Neslihan Sabuncular'a ait öngörüyü paylaştım ve hem seçim sonuçlarının herkes için hayırlı olmasını diledim hem de öğrencimi kutladım. Aşağıda:

 

 

Bundan sonra olan, Durağan Kova Mars'ını yazıp paylaşan ben olduğum halde beni bile insanların tavırları şaşırttı.Geçmiş zamanlara göre değişen hiç bir şey yoktu (insan hatalardan ders alınır zannediyor). Yapılan hatalardan alınan dersler hiç olmamıştı, üstelik "dikkat ve özen" de hiç yoktu. İktidar yalakası olduğumu iddia eden hakaretlerden başlayıp sanki sayfayı beğenmemiş gibi "bu gönderinin sayfamda ne işi var?"lara varan garip yorumlar… 

 

Link şurada: https://www.facebook.com/AstrolojiTurkiye/photos/a.185575141463129.38317.175395072481136/1925186624168630/?type=3&theater&comment_id=1926703724016920&force_theater=1&notif_t=photo_comment&notif_id=1529954382881555

 

Halka tamamen açık bir sayfada yazılmalarına rağmen burada ifşa etmiyorum isimleri. Kimseyi de engelleyerek yorumunu silmedim. Zira Durak Kova Mars'ına da uygun bir görünüm olduğu için etik açıdan silmem gerektiği halde, olduğu gibi bırakmayı tercih ettim. (Bana değil, bir başka takipçime hakaret eden bir kişiyi engelledim sadece. Kimsenin sayfamda bir başkasına hakaret etmesine izin veremem. Bana edilebilir, benim açımdan pek sorun olmuyor genelde:)

İLGİLİ YAZI:  Sporcular İçin Aslan Burcunda Merkür Gerilemesi

 

Türkiye'nin bilindiği gibi haritasında Terazi Satürn'üne (ikilik, ötekileştirme) ek olarak Akrep stelyumu var. Halk olarak ne yazık ki siyah beyazlar mevcut. Akrep burcu su grubu bir burç olduğu için duygusaldır ve empatiktir. Kova burcuna da yansıdığından kitle hareketlerine, özellikle de manüplasyonlara çokça kapılır. Sevmek veya nefret arasındaki uçlarda dolanır. Bir şeyi ya aşırı sever ya da nefretten sıyrılamaz. Buna Terazi Satürn'ü de eklenince partizanlık, takım tutar gibi parti tutmak, diğer tarafa nefret kusmak, diğer tarafı aşağılamak, kendisini mağdur göstermek her türlü yansıtma psikolojisi… Ve bu tutum tek bir partinin partizanları için geçerli değil, her partiden bazıları bunu yapıyor. Herkesi genellemek yanlış olur. Bunları daha önceki seçim yazılarımda da ifade etmiştim. 

 

Buna istinaden insan yıllar geçtikçe hatalardan ders alınır zannediyor. Elbette genele bakıldığında özellikle gezi sonrası halk olarak bir çok farkındalığımız ve aldığımız dersler var. Geri kalan azınlık da bunu öğrenmek zorunda. Herneyse. Bu kadar öfkeli ve nefret dolu insanlar gördükçe merak ettim. Acaba hangi manüplasyonlara inanmışlardı ve hangi kitle enerjisine kapılmışlardı?

 

Bazı sayfaları ve sosyal medyayı takip edince anladım. Daha önceki seçimlerde de olan manüplasyonlar ve gene onlara inanılmıştı. Öyle sahtekarlıklar olmuştu ki YSK'dan istifalar olmuştu (böyle bir şey olmadığını bugün biliyoruz). Uçan mürekkepli mühürler kullanılmıştı (Bunu, muhalif olduğu bilinen "Adil Seçim" yalanladığı halde inanılmıştı.  Korku imparatorluğu yaratan bugün aktif bir çok topluluk var, çoğu da troll. 

İLGİLİ YAZI:  Seks ve Yaşlanma Arasındaki Bağlantının Astrolojik Göstergesi

 

Acaba insanların bir kısmı ne zaman nefretten beslenmeyecek ve kitle psikolojisine kapılmak yerine ifade edilen astrolojik pozisyonları optimum kullanma erdemine sahip olabilecekler merak ediyorum. Bir asker kızı, bir Atatürkçü ve adını Atatürk'ün devrimlerinden almış birisi olarak merak ediyorum: Verdiğiniz tepkileri değerlendirerek kendinizi düzeltebilecek misiniz?

 

Nefretin, ötekileştirmenin, öfkenin, mağdur edebiyatının, algı çarpıklığının, manüplasyonlara tekrar tekrar kanmanın ve aşağılama çabalarının olduğu yerde hiç bir şey kazanılamaz. Kayıplar artmaya devam eder: Görüldüğü gibi… 

 

Ayrıca astrolojinin insanın istek ve arzularından ve en önemlisi BİLDİĞİ ŞEYLERDEN daha üstün bir bilgiyi anlamak için kullanılan bir disiplin olduğunu da unutmamak gerekir. Gökyüzündeki her iyicil pozisyonu kendinize, kötüsünü sevmediğinize yöneltmek gibi bir kavram kabul edilemez subjektif bir yanılgıdır, astrolojiyi dezenforme etmektir. 

 

Bu arada tekrar etmem gerekirse: Secim sonuclarinin herkes icin hayirli olmasini dilerim  Öğrencim Neslihan'ı da 22 Haziran'da dergimizde çıkan öngörü yazısı için de tebrik ediyorum.

 

 

Ek: Galiplerin de tebrik edilmesi gerekir: Recep Tayyip Erdoğan'ı da başarısından ötürü kutluyorum. Nefret kusan partizanlardan daha çok insanı kucaklamış görülüyor son bir kaç yılda. 

Ek2: Moody Moodpecker nickli öğrencim nefreti görünce "bir sonraki oyum insanlara zorla spor yaptıracak olana" dedi. Kesinlikle benim de oyum ona olacak 🙂 

 

Muharrem İnce'nin bir şey kaybettiğini de düşünmüyorum. Ülke yönetmek gibi ağır, zor, %100 popülaritesi tarihte hiç bir zaman hiç bir ülkede olmamış ve nefretle sonuçlanacağı bilinen bir işi insan neden yüklenmek ister bunu anlamam güç 🙂

İLGİLİ YAZI:  Savaş Çığlıkları

 

Kendimi haber yapmak zorunda kalsam da Durağan Kova Mars'ına o kadar uygun bir haber oldu ki, Facebook'ta aralarda kaybolsun istemediğim için siteme de burada koymak istedim.

 

 

 

 

Devrim Dölen

3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Amerika’da ve Türkiye’de faliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte, profesyonelliğe adım atmadan 24 yılını astroloji araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yapmıştır. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklardan Astroloji ve Astro-Gunluk gruplarının da moderatörlerindendi. 2011 yılında ise Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında ise astrolojimarket.com sitesini kurmuştur ve aynı yıl Astroloji Derneği'nin kurulmasına öncülük etmiştir. 2016 yılında ise Zodyak Astroloji Dergisi'ni çıkartmaya başlamıştır. Integritas tekniğinin yaratıcısıdır. Karate'de siyah kemer sahibidir. Astrolojik tablolar, tasarımlar ve diorama yapmayı, doğayı, ekoköyleri, dalmayı, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şimdiye kadar çıkmış olan yayınları: Astroloji Eğitimi 2 Astroloji Eğitimi 1 Arap Noktaları & Astrolojide Gösterge Denklemleri 2022 Gökyüzü Takvimi 2021 Gökyüzü Takvimi 2020 Gökyüzü Takvimi 2019 Gökyüzü Takvimi 2018 Gökyüzü Takvimi Zodyak Astroloji Dergisi Uranian Astroloji & Kozmobiyoloji Asteroid Sözlüğü (Program) Bitkiler: Astroloji & Mitoloji Temel Seviye 1: Gezegenler & Elementler Temel Seviye 2: Burçlar Temel Seviye 3: Evler Temel Seviye 4: Açılar 2015 Gökyüzü Takvimi

Bir cevap yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
3 Yılı Kapsayan Gökyüzü Takvimi Çıktı!İncelemek ve Satın Almak İçin Tıklayın